samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2874 postów w tym temacie

Ile mniejszy ten nakład masz ,stałe koszty są wysokie , pytamie ile urośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat czy robic to dziś, jutro i pojutrze po jednym opryskiwaczu dziennie póki jest jeszcze w nocy ciepło czy poczekac na lepszy moment, który może być dopiero za 2 tygodnie bo będą przymrozki po weekendzie. Rzepak nie jest jeszcze w fazie pełni kwitnienia. Skłaniam się bardziej ku opcji że jednak robić to już. 

1 zabieg był przełom luty/marzec. 2 zabieg to pierwsza dekada kwietnia.

Dorzucić mocznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że robić już bo sporo czasu upłynęło a należy zapobiegać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie po , u nas za tydzień będą przekwitnietne , żółtość zaczyna spadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robicie coś biologicznymi? Koszt około 150 zl/ha a za ekoschemat ponad 300 zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Wierzysz w to  ?

A nie jest tak że trzeba jechać 2-3 razy niektórymi

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Nie wierze. Na niektórych jest jeden raz oprysk. Na rzepak jest Serenade ASO z Bayera a na groch Naturalis. 

Kupić, nie pryskac tym, doplate wziąć i 200 zl/ha darmowe. 

Zabrakło mi na 100m na opadanie to zrobię probe tak z ciekawości

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie , metkonazol czy tebukonazol, który wybrać na czwarty liść, bo już sam nie wiem.

A może mieszanka obu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde, opolskie i już czwarty liść. Pewnie będziesz poprawiał przed zimą jeszcze. Tebukonazol na razie bym dał, teraz trochę przytrzyma, potem mocne skracanie tylko i wyłącznie Caryx i na koniec jak pogoda pozwoli (a u Ciebie na pewno) to metkonazolem ale ja tam się w sumie nie znam, więc nie bierz tego na poważnie. Ja robię nieco inaczej ale inny region, krótszy okres wegetacji, nie spieszę się z siewem. Ja w Twoim regionie pewnie bym dopiero siał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 0,6 caryx i tebukonazol na 4 liść ,ja połowe mam opryskana , te mniejsze po deszczech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 0,4 tebu dziś. Przyszły tydzień pewnie koło maksa Caryxu pójdzie pewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas Też bym wolał później siać , ale wreszcie było trochę wilgoci w ziemi, a nie było pewne kiedy znowu popada

@lokizom Planowałeś 0,3 

Na caryxa nie przygotowałem się .Pójdzie dzisiaj 0,4 metko.+ 0,4 tebu . Od jutra u nas deszcze . Dzisiaj mam jednodniowe okienko na zabieg  Wczoraj i przed, padało 15l

Zaczął iść 5 liść

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem więcej bo popadało i ruszył ostrzej niż myślałem.

Ja nie wiem czy Ty za mało na swój nie dajesz. Szykuj się i tak na Caryx po tygodniu-dwoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dajcie zdjecia jak u was rzepak aktualnie wyglada, bo znowu przegapie i wyrosnie w chu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym to teraz jechac i kiedy? 

siany 21 sierpnia, i 2 godziny pozniej spadlo kolo 10 litrow, wyszlo kolo 30-35 roslin na metrze, zero nawozenia przesiewnego

6 wrzesnia poszlo 06 labradora

teraz czym to regulowac? 1 tebu czy caryx 06? czy inaczej?

po weekendzie po deszczach, zamierzam navi+meta+labrador

large.20240912_164956.jpg.23ee740ee0ebb9faca82d4584f16214a.jpglarge.20240912_164945.jpg.13d3df2bc7a17f547a65258353284d7b.jpg

 

Edytowano przez barkas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Tak rychło siałeś i  żadnych zabiegów jeszcze nie było ?, Mój większy ten co siany 26 i 27, raczej litr caryxu żeby go zatrzymać

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za bogato. Mój nieco mniejszy, czekałem na samosiewy zbóż ale chyba samym CCC pojadę bo się nie doczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat tnę koszty. Uwierz mi 0,7 CCC wystarczy a tebu jako grzybówka zrobię później jak lepiej zakryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest śnieg, Caryx lepiej zabezpiecza przed mrozem , za duże ryzyko tak oszczędzać , tanio to z reguły jest drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, u nas pada czasem śnieg. U mnie inaczej wegetacja przebiega, Caryxem robiłem ale u mnie to ostateczność. Po CCC też szyjka wciągnięta. Kilka lat już tak robię i okoliczni rzepakowcy jak widzieli efekty to też tak robią. Nie ma sensu przepłacać, jeśli będzie bieda to zrobi się i Caryxem. Jak patrzę na rzepaki kołochozu jak mają wywalone na skracanie to się dziwię jak im nie wymarza ta kapusta w kolano. Zawsze pokręci, powiędną te liście ale jakoś to przezimowuje, ja bym tak nie mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się