Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

 1. Wczoraj
 2. Niezły miernik. Chyba z całej gminy, od rolników trzeba kasę pozbierać na takie cacko. Tak te o,8 to na iv klasie , mam takiej 65% reszta iii.
 3. https://blue-fifty.com/pl/gleba/skaner-badanie-gleby/?gclid=EAIaIQobChMIk63-rL7I4AIVg4yyCh3dnwZDEAEYASAAEgISQfD_BwE
 4. 0,8 to bardzo mało, a kategoria gleby pewnie nie najgorsza. W Niemczech jak ktoś kupuje pole to robi właśnie testy na próchnice, to w dużej mierze pokazuje co jest warta, bardziej niż klasy nieraz
 5. Nieraz już to czytałem jest napisane ile kg próchnicy na 1ha dostarczają poszczególne uprawy Jak to przeliczyć procentowo ? O co mnie posądzasz Damian że na łatwizne idę z tą słomą , naajpierw jest mieszana i dopiero przyorana 20- 25cm. Po rzepaku i po grochu tylko tylko grober zwykle dwa razy Zawsze na słomę coś daje w zależności co mam : wapno, eko słoma, bakterie humusowe,użyzniacze glebowe , i odpowiednio do tego azot.
 6. @jarki Kupione z Chemirolu? Miałem kiedyś z nimi wojne bo różne worki mi przywiezli, No i nie było daty produkcji ani daty przydatności do spożycia. Okazało się, że daty produkcji nie musi być ale data przydatnosci tak. Wynegocjowałem przez to upust bo by mieli troche przewalone
 7. Stopę to stawiaj a że traktorem nie wiedzieć to może i dobrze Mój Ojciec co prawda DAWNO temu ale na żyto sypał mocznik w kwietniu Słowem jak przegłodzisz to się ładnie zredukuje i wtedy zasilisz azotem
 8. Może i ruski ale na worku k+s z bykiem
 9. Wszystko pisalem wyzej. 10wrzesien (optymalny termin dla tej odmiany to 5-10) A jesien jaka byla kazdy wie. Ziema praktycznie wcale nie umarzla i wody mam w opor. Dzis jest za wczesnie ale za 2-3tyg jak sie jeszcze okaze ze bedzie na plusie to termin skracania mi ucieknie a ja nadal stopy na polu nie postawie :)
 10. To w jakim rejonie Polski jest tak mokro? Na skracanie i tak dużo za wcześnie. Siales pewnie na początku września?
 11. Wszystko ok tylko chyba plecakowym to bede skracal... Przez najblizsze 4-5tyg na bank nie wjade na pole... Wiec pierwszej dawki nie dostanie wcale ale i nie zostanie skrocone...
 12. Oryginał od somsiadów ? Czy zamienniki firmowe ?
 13. Wiem że kizeryt może wyglądać różnie ale mój jest taki sam jak MgS z Tarnobrzegu Kiedyś był taki szklisty i takiego jest około 5% reszta jak pisałem wcześniej Mini to się nie podoba @R-w może Ty coś więcej wiesz ?
 14. Czyżby zmienili wartości KBW na Naszą korzyść?
 15. Mało azotu na I dawkę
 16. No i jest - pszenica wschodzi. Jednak Dr. Szczepaniak miał rację, że powschodzi. Twierdził, że za gęsto posiałem bez względu na MTN.... bo 230kg/ha. Oby się sprawdziło. W rzepaku sporo pojedynczych sztuk przemarzło całkowicie, ale równomiernie.
 17. @suzin zobacz pierwszą stronę tam jest trochę na ten temat
 18. ASF

  informacyjnie żeby nie szukać https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32019D0246&from=PL
 19. Kapitał spekulacyjny tak zadecydował my w erze globalizmu jesteśmy bezsilni Cała produkcja zwierzęca upadła bio z Ameryki
 20. yyyyy ten teges, znaczy się 20 eurasów w dół? tak nagle? chyba trzeba wypychać powolutku... chociaż ja muszę czekać na mróz bo dojazd...
 21. Skrócić ostro i przypilnować podstawy źbła.
 22. Tak jak napisałeś przyorujesz gdybyś mieszał ją w górnej warstwie miałbyś więcej próchnicy. Materia organiczna po orce jest w całym profilu i szybciej ulega mineralizacji stąd pomimo co rocznego dostarczania i tak próchnica się nie zwiększa. Moje zdanie na temat orek - coroczna jeszcze na pełną głebokość 30cm i więcej wyjaławia glebę. Trzeba znaleźć kompromis pomiędzy orką i uprawą bezorkową.
 23. Pierwszy raz zrobiłem analizę na próchnice , wyszło od 0,8 do 1,9 to chyba szału niema. Ponad trzydzieści lat przyoruje wszystkie słomy. wydaje mi się że to mało tej próchnicy. Czy jest przelicznik ile powstanie próchnicy z przyoranej słomy ?.
 24. Ostatni tydzień
 25. U mnie jest podobny problem. Odmiana mieszancowaHelltop, wysiew 80kg/ha 4/5klasa. Dostalo przedsiewnie jakies 250kg/ha kornkali i podobnie superfosfatu prostego. Mocznik okolo 80kg. PH okolice 5 Siew 10 wrzesien (podlaskie). Obecnie 18/02 ma po okolo 20cm dlugosci i mase rozkrzewien. Mokro jest wchorobe i obstawiam ze do kwietnia nie ma co liczyc na wejscie na pole. Jeszcze nie widac by ruszylo bo w nocy czesto ponizej 0 ale obawiam sie ze jeszcze z 3tyg i bedzie faza 31 a w maju juz bedzie mozna siac po nim poplon :( Pole wyglada jak laka. Jakies pomysly jak to uchowac?
 26. Nasiona kupione od hodowcy, strasznie tanio. Swoich nie sieję, zdolność kiełkowania wyszła mi 80%, a to dużo za mało, nie warto. Z obsady Kolega @barts byłby zadowolony ;) rozstaw 1x1,5m.
 27. A gdzie kupujesz nasiona? iczy swoimi obsiewasz? jaka obsada?
 1. Załaduj więcej aktywności