46 posts in this topic

Ostatnio głośno zrobiło się na temat Integrowanej ochrony roślin (IOR). Mam tu na myśli to, że jedynie mówi się o tym że rolnik będzie miał więcej obowiązków w postaci prowadzenia papierkowej pracy, prowadzenia obserwacji polowych oraz dostosowywanie zabiegów ochrony roślin do sytuacji jak występuje w jego uprawach. Głosy ostatnich tygodni osób, które w większym lub mniejszym stopniu odpowiadają w Polsce za wprowadzenie IOR również mają obowiązek dać rolnikom sprawne narzędzia w postaci metodyk uprawy i ochrony do każdej uprawianej rośliny, co jak wiadomo idzie bardzo ospale. Miejmy nadzieje, że stanie się to dość szybko i będzie jasne jakie konkretnie wymogi nakłada IOR na konkretną roślinę.

Należało by zaznaczyć, że owe wymogi zawarte w rozporządzeniu PE 1107/2009 jak i ustawy o środkach ochrony roślin nie są niczym nowym, gdyż podobne zasady ujęte są w dobrej praktyce rolniczej, która znana jest rolnikom.

 

Wracając jednak do sedna sprawy chciałbym dołączyć jeszcze jedno narzędzie, które jak myślę bardzo ułatwi poruszanie się po dość obszernym, skomplikowanym i dynamicznie się zmieniającym rynku środków ochrony roślin. Obecnie zarejestrowanych jest ok 1150 środków (w VIII 2012 było ich ok 900), oczywiście spora część została wycofana i zastąpiona nowymi.

 

Narzędziem tym będzie w początkowym etapie wyszukiwarka aktualnie zarejestrowanych środków ochrony roślin.

 

 

 

W związku z tym, że prace są już na etapie przygotowania funkcjonalności wyszukiwarki na stronie www zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety, której celem jest poznanie Państwa oczekiwań oraz dotychczasowych doświadczeń z tego typu projektami.

 

Ankietę można wypełnić pod adresem: https://docs.google....8FpUEA/viewform

 

O to kilka ogólnych założeń jakie przyświecają temu projektowi:

- szeroko rozwinięta możliwość dokonywania zapytań, aby uzyskać jedynie trafne odpowiedzi w postaci konkretnych środków

- przejrzystość, i intuicyjność w działaniu

- częsta aktualizacja danych

- dostęp do aktualnych etykiet stosowania

- brak uzyskania wyników bez odpowiedzi (jeśli dany parametr nie będzie zbieżny w wcześniej wybranym (mi) będzie nie dostępny).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie smile.png

Jestem studentem trzeciego roku i przygotowuję pracę dyplomową związaną z wykorzystaniem programów, aplikacji bądź stron internetowych ułatwiających zarządzanie gospodarstwem rolnym, dlatego też przeprowadzam badania na ten temat. W związku tym bardzo zachęcam do wypełnienia kilkuminutowej, anonimowej ankiety.

http://goo.gl/forms/OiVC0p9eyF

Z góry dziękuję za okazaną pomoc i czas smile.png

Osobom zainteresowanym chętnie udostępnię wyniki.

Pozdrawiam,

Radek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Jestem studentem SGGW w Warszawie na kierunku Rolnictwo. Sporządziłem ankietę (link do ankiety poniżej), która pozwoli mi podjąć próbę stworzenia aplikacji bilansującej recepturę paszową dla trzody chlewnej. Proszę Państwa o poświęcenie swojego czasu w rzetelnym wypełnieniu ankiety. Z góry uprzejmie dziękuje za chwilę uwagi oraz pomoc, która będzie dla mnie bezcenna ;-).

 

https://docs.google....z8fRFw/viewform

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo,

nazywam się Aleksandra Haska i jestem doktorantką na Wydziale Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w realizacji badań, jaką będzie wypełnienie ankiety on-line, dotyczącej hodowli i produkcji z wykorzystaniem ras rodzimych.

Jest ona elementem zadania badawczego, realizowanego w ramach rozprawy doktorskiej, pod tytułem „Analiza możliwości poprawy opłacalności użytkowania ras rodzimych poprzez produkty identyfikowane na rynkuâ€.

 

Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 15 minut.

 

Poniżej zamieszczone są linki do trzech rodzajów ankiet:

 

1. Ankieta dla hodowców ras rodzimych:

http://www.ankietka....a-hodowcow.html

 

2. Ankieta dla producentów użytkujących rasy rodzime:

http://www.ankietka....roducentow.html

 

3. Ankieta dla przetwórców wykorzystujących surowce pochodzące od ras rodzimych:

http://www.ankietka....rzetworcow.html

 

Serdecznie dziękuję za pomoc i w razie pytań zapraszam do kontaktu.

 

Z wyrazami szacunku,

mgr inż. Aleksandra Haska

Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt

Wydział Nauk o Zwierzętach

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

ul. Ciszewskiego 8

02-786 Warszawa

aleksandra.haska@gmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo!

Jestem studentem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, kierunku Technika Rolnicza i Leśna i aktualnie piszę pracę inżynierską na temat: „Badanie struktury gospodarstw rolnych na podstawie ankiety internetowej.â€Proszę o wypełnienie poniższej ankiety (ankieta znajduje się pod adresem poniższego linku), która ma za zadanie zbadać możliwość pozyskiwania informacji o gospodarstwach rolnych z wykorzystaniem ankiet internetowych. Formularz skierowany jest do osób użytkujących gospodarstwa rolne na terenie całej Polski i przeznaczony jest na potrzeby pracy inżynierskiej. Uprzejmie proszę o szczere wypełnienie ankiety oraz udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania zawarte w kwestionariuszu. Ankieta jest bardzo krótka i czas na jej wypełnienie nie powinien przekroczyć 10min. Zapewniam, że ankieta ma tylko i wyłącznie charakter naukowy i jest w pełni anonimowa, a uzyskane odpowiedzi posłużą wyłącznie jako dane statystyczne potrzebne do pracy inżynierskiej.

 

Ankietę można wypełnić pod adresem: http://goo.gl/forms/k55nhxpQnW

 

Z góry dziękuję za poświęcony Państwa czas oraz pomoc w wypełnieniu ankiety, której wyniki w postaci odpowiedzi są dla mnie bezcenne.

 

Pozdrawiam!,

Wojciech

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś był egzamin , i nie pisało się pracy inż. Ostatnio dr. Stawicki mówił że w porównaniu do nas to Wy macie luz :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda, w porównaniu do tego co było kiedyś czyli egzaminu to dzisiaj jest luz 8) i trzeba iść według tego schematu, bo innej drogi nie ma. Studenci na tą zmianę nie mieli raczej żadnego wpływu tylko władze uczelni, specjaliści którzy chyba wiedzą najlepiej jak podnosić jakość kształcenia ;D

 

Dzięki za wypełnienie ankiety!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

przeprowadzam ankietę do pracy magisterskiej na temat "Potrzeby i oczekiwania doradcze producentów rolnych". Bardzo proszę o pomoc i wypełnienie ankiety przez osoby posiadające gospodarstwo rolne :)

 

link do ankiety: http://goo.gl/forms/GzoW0fjlP2.

 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo!

 

Jestem studentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, kierunku Rolnictwo-Zarządzanie Produkcją i aktualnie piszę pracę magisterską na temat: „Potrzeby i oczekiwania doradcze producentów rolnych.†Proszę o wypełnienie poniższej ankiety (ankieta znajduje się pod adresem poniższego linku). Formularz skierowany jest do osób użytkujących gospodarstwa rolne na terenie całej Polski i przeznaczony jest na potrzeby pracy magisterskiej. Uprzejmie proszę o szczere wypełnienie ankiety oraz udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania zawarte w kwestionariuszu. Ankieta jest bardzo krótka i czas na jej wypełnienie nie powinien przekroczyć 5 min. Zapewniam, że ankieta ma tylko i wyłącznie charakter naukowy i jest w pełni anonimowa, a uzyskane odpowiedzi posłużą wyłącznie jako dane statystyczne potrzebne do pracy magisterskiej.

 

Ankietę można wypełnić pod adresem: http://goo.gl/forms/GzoW0fjlP2.

 

Z góry dziękuję za poświęcony Państwa czas oraz pomoc w wypełnieniu ankiety, której wyniki w postaci odpowiedzi są dla mnie bezcenne.

 

Pozdrawiam!

Katarzyna\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś byłby chętny do podzielenia się swoją opinią na temat ubezpieczeń, zapraszam do wypełnienia ankiety na temat ubezpieczeń rolnych: https://goo.gl/CXx3Al Informacje te zostaną wykorzystane do mojej pracy licencjackiej na temat ubezpieczeń upraw.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem studentem Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Åomży na kierunku rolnictwo. Przygotowuję pracę inżynierską porównującą technologie doju krów mlecznych.

Zwracam się z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety, która pozwoli mi na zebranie potrzebnych informacji do napisania pracy. Ankieta jest całkowicie anonimowa.

Z góry dziękuję za wypełnienie ankiety.

 

https://www.interankiety.pl/i/XaMlnrGx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Badanie statystyczne kondycji gospodarstw domowych.

Spotkaliście się z czymś takim? Niby GUS losowo wybrał gospodarstwa i chce badać portfele i wydatki.

 

Tu przykład z dołu kraju:

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/ankieterzy-glownego-urzedu-statystycznego-pukaja-do-drzwi-i-pytaja-o-pieniadze-trzeba-ich-wpuscic,9422148/

 

Była chwilę temu babka w tej sprawie, ale nie było mnie w domu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam szanowne zgromadzenie. Czy możecie panowie mi powiedzieć jakie znacie sposoby naprowadzania maszyny na międzyrzędzia? (Maszyna do zbioru buraków cukrowych) Byłbym bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Potrzebuję informacji na temat urządzeń które służą do:

 

- naprowadzania na międzyrzędzia

- regulacji szerokości międzyrzędzia

- regulacji głębokości wyorywania

 

Chciałbym poznać co to są za maszyny, jak się nazywają i jak działają. Każda informacja (choćby cząstkowa) mi się przyda :)

To wszystko tyczy się maszyny do zbioru buraków cukrowych.

 

Pozdrawiam!

Edited by jarki
połączone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

jestem studentką Rolnictwa na SGGW w Warszawie. Piszę pracę magisterską na temat doboru odmian ziemniaka. Proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, zajmie ona 2-3 minuty. Wyniki z ankiety posłużą mi do napisania mojej pracy, wszystkie odpowiedzi są całkowicie anonimowe. Dziękuję za pomoc

 

 

profitest.pl/s/7304/P5PRB4Yy8jaM4bm1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Mam prośbę, czy moglibyście mi podać "zdrowotne wademekum postępowania" przy wyborze warzyw i owoców, przechowywaniu ich, a także sporządzaniu z nich potraw. Wademekum postępowania ze strony kosumenta.

 

Podam przykłady o których już wiem:

1. najzdrowszy jest czosnek o kolorze fioletwym

2. marchewkę należy poobcinać po 1 cm z każdej strony, pozbywamy się wtedy największej ilości trucizn

3. żeby wydobyć z czosnku najzdrowsze właściwości należy go przed jedzeniem zmiażdżyć

4. owoce i warzywa przed spożyciem najlepiej umyć w ciepłej wodzie

5. rzodkiewka jest gatunkiem warzywa, które gromadzi w sobie najwięcej trucizn ze wszystkich gatunków warzyw

 

mój mail:

 

medicalmindgroup@gmail.com

 

 

 

Za odpowiedź z góry dziękuję

 

Student

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry, zwracam się z uprzejmą prośbą o poświęcenie kilku chwil na wypełnienie ankiety na temat reakcji gospodarstw rolnych na pogorszenie się warunków gospodarowania. Ankieta będzie wykorzystana do pracy licencjackiej, jest anonimowa i służy wyłacznie do celów naukowych.

Z góry dziękuję za poświęcony czas :)

Ankieta w linku poniżej:

https://docs.google.com/forms/d/1aze98HhUB3q5SYDfwZyjthTzoHG49aR9jSqHFn8rsqM/viewform?edit_requested=true

pozdrawiam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowni Państwo,

nazywam się Aleksandra Haska i jestem doktorantką na Wydziale Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w realizacji badań, jaką będzie wypełnienie ankiety on-line, dotyczącej hodowli i produkcji z wykorzystaniem ras rodzimych, a także sprzedaży produktów pochodzących od ras rodzimych. Jest ona elementem zadania badawczego, realizowanego w ramach rozprawy doktorskiej, pod tytułem „Analiza możliwości poprawy opłacalności użytkowania ras rodzimych poprzez produkty identyfikowane na rynku”. Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 15 minut. Poniżej zamieszczone są linki do dwóch rodzajów ankiet:

 

1. Ankieta dla hodowców ras rodzimych: https://www.ankietka.pl/ankieta/200542/ankieta-dla-hodowcow.html

 

2. Ankieta dla producentów użytkujących rasy rodzime: https://www.ankietka.pl/ankieta/200522/ankieta-dla-producentow.html

 

Serdecznie dziękuję za pomoc,a razie pytań zapraszam do kontaktu.

 

Z wyrazami szacunku,

mgr inż. Aleksandra Haska

Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt Wydział Nauk o Zwierzętach

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

ul. Ciszewskiego 8

02-786 Warszawa

aleksandra.haska@gmail.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now