Sign in to follow this  
Followers 0
yahooo

wykopki

36 posts in this topic

... ja wiem czy takie eko... Mospilanem dostały i trochę Polifoski 6 przed sadzeniem poszło... :)

No i fajnie. PK trzeba niestety dać w kulkach, a chemii ciężko uniknąć (mi się w tym roku udało całkowicie). Ważne, że azot "swój" ;) 

... no w tym roku zasiałem po owsie tą rzodkiew oleistą i tak myślę dac jeszcze trochę humusu activ przed talerzowaniem i w przyszłym roku kartofelka sadzić... niestety ale deficyt obornika sprawia że przeważnie pod owoce go stosuję a pod ziemniak trzeba kombinować... a tak teraz się zastanawiam... z nawozów sztucznych jaki azotowy polecacie pod ziemniak?

Ma ktoś, lub miał, odmianę Lilly? Kiedy one kończą wegetację? 

...teraz tylko wykopki, prawdopodobnie ostatnie tak duże wykopki (25 arów kartofli) w mojej karierze...

... i po wykopkach... nawet to sprawnie poszło stary Bolko dał sobie radę... teraz tylko pod pszeniczkę szykować...

W tym roku mówią, że słabo z plonem... A komisje nie chciały ponoć szacować upraw ziemniaka bo wg IUNG nie było suszy w tej uprawie...

Plon był bardzo słaby. Połowa tego, co normalnie. U mnie już dwa tygodnie temu zebrane, bo za tydzień pszenżyto pójdzie. No i suche były, to nie było za czym czekać. Z nowej odmiany jestem zadowolony, starej Vinety dało niby więcej, ale bulwy są mocno porażone, dlatego idzie na odstawkę. 

... no u mnie z 25 arów tak około 5-5,5 t myślę jest patrząc tak po objętości na przyczepach, faktycznie trochę mniej niż w ubiegłym roku tylko ani od zarazy tego nie prykałem na stonkę Karate Zeon przed deszczem też nie wszystka spadła... mniejsza o to za rok max 5 arów....

No to ładnie. Mi z 10 arów dało ok tony. Po części też dlatego, że 1/3 kawałka to piach i tam ledwo sadzonki urosły. Ale dla mnie wystarczy. Na przyszły rok też planowałem mniej, ale jednak ze względu na niepewną pogodę zostanę przy tej powierzchni. Nadwyżkę mam komu dać. Gorzej, jak z mniejszego kawałka dla mnie by nie starczyło.