rolniczka55

Cena mleka

110 postów w tym temacie

Wszedzie brakuje mleka..ale nie podnosza cen :o..ale juz sie wycfanili i współpracuja ze soba bo jak chcesz przejsc do innej mleczarni to najpierw pytaja do jakiej oddajesz...i jesli jest to mleczarnia z która maja komitywe to napewno nie przyjma Cie ..juz było duzo takich przypadkich...i czesto otwarcie mówia ze wspólpracuja ze soba i nie podbieraja sobie dostawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest tak, że najpierw konkurencyjna mleczarnia przyciągnie wysoką ceną, ale potem zaczynają się schodki... w dół, poniżej poziomu z tej poprzeniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tez czesta praktyka:))...

Tomaszu to takie nieformalne umowy ustne prezesów..w ten sposób sie bronia przed odpływem dostawców....no i maja wiekszy wpływ na cene..przynajmniej u nas tak jest...stosuje to wiele mleczarni...a podbieraja tym których nie lubia...windujac własnie cene....a potem w dół:o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie zmowy są nielegalne oczywiście. Jeśli tylko odpowiednie organy by się chciały tym zająć, to mieliby kłopoty. Tylko najtrudniej byłoby cokolwiek udowodnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmowy są prawie w każdej dziedzinie rynku

tylko jak mówisz jak to udowodnić ?

przecież kilku szefów spotkało się w restauracji przypadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

życie pokazuje, że różne afery tego rodzaju wychodzą na jaw. Tylko przeważnie są to większe sprawy. Kto by się tam chciał zająć jakimiś mleczarniami dla rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To spotkania przy kawie albo czyms mocniejszym w swoim gronie....prezesi sie znaja bo jezdza na rózne spotkania ..zjazdy itp....to sie odbywa w cztery oczy, czesto współpracuja ze soba w ten sposób ze oddaja nadwyzke mleka...a Ci im np sprzedaja jogurty gdzyz sami nie wytwarzaja itp....sa kolegami a nawet przyjaciółmi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie właściwie guzik obchodzi ( dziś he,he)czy się zmawiają czy nie.

Podejrzewam, że jak by było w Polsce max 50 zakładów mleczarskich cena by mogła pójść w górę, bo koszty stałe ( a szczególnie apanaże prezesów)  są rozłożone na większą ilość mleka. Jak mleczarnia pracuje na 1 zmianę to skąd ma wziąźć kasę na rozwój? Musi zap...ć 24 na około, przerabiając 30-40 mln miesięcznie a nie rocznie,  wtedy sobie poradzą.

Za maj miałem 1,4652 netto. Spadł tłuszcz i białko ( jakoś w lecie zawsze mam 3,75 i 3,2) i 0,005 zł straciłem na litrze. To można wytrzymać.

:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to pisałeś to faktycznie już było lato :o :o

 

a tak poważnie to znając nasze firmy nie bardzo się zgodzę ,

myślę że duzi się dogadują a małym nie jest na rękę podbijać ceny  {tak jest z rzeźniami, nawozem i...}

a codo ilości zakładów to myślę że jakby było mniej to by się jeszcze lepiej dogadywali , tu jest najważniejszy biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki chyba się mylisz.

W interesach nie ma kumpli.

Dogadywać się mogą między sobą i owszem, ale z tego co ja widzę od kilku lat jest walka o klienta.

Jak zmieniałem mleczarnię w kwietniu to ta sama firma w dwóch różnych oddziałach dawała różną cenę. One się rozliczają samodzielnie. Ucieczka mleka, a ja mam koło 800 tys w roku to nie w kij dmuchał. Może fakt, nie zawracają sobie zbytnio głowy tymi co maja do 100 tys limitu, ale jak mają takich 100  :o to już nie do pogardzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomasz ja znam Twój przypadek i nie dziwię się że o Ciebie{Twoje baryłki mleka} mleczarnie walczą  :o

ale co z mniejszymi oborami  :o

ps.dobrze że napisałeś ile sprzedajesz bo to  wyjaśni sprawę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzią na niskie ceny, na dziś są Grupy producenckie. U nas w Pomorskim są już chyba 3 a czwarta się wiąże.

Z tego co się orientuję z rozmów z innymi, ich cena mleka nawet przy odstawie 15 tys miesięcznie wzrosła z chwilą wstąpienia do grupy często o 20-30 groszy. Dobrze by było się skontaktować z tymi grupami, oni by najlepiej powiedzieli co i jak. Jak ktoś by chciał telefon kontaktowy na jedną z grup - służę numerem na skrzynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w mleku {w mojej okolicy jest mało }

ale w trzodzie to grupy się rozpadają {brak zaufania}

u nas tak długo zakładaliśmy aż świnie wyginęły  :o

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za lipiec średnia płacona w kraju to trochę ponad 1,19 zł/litr

Ja dzięki umowie mam 1,24 przelicznik więc dostaję 1,47.

Pomyślcie na grupami producenckimi. U nas w pomorskim jest ich chyba już ze 4, Z tego co wiem to mają kasę podobną do mojej mimo, że odstawiają wiele niej mleka.

Kontakt na jednego z przedstawiciela takiej grupy mam, służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 gr na litrze w górę od dziś ;)

1.35 min plus 0.03 zł/l premii w kwietniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, jak wam płacą za mleko? Też macie tak duże obniżki. U mnie cena spadła już o 30 groszy względem marca (podlaskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na mazowszu też obniżają, może nie o 30 gr, ale o jakieś 15 gr. Co gorsza to pewnie jeszcze nie koniec;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie tylko raz 5 w dół, za miesiąc też 5 w dół, co parametry mega "w dół"

1.4 gdzieś będzie. faktury nie widziałem jeszcze za czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajną macie giełdę,tylko niestety wszędzie na czerwono. pozdrawiam Zwierzyniarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo rolnik bardziej potrzebny polsce niz polska rolnikowi.

Może i te zdanie ma w sobie wiele prawdy, ale jak byś mógł to pisz Polska przez duże "p".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i te zdanie ma w sobie wiele prawdy, ale jak byś mógł to pisz Polska przez duże "p".

Mea culpa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się