ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  4,273
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  182

Image Comments posted by ikcomas


 1. Czarna kreska to dzień wykreślony, nie robić nic, dobry dzień na piwo. Zamieniają się wtedy fazy Księżyca. Puste pole nie siać. Generalnie cały październik jest słaby do siania, najpierw zaćmienie Słońca 14.10 potem Księżyca 28.10. Kumulacja wszystkiego. Generalnie ja unikam dni wykreślonych, wiadomo jak czas nagli to się nie patrzy ale szczególnie bym zwrócił uwagę na te zaćmienia właśnie. Mniej światła dociera do Ziemi i o to chyba w tym wszystkim chodzi. Jeszcze wzajemne przyciąganie się pewnie wchodzi w grę jak ustawi się Księżyc w jednej linii z Ziemią i Słońcem.

  Wszystkie terminy które wymieniłeś są złe do siana. Najgorszy 6 października, czyli dzisiaj. 10 października Księżyc w apogeum to oznacza, że będzie najdalej od Ziemi no i mniej światła dociera w związku z tym.

  A jak jest w perygeum to z kolei przyciąganie za mocne i też niedobrze.

  Jednak najistotniejsze są fazy, powinno się siać jak Księżyca przybywa, czyli od nowiu.


 2. U mnie też zaczyna śnieżyć, całą noc ma padać to rano będzie biało. Tymczasem pszenica zaczyna wschodzić ale to dobrze, że teraz przykryje bo coś zaczyna ją zjadać. Pewnie jakieś robale bo takie dziurki w ziemi robią.


 3. Ooo, to jest może dobry trop. Na etykiecie jest coś takiego: "Przed zastosowaniem środka na rośliny ozdobne, na każdej uprawianej po raz pierwszy odmianie wykonać próbny zabieg celem sprawdzenia, czy w ciągu 7 dni nie wystąpiły objawy uszkodzenia roślin" chociaż na oficjalnej stronie Ministerstwa nawet nie jest zarejestrowany na rośliny ozdobne ale u mnie na etykiecie jest. Może podróbka?


 4. Od początku pola równo przypalone, im dalej tym coraz mniej i jest efekt schodów. To co przypalone jechałem w tamtą stronę a jak wcześniej jechałem tą ścieżką to w tą stronę, czyli ewidentnie coś poszło nie tak z tym jednym opryskiwaczem bo powinno być odwrotnie jeśli by się opryski nałożyły. Myślę, że źle wymieszana ciecz, no może deko więcej poszło Bi akurat w tym przejeździe bo to była końcówka.


 5. Znam Twoje zdanie od dawna i Ty znasz moje. Galeria powinna być rozwijana na tym forum i będę o to walczył. Zdjęcie umieszczone w galerii opisuje konkretny przypadek, który nie do końca wiadomo gdzie wrzucić, poza tym dyskusja pod zdjęciem dotyczy TYLKO tego jednego przypadku. Na forum są opisywane różne wątki.

  No nie gadaj, że trudno tu umieścić zdjęcie. Łatwiej jest utworzyć konto gdzieś na innym portalu, logować się tam i wklejać tutaj? No weź nie żartuj.

  Wracając do dyskusji pod zdjęciem, masz jakiś pomysł co zjarało pszenicę?


 6. @jarki nie, nie mogłem. Jak ustalimy od czego to wkleję linka. Poza tym galeria musi się rozwijać, koniecznie bo to nasz słaby atut. Masz jakiś pomysł co spowodowało przypalenie?

  @suzin też o tym myślałem ale nie, to nie rolnica ani przypalenie od sąsiada bo akurat ta ścieżka przypalona jest od brzegu pola. Na całej szerokości opryskiwacza równomiernie, jak odcięte. Nigdy nie widziałem takiego rodzaju przypalenia, na zdjęciu nie widać ale liście robią się brązowe. Mam tylko nadzieję, że to jakiś mój błąd tylko w tym miejscu i nie wyjdzie to z czasem na całości.


 7. U mnie jak powiesz WOM to zrobią tylko małpią minę i jeszcze w mordę można dostać bo pomyślą że to jakieś obraźliwe słowo.

  Wracając do tematu, nie byłem wszędzie ale raczej tylko tu, dalej za tym miejscem jest coraz lepiej, tu jest wjazd na pole. Nieważne jest jak do tego doszło. Pytanie moje było czym to jest spowodowane? ŚOR z fakturą jakby co...


 8. oj tak na szybkiego napisałem, u nas tak się mówi :-)

  proszek się rozpuścił na pewno bo filtr był czyściuteńki (poprawili chyba formulację) tylko mi chodzi o to że na dnie się zebrało gęste a górą woda. Jednak nie wydaje mi się, że to od Experta, wielokrotnie miałem nakładki i takiego czegoś nie było


 9. No pasowałoby, ale do 21 też nie jest źle. Po prostu lepiej się ukorzeni. Nie siać tylko w terminie 22-28 a już najgorzej to w dniach 22 i 28. Wtedy to lepiej już ten jeden dzień odpuścić. Ja siałem w ten wykreślony i była wielka czarna murzyńska d...