samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2853 postów w tym temacie

Po 5x pszenżycie 8-10 liści.Jest fest,gdzie orane.Tam trza było zapodać Mepik.Po pszenicy bezorkowej zatrzymał się w fazie 4 liści i ani drgnie.

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się ochłodzi powinno się wszystko uspokoić, wrzesień w tym roku letni sprzyja by rzepak wybujał

ja 5 dni po zabiegu właściwym, kolor dostał, obsada za duża nie jest to nie "idzie w kolano" powinno być już dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie ma obsady za dużej bo sialem 30-35 roslin i Caryx też podany w idealnym terminie. Jak go pryskalem to widząc go wtedy podczas oprysku pomyślałem że dałem za duża dawke na to jak wyglądał, a się okazało że ten litr to nawet troszkę za mało było.

Czym byście polecali go jeszcze teraz zatrzymać, powiedzmy za 5-10 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jedynie chyba ccc ale ile podać to  nie wiadomo

bo jak jednak poprzedni zabieg podziała to można biedy narobić i zaszkodzić 

obecnie to "jeździć obserwować" czekać na rozwój sytuacji 

ja myślę że już teraz nie będzie potrzeby, u Ciebie to siew w szerokie rzędy psuję przez zbyt duże zagęszczenie roślin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem po 0,7 caryx +orius , jestem po poprawce orius 1 l, jest duży ale nie wybujały , grzybobójczo zabezpieczony dobrze za okło 14 dni w zależności jak długo bedzie ciepło, zupa mikroelementowai na tym zakończe sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałem jednak Dovvo 0,3l/ha.Obsada, jak na siew Poznaniakiem jest super.Liczę na max.40szt.Żeby jeszcze równy był.Wczoraj poprawka jednoliściennych.W poniedziałek:OptiRzepak 3kg/ha i 1,4l boru... Esta-kiserit na Święto Niepodległości,reszta w Dniu Żołnierzy Wyklętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, miwigos napisał:

Ja dałem po 0,7 caryx +orius , jestem po poprawce orius 1 l, jest duży ale nie wybujały , grzybobójczo zabezpieczony dobrze za okło 14 dni w zależności jak długo bedzie ciepło, zupa mikroelementowai na tym zakończe sezon

Coś jesteś za szybko pewny że to już koniec jego regulacji. Wcześniej mówiło się że regulacja do około 15 października ma sens.

Ty go siales bardzo wcześnie i obsady przecież nie zmniejszales, więc regulacja wzrostu obsada odpada bo jest bardzo duża konkurencja.

Patrze na moim przykładzie gdzie obsada mniejsza, siany później, regulacja porównywalna albo mocniejsza nawet, w Twoim regionie ciepłej jeszcze i ciężko mi uwierzyć że mój bardziej wybujal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30-35 szt . to jest duża obsda, na glinach 20-30 szt. ?, jeden 16 sierpnia , reszta 20-21, to nie jest wcześnie, według mnie regulacja do końca września, teraz juz będzie chłodniej i brak opadów, krótki dzień bedzie dobrze, jak ktoś spóźni pierwszy zabieg , to jest pozamiatane , nic go nie powstrzymie jak ma warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, miwigos napisał:

30-35 szt . to jest duża obsda, na glinach 20-30 szt. ?, jeden 16 sierpnia , reszta 20-21, to nie jest wcześnie, według mnie regulacja do końca września, teraz juz będzie chłodniej i brak opadów, krótki dzień bedzie dobrze, jak ktoś spóźni pierwszy zabieg , to jest pozamiatane , nic go nie powstrzymie jak ma warunki

Zawsze pisales że siejesz tak jak zalecaja i nie zmniejszasz obsady, w tym roku zmniejszyłeś?

Sialem tydzień później niż ten Twój z 16 sierpnia. Przecież to musi być kolos.

Zobaczcie ze teraz niby tydzień chłodniej zapowiadaja ale w nocy dalej ponad 10 stopni. A kolejny jeszcze tydzień znów ponad 20 stopni w ciągu dnia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin1981 licz na przymrozki 

@lokizom deszczu nie widać a zaczyna się robić sucho, rzepak już tak szedł nie będzie

na plus że będzie musiał szukać wody to chociaż korzenie nie będą byle jakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój podobne jak w ubiegłym roku dostał po 0,7 karyxu i tebu 

Jutro będzie tydzień od zabiegu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lokizom napisał:

Zawsze pisales że siejesz tak jak zalecaja i nie zmniejszasz obsady, w tym roku zmniejszyłeś?

Sialem tydzień później niż ten Twój z 16 sierpnia. Przecież to musi być kolos.

Zobaczcie ze teraz niby tydzień chłodniej zapowiadaja ale w nocy dalej ponad 10 stopni. A kolejny jeszcze tydzień znów ponad 20 stopni w ciągu dnia. 

 

W zeszłym roku paczka 3,6 ha w tym na 4, za rok gęściej bo wiekszość pól na najmocniejszych ziemiach , więj=kszy jest ten z 20 , inna odmiana , dostał wcześnie herbicyd i po 3 dniach regulacje po 0,7 to go wstrzymało, odmiana też ma znaczenie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdjecie.jpg

Sasiad przyslal zdjęcie. Robił tylko litr tebukonazolu, sial jak ten pierwszy @miwigos. Wg mnie jemu już nic nie pomoże, ale @ikcomas pewnie mnie zgani i powie ze litr Caryxu ale balbym sie sasiadowi tak powiedziec bo sie wq.... ze wyda 150 zeta i efektu nie będzie. Jak chcialby zaryzykowac to odrazu okolo 1,5 litra Caryxu, ale efekt bedzie juz watpliwy wg mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten to kapucha , przedewszystkim za gęsty , dlatego tak pędzi w góre, mój siany 20 nieopryskany niczym  wokól słupa jest dużo mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2016 o 18:06, jarki napisał:

Koło Bydgoszczy niestety nie wszystkie rzepaki przetrwały, dzisiejsze zdjęcie :o

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

Tak może wyglądać jeśli będzie ZIMA 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom no taki to już przesada, Caryx coś tam położy na pewno ale cuda to robił ten co chodził po wodzie. U mnie kiedyś był zdecydowanie mniejszy jak robiłem na ten 10 liść. Jednak coś robić trzeba, chociaż okoliczny "kołchoz" nieraz większe zostawiał na zimę i nic im nie było chociaż poturbowane mocno wchodziły w wiosenną wegetację. W tamtym roku wcale nie skracali a był w kolano. Każdy lekki przymrozek kładł go na glebę i przetrwał ale tylko dlatego, że nie było zimy. Kiedyś się przejadą jak całość będą zaorywali.

A u mnie po CCC i tebu na razie wygląda tak:

CCC tebu

Myślę, że nie będzie wymagał poprawki. Na razie obserwuję.

A tu kontrola, słabo widać na zdjęciu i jeszcze przygniecione kołami ciągnika ale na żywo jest ogromna różnica

Kontrola

@Pałuczanin1981 jednak zrobiłeś po swojemu, jak będzie jeszcze długo ciepło to odbije. Toprexopodobne nie nadają się na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas siła reklamy wzięła górę nad siłą doświadczenia.Ładnie wbity jest, ale czy po zabiegu to nie wiem.

Nie wiem też dlaczego nie tylko na forum,ale każdy sprzedawca odradzał CCC+ Tebu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ikcomas napisał:

@lokizom no taki to już przesada, Caryx coś tam położy na pewno ale cuda to robił ten co chodził po wodzie. U mnie kiedyś był zdecydowanie mniejszy jak robiłem na ten 10 liść. Jednak coś robić trzeba, chociaż okoliczny "kołchoz" nieraz większe zostawiał na zimę i nic im nie było chociaż poturbowane mocno wchodziły w wiosenną wegetację. W tamtym roku wcale nie skracali a był w kolano. Każdy lekki przymrozek kładł go na glebę i przetrwał ale tylko dlatego, że nie było zimy. Kiedyś się przejadą jak całość będą zaorywali.

A u mnie po CCC i tebu na razie wygląda tak:

CCC tebu

Myślę, że nie będzie wymagał poprawki. Na razie obserwuję.

A tu kontrola, słabo widać na zdjęciu i jeszcze przygniecione kołami ciągnika ale na żywo jest ogromna różnica

Kontrola

@Pałuczanin1981 jednak zrobiłeś po swojemu, jak będzie jeszcze długo ciepło to odbije. Toprexopodobne nie nadają się na jesień.

Ten rzepak nie jest duży jak na pździernik i do tego wschód Polski , na taki  po co porawka, jak by wrzesień był chłodny to by był bardzo mały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry kolega robił jak ja Caryxem w sobotę 10 dni temu, też 1 litr i dzisiaj z nim gadałem to mówił że zrobił dziś kolejny zabieg 0,3 trineksapaku bo tez mu ostro idzie. Niestety warunki pogodowe to były tylko dzisiaj do 10 rano i nie zrobiłem nic a kolejne dopiero w przyszłym tygodniu.

Te rzepaki tutaj na polnocy są kolosalne bo jest ciepło i co tydzień 15mm dopaduje na biezace potrzeby jakby na życzenie. Nie było nigdy tutaj aż takich rzepakow o tej porze a to dopiero początek października. 

Też mam pomysł na 0,3 trineksapaku albo 0,2 trineksapaku i 0,5l Caryxu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nas totalna susza , kto posiał po kuku na kuszonke, to na polu chodzi się jak w cemencie, w nocy spało zbawienne 5 mm , we wrześniu dwa opady 2 i 6 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się