biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

Mnie ciekawi,czy ten ugór będzie stały? Mam taką działkę,gdzie psy tyłkami szczekają i areał pasuje.

Po świniach puławskich to do ekoschematów się nie palę.Ale może wymyślą coś na podratowanie finansów.

Tylko siać trzecią roślinę:rzepak mało atrakcyjny,a groch to chyba po rowach melioracyjnych będę wyrzucał.

 

https://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/jakie-ekoschematy-w-nowej-wpr,109875.html

To jednak ma funkcjonować trochę inaczej.

Jeśli da się:wymieszać gnój w 12 h->według planu nawozowego->zrobić mulcz ozimy bezorkowo pod buraki(dostać dopłaty do buraków tak,jak są teraz)->po burakach posiać groch bezorkowo->co zapewni strukture zasiewów(60%zbóż,20%okopowych,20%strączków)->spaść to nierentownymi świniami w dobrostanie zwierząt...TO już zupełnie BAJKA FINANSOWA mnie czeka,

a myslałem,że do 10 dzieci będe musiał...

bo inflacja w dopłatach i w 500+ też!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem  , uczą nas kombinowania, żeby łączyć jak najwięcej ekoschematów, jak nie będę orał tylko głęboko spulchnie gruberem to dostane 339 zł/ha , ktoś ogłupiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom w tym roku jeszcze zostaje po staremu dopiero po żniwach w 2022 roku będzie trzeba zasiewy ustawić tak aby w 2023 roku pasowałoby pod dopłaty.

Jeśli chodzi o eko schematy to co myślę to napisałem w komentarzu więc nie będę się powtarzał. Ale najważniejsze w tej głupocie - ograniczona pula kasy na X hektarów zważywszy że dostaniemy tylko JPO 116 Euro a jak spełnisz "EKO" drugą resztę.

 

Nie wiem czy to już pisałem ale w Niemczech wprowadzili zakaz orania na zimę. Jeśli chcesz posiać później QQ na wiosnę to masz kilka opcji.
Posiać poplon na zimę. Później na wiosnę gruber lub glebogryzarka na 5 cm lub orka lub siew bezpośredni. Każdy system ma swoje wady itd. 
LUB Orka zimowa posiać rozsiewaczem pszenicę i do co skiełkuję robi dla urzędników podkładkę jako "Okrywa zimowa" Serio
@miwigos kolejne pieniądze dla tych którzy tylko posiadają grunty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo by pisać ale kiedyś przeczytałem mądry tekst a w nim było m.in. coś takiego w skrócie
"""Od czasów imperium rzymskiego Europa nigdy później nie była zjednoczona gdzie obowiązywało jedno prawo i ustrój itp (...)a to wszystko wynikało z tego że geografia Europy zachodniej to głównie góry i doliny po przecinane licznymi rzekami gdzie władza centralna ma słabsze oddziaływanie na mieszkańców. Każdy obszar gospodarczy oddziałuję do swojego centrum a później powstają inne ośrodki władzy. (Popatrzcie na Szwajcarie, każdy kanton ma swój język i prawo)
Gdyby Imperium rzymskie się nie zatrzymało w ekspansji i przeszło by Dunaj dotarło by do bezkresnych nizin Europy środkowo gdzie "Władza" może jak szklanka wody rozlać się po całej powierzchni"" 
UE to twór wymyślony sztucznie bez braku podstaw do przetrwania dalej. A Unia upadnie wtedy gdy rozwiąże się nie pisany kontrakt władzy i społeczeństwem. Czyli kto na kogo pracuję. Kto jakie ma marże. Ten proces rozpadu już trwa. Po rozpadzie UE zostaną tylko silne Niemcy, kraje przybodówki wpięte w gospodarkę niemiecką oraz peryferia czyli rynki zbytu i polityki centrum.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma forsy w budżecie to trza brać przykład z Janosika.Przecież np.płatność redystrybucyjna obcięta do 50ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tymi ekoschematami ebdzie tak jak ze straczkami kilka lat temu, ze mialo byc 1500 zl

np na miododajne zlaozenie na 3 tys ha, - 1100 zl, ludzie zasieja 6 tys i ebdzie 550

tak samo z reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli podstawa dla "małych" 117+40 Euro do pierwszych hektarów.

Reszta to pula podzielona na "zainteresowane" hektary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poza ekologia, to tak bedzie

Jesli przekrocza zakladana liczbe ha, stawki sie zmniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licząc po dzisiejszym kursie-utną nam jakieś 25%.

Zakładam standardowe za zeszły rok 950 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przem napisał:

. Po rozpadzie UE zostaną tylko silne Niemcy, kraje przybodówki wpięte w gospodarkę niemiecką oraz peryferia czyli rynki zbytu i polityki centrum.

Wizja taka sama jak z UE obyś się mylił 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie ponad 1600 srednio do hektara w ostatnim roku sie uzbierało, ale mam programy prsk, onw, straczkowe,....

Obawiam się, że teraz będzie dużo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki mniej od @lokizoma?

@miwigosto co u Ciebie przycinali,że tak mało.Zsumowałem JPO+zazielenienie+płatność redystrybucyjna i wyszło nawet 980zł.

Ktoś wie,czy w założeniach zostają płatności do produkcji (bydło,buraki,groch,itp.)?

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie buraki podbijają, ale sad i mniej jak tysi z ha 

Teraz poplon na zimę, mulczowanie i bez orki jak się są połączyć …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za buraka  dodatkową nie liczę ,za ostatni wyszło trochę więcej 856 ,bo zrobiły się dwa gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2x gospodarstwa do 50ha byłoby najbezpieczniej na dzisiejsze czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale KRUS płacisz większy,a emeryturę głodową dostaniesz.

Co to te BDO?

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robisz to BDO? Bo ja nie, kiedys tam sie zarejestrowalem a potem to olalem. Tam chyba trzeba wplacac chyba ok.200 abonamentu rocznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bo są dwa gos. , nie boisz się kontroli i wysokiej kary

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się