ikcomas

Moderatorzy
  • Zawartość

    4751
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    226

Wszystko napisane przez ikcomas

  1. Znowu dwucyfrowo.
  2. A nie mówiłem? https://www.sejm.gov.pl/sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=10&NrPosiedzenia=29&NrGlosowania=24 https://www.sejm.gov.pl/sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=10&NrPosiedzenia=29&NrGlosowania=25 Teraz jeszcze łańcuchowa, przez te dwa lata co zostały spalą nas. Jak wybory wygra czaskowski to domkną układ i zostaną tylko zgliszcza.
  3. Będzie to dobry czas na przyjrzenie się uprawie i agrotechnice.
  4. Chwila moment, gdzie te pole? Aaaaaa, małopolska to za daleko dla mnie. A tak serio to bez zmianowania to i żyto nie chce rosnąć. Wziąłem teraz taką dzierżawę, wieloletnia monokultura pszenżyta, słoma zawsze sprzedawana, bez obornika, łąka perzu, NPK-a to nie widziało nie wiem ile lat, oddał mi bo plonów nie miał, nie wiedział dlaczego. Posiałem tam rzepak, nigdy nie widziałem lepszego... przynajmniej do tych mrozów... ale może jakoś się pozbiera.
  5. Miało być cieplej... mówili, tymczasem -12.
  6. Toż nie musi być. Wiadomo, że lepiej jest mieć więcej różnych upraw bo może jedna uprawa może mieć złe warunki to druga narobi. Jest też mały szczegół - rzepak sprzedają w paczkach przeważnie na 3 ha.
  7. Na rok to nie wiem czy zechce to raz, a dwa oczywiste jest to że bardziej opłaca się samemu uprawić i sprzedać. Bo jaki interes miałby w tym dzierżawca? Przemyśl, zapytaj czy Ci posieje i wykosi, za ile? Kto kupi? Może samochód podstawi na pole? Albo jakiś wózek przeładowczy najlepiej, to jest bajka. U mnie w tym roku jeździł po polu za kombajnem, piękna sprawa. Potrącił tylko 20 zł na tonie. @jarki przy takim areale ciężko o samochodowe ilości na dwóch uprawach. Na samochodowych są większe możliwości.
  8. Usług tam nie ma u Was? Przy 6 ha jest dywersyfikacja? Jak nie to na całości posiać rzepak. Można i soję ale będzie ciężko o te 22-24 tony. Na pszenicę w płodozmianie ze zbożowych przedplonem musi być minimum owies, nawet nie mieszanka, czysty owies. W innym przypadku nic dobrego z tego nie będzie. Już nawet pomijając fakt zachwaszczenia pszenżytem tej pszenicy. U nas jeden partyzant posiał pszenicę po pszenżycie, sporo wcześniej ode mnie, przez miedzę. Płodozmian - monokultura pszenżyta. Moja już ją przegoniła... Na samym starcie.
  9. Na początku kłoszenia, efekt piorunujący. Ale już go nie ma i nie będzie. Za tani i za dobry był.
  10. Dla nich na pewno dobrze. Ja tam nie powtarzam żadnych substancji. Kiedyś dawałem tebu na początek ale jak zabrali tiofanat to teraz nie robię aby nie blokować ewentualnego T3.
  11. -10 jakoś tak gorąco się wydaje...
  12. Czytałem to, ciekawie to wygląda. Wszystko co nowe musi być droższe bo koszty badań, rejestracji itp. Czy lepsze? Pewnie tak.
  13. Stanowisko po pszenżycie to chyba najgorszy z możliwych przedplon na pszenicę. Cudów to tu nie będzie. Nawożenie tak jak wyżej to maks maksów, N3 można odpuścić w tym przypadku, ewentualnie Basfoliar 36.
  14. Mefentriflukonazol bardzo szeroki zakres roślin w zależności od nazwy handlowej i rejestracji począwszy od zastosowań sadowniczych poprzez rzepak, kukurydzę, ziemniaka, buraka i na zbożu kończąc. Zboża to raczej nie podstawę źdźbła a bardziej mączniak, septorioza. Zastosowany solo w środku o nazwie Lenvyor nie zwalcza podstawy źdźbła ale w mieszaninie ze strobiluryną krezoksym metylowy w środku o nazwie Daxur już tak. Nie wiem, może wspólne działanie jest takie. Sam krezoksym metylu można dostać solo ale czy to jest dokładnie to samo co metylowy? Poza tym solo to ma rejestrację chyba tylko w sadownictwie...
  15. Czyli dość wcześnie a więc pierwsza dawka powinna być zmniejszona tak jak pisali poprzednicy bo za dużo rozkrzewień pójdzie i je odrzuci albo piętra wylecą. Jakiś plon trzeba założyć, bo każdy ma inne stanowisko i inne warunki.
  16. -16 centymetr śniegu, liście rzepaku szlag trafił.
  17. Teoretycznie to żadnych ale nie te choroby i sposób działania. Przerost formy nad treścią. Są różne substancje jak biksafen, metrafenon czy wspomniany wcześniej stary dobry drogi cyprodynil no ale nie da się tanio i dobrze.
  18. Widać, że BASF ma za dużo kasy. Wprowadził na rynek dwa takie same ŚOR z identyczną etykietą i niczym się nie różniące. Priaxor to dobre T2, na jedynkę się nie nadaje, no może z wyjątkiem właśnie jęczmienia ozimego ale już jako jeden zabieg.
  19. No i znowu dycha.
  20. To prawda, uciąg ma fenomenalny w porównaniu do mocy silnika. Tylko trzeba od razu kupić ze dwie albo trzy sztuki bo części nie ma.
  21. To się mocno zdziwisz. Jestem pewien, że odbiorą. Jeszcze 2,5 roku musimy się jakoś przemordować. No chyba, że Mentzen wygra wybory prezydenckie. Wtedy byłoby interesująco ale unieważnią jak w Rumunii. Uchwalili nawet już stosowną do tego ustawę, którzy sędziowie będą o tym decydować.
  22. Ja wolę maszyny w pracy oglądać. Pamiętam pierwszego lexa w pracy u sąsiada, zdjęcie w galerii w 2017 roku to robił sensację wtedy. Wszystko się zmienia, pole na którym pracował należy teraz do mnie a takie maszyny powszednieją. Niedaleko mnie mają ten pług co bił rekord świata ale rzadko go używają. Raczej kaprys kolekcjonerski niż maszyna do pracy.
  23. Fenpropidyna, Metkonazol, Propikonazol
  24. @lokizom w tamtym roku leli poferment po sąsiedzku u mnie na jęczmień ozimy w mróz i popalili dość mocno, szczególnie po śladach kół. Chyba chodzi o różnicę temperatur. Zregenerowało się to potem ale wyglądało niepokojąco na początku.