All Activity

This stream auto-updates   

 1. Today
 2. Haha, serio , nie chciało mi sie sprawdzać kiedy, zejde na kolacje to spojże w kalendarz
 3. @miwigos zawsze dwa miesiące po twoim pierwszym fungicydowym oprysku na rzepak.
 4. A kiedy Boże Ciało
 5. Kup w markecie paczkę ryżu,jako kwalifikowany materiał siewny. :) Pszenica jeszcze się nie wykłosiła,a deszcz na zakończenie Oktawy.
 6. @ansu To jak siejesz co drugi rok to jakie dawki , baksa na hektar czy więcej
 7. Sąsiad(emerytowany Dr.hab.inż. z "Politechniki Bydgoskiej")+WIELKI przeciwnik technologii bezorkowych-stwierdził,że warstwa próchnicy i makro i mikroelementy są tylko w wierzchniej warstwie.Bez orki nie przemieszczą się głębiej. U mnie niby Czajkowski wdmuchnie w "łapę" podczas siewu rzepaku i buraków.Od czterech lat nie stosuję na pszenicę po burakach i rzepaku.Ale skoro teraz tanio to ze 200kg trza by było sypnąć interwencyjne?
 8. Pany deszcz deszcz nadaja dnia 5 czerwca prognozuja 0,1 mm, zbiory beda uratowane
 9. Za kombajnem tylko po pszenicy przed siewem rzepaku lub poplonu pod buraki. Z badania gleby wyszło, że zawartość fosforu i potasu poniżej 30cm nie jest mniejsza jak na powierzchni 0-20cm
 10. https://pjj.org.pl/program/
 11. @ansu tyle piszemy o twoim siewie buraków.To kiedy i w jakiej technologii wrzucasz NPK?
 12. Obecny długo nie będzie ,
 13. Ponad miesiąc, zimno i jakoś nie rosną
 14. From the album Burak 2023

 15. Nic nie rozumieją:z uprawy,czy z wymogów?
 16. Yesterday
 17. Jarosław Sachajko też się nadaje na ministra rolnictwa Może może w przyszłym rozdaniu
 18. @ansu koń Ci się spłoszył ;) Jak lata temu zaczynałem to było nas dwóch w gminie Dziś to już standard mało wymogi eurokołchozu a ludzie dalej nic nie rozumieją
 19. Ja bawię się ponownie przy pomocy (naprzemiennie):Czajkowskiego,Pootingera i głębosza.Nawet pszenżyto po pszenicy zamiast buraków posiałem "no-till":gnój wymieszany talerzówką,sześć tygodni przerwy,zwykły agregat i siew(gęsty)Poznaniakiem. Tak na 10+ je oceniam! Wreszcie(nie taki diabeł straszny)i są efekty.Trochę deszczu i plony podnieść: buraki cukrowe (liście)-pszenica oz.(no till)-rzepak oz.(słoma)-jęczmień oz.(gnój albo kurzak) i znów buraki.
 20. A ja bawię się dalej
 21. hm ale z drugiej strony firma nie kupuje aktualnie jeczmienia po 700 zl tylko chce przeplacac?
 22. Jak ktos siedzi dluzej niz dwie kadencje, to juz calkowicie robi co chce. Nawet dom czy mieszkanie trzba co jakis czas odswiezyc.
 23. Tylko od takich dywagacji się głosy rozpierzchną,jak u nas na wyborach sołtysa. Mnie to nie interesuje i o istnieniu innych partii niż rządząca PZPR to się teraz dowiedziałem. Nie sądzę,aby tej jesieni Naród stać było na wykopki?
 24. Kogoś trzeba wybrać , a obecnym należy sią kara, za to co zrobili , trzeba wybrać mniejsze zło, niech przemyślą i w nastepnych wyborach moga wrócić
 25. No o tym właśnie mówię, nikt o zdrowych zmysłach nie słucha żadnego ministra Pomylili się wszyscy tylko gdyby nie ta "dopłata" co by było dziś w Polsce?? Jeśli chodzi o ministra ten się wykręci bez problemu bo to UE zadecydowała Zastanówmy się która władza by zrobiła taki wyprzedzający ruchu? PSL nie, PO nie, Hołownia nie, SLD nie oni wszyscy by pytali UE co robić Czyli nic by nie zrobili ani w Warszawie ani w Brukseli Tu coś by zrobiła Konfederacja
 26. ...sugerujesz @przem,że teraz wjedzie do nas pszenica z Kazachstanu? Twoje posty zawsze się sprawdzają,więc pisz prosto "po chłopsku".Uratujesz mnie przed finansowaniem gospodarstwa z 800+.
 27. Nikt więcej z nimi nie handluje: -Firma "Deka-Trade" znajduje fikcyjnego robaka. -Firma "Lech-pol Szubin"płaci z siedmio tygodniowym opóźnieniem i ma ceny kuszące, najwyższe w województwie(wg KPODR)!
 1. Load more activity