Ksieciuniu72

Szkody łowieckie

715 postów w tym temacie

u nas tez zwierzyna ma swoje sciezki gdzie te sarny moga przechodzic przez droge. trzeba uwazac. ale te bobry to 36 m rowu wyczysciły tylko drzewo pozbierałem i troszke popsułem tame bo miałbym staw a nie ozimine. Ja wolał bym z zwierzyna zyc w zgodzie ale sa granice rozsadku wczesniej było mało lisow a teraz to trzba tepic w niktorych rejonach. taki to własnie mysliwy u mnie na wsi takiego to by czapka zadusili.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew Babalski poseł PIS chce zmiany ustawy łowieckiej.piszmy do niego o naszych problemach z myśliwymi.dosyć tych sądów, komisji szcujących na polach, tego zbierania dokumentów zdjęć, najmowania prawników rzeczoznawców, trzeba radykalnej zmiany tej ustawy - to my jesteśmy właścicielami pola, to my możemy wydzierżawiać myśliwym pola na polowanie, a nie starosta.tak jest na zachodzie. tam rolnik otrzymuje 500-1000 zł za hektar od myśliwych.

pomysły o powołaniu niezależnych rzeczoznawców są chore, bo taka komisja będzie tylko jeden dzień niezależna...tak jak dzisiaj na listach biegłych sądowych są myśliwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to my jesteśmy właścicielami pola, to my możemy wydzierżawiać myśliwym pola na polowanie, a nie starosta.tak jest na zachodzie. tam rolnik otrzymuje 500-1000 zł za hektar od myśliwych....

 

1 rolnikbobo daj adres babalskiego

2 pomysł masz fajny, tylko kwota mi nie pasi ( 1000 to raczej cena za obwód i to pełen zwierzyny grubej ) kto za taką cenę weźmie obwód maleńki - 100 ha i da za niego 100 000 zł, a to może być tylko jedno pole. Nawet niemcy na takie rzeczy nie pójdą. .

w tym wypadku ( rolnik dzierżawi obwód myśliwym ) nie nastawiałbym się na wartości finansowe, a były by one raczej groszowe do ha, a jedynie na możliwości zmiany dzierżawcy- wg mnie bardzo dobry straszak na myśliwych.

3 jeśli któraś partia w programie umieściła by temat "prawo łowieckie jest dla rolników złe " ja na nich głosuje, oby babalskiemu się udało, choć ja wątpię, gdyż w sejmie jest obecnie za dużo mysliwych a za mało rolników

4 jesli dasz radę pociągnij temat, możnaby wrzucić tu jakieś pismo do pobrania, podpisane wysłać do posła, lub do redakcji farmera - ciekawe co oni na to :)- a redakcja zrobiłaby reportarz i przekazała nasze podpisy w sejmie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 rolnikbobo daj adres babalskiego

2 pomysł masz fajny, tylko kwota mi nie pasi ( 1000 to raczej cena za obwód i to pełen zwierzyny grubej ) kto za taką cenę weźmie obwód maleńki - 100 ha i da za niego 100 000 zł, a to może być tylko jedno pole. Nawet niemcy na takie rzeczy nie pójdą. .

w tym wypadku ( rolnik dzierżawi obwód myśliwym ) nie nastawiałbym się na wartości finansowe, a były by one raczej groszowe do ha, a jedynie na możliwości zmiany dzierżawcy- wg mnie bardzo dobry straszak na myśliwych.

3 jeśli któraś partia w programie umieściła by temat "prawo łowieckie jest dla rolników złe " ja na nich głosuje, oby babalskiemu się udało, choć ja wątpię, gdyż w sejmie jest obecnie za dużo mysliwych a za mało rolników

4 jesli dasz radę pociągnij temat, możnaby wrzucić tu jakieś pismo do pobrania, podpisane wysłać do posła, lub do redakcji farmera - ciekawe co oni na to :)- a redakcja zrobiłaby reportarz i przekazała nasze podpisy w sejmie ;)

łowiectwo to bardzo drogie hobby wszędzie na całym świecie tylko nie w PL. dzierżawa obwodu kosztuje 500-1000 zł/ha np. w Danii, jeżeli jest sporo zwierzyny to tak jest. w PL myśliwym może być każdy kto zda egzamin i ma broń i składka 200 zł rocznie.

zwierzyna hodowana jest dla dewizowców, mysliwi robią biznes naszym kosztem

w całej PL jest pospolite ruszenie, rolnicy mają dosyć.piszmy do wojewódzkich izb rolniczych, posłów o problemach z myśliwymi.widzimy że ministrswo rolnictwa wcale nie kontroluje PZÅ, a jemu jest przecież podległe.

 

http://zbigniewbabalski.blogspot.com/ wywiad 25.03.2013

 

Biuro Poselskie Zbigniewa Babalskiego

Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

14-100 Ostróda, ul. Jana Pawła II 3.

Tel./Fax. 896421765.

Asystent biura - Agata Żurańska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

łowiectwo to bardzo drogie hobby wszędzie na całym świecie tylko nie w PL.

w PL myśliwym może być każdy kto zda egzamin i ma broń i składka 200 zł rocznie [/color][/email][/center]

popieram walkę z kiła lowiecka w każdej postaci.

 

ale, kiłowanie w pl nie jest wcale tanie ;)

 

a twierdzenie ze każdy może mieć broń, też nic nie znaczy jesli nie będzie odstrzalu.

ja mam dziki od kilku tyg w silosie z kuku, i co? nic. myśliwi nie mają jeszcze odstrzalow. a w zarządach siedzą w większości " cenzura" , " cenzura" :)

 

 

wez poprowadz sprawę pism do posła. wymyśl odpowiednio sformułowańe pismo, wrzuc tu na stronę, my je pobierzemy, wydrukujemy, podpiszemy i wyślemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w art "sezon na szkody" z majowego farmera podane są kwoty odszkodowań płaconych przez Kiły i RDOŚ, łącznie za rok 2012 kwota odszkodowań wyniosła coś koło 55 mln zł ( ok 48 mln zł płacą kiły ).

pomijając skuteczność rekompensat za straty ( miejscami wielkość odszkodowania to 40-60 % wielkości szkody ) wychodzi na to że średnia kwota odszkodowania to ok 2,65 zł/ha ok ~50 mln zł odszkodowań, powierzchnia użytków rolnych w Polsce – 18,87 mln ha (2011). przekładając kwotę odszkodowań na liczbę członków kił łowieckich - 113178 szt kiłowników , daje to kwotę 441.8 zł /kiłownika rocznie. przekładając to przez liczbę kół (2536 szt ) wychodzi kwota 19 700 zł .

 

wg artykułu dzik potrzebuje np 7000 ziaren kukurydzy aby się nażreć, i niszczy przy tym ok 6 ar uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biedne dziczki :-P

 

drażnisz się czy zostałeś kiłownikiem ? :P

urzekła mnie twoja zeszłoroczna historia, podziel się z kolegami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kierowca tego auta bardzo się wystraszył biegających szynek ,a te miały ochotę go zaatakować czy to był arszczecin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

arszczecin takich szynek się nie boi. znaczy , w samochodzie się nie boi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje stado zarodowe:)))?

 

Grzegorz, heh, mam nadzieję, że nie :P

dostałem cynę od myśliwców, że się zaczęło. Wkoło stół pusty, dziki idą na Szczecin :P Nie dość że marna to jeszcze... eh

ale filmik gruby, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może poradzicie.

 

Dokonałem ostatecznego szacowania szkód łowieckich na gryce. Koło wezwało "speca" który wyszacował śmieszne szkody. Z 45ha wyliczył 3t zeżarte, rozdeptane itp.

Nie będę wchodził w szczegóły jak bardzo to pole jest rozpierniczone bo aż się ryczeć chce. (rocznie strzelają tam około 70 sztuk )

 

Chodzi o to , że łowczy nie mógł się dodzwonić do "prezesa" w kwestii ugody (kwoty) proponowanej zresztą przez speca. W protokole wpisał około 4tys a do ugody proponował 10tys.

W protokole wpisaliśmy że w przypadku braku zgody koła na kwotę ugody zostanie wezwany biegły sądowy.

 

I tu mam pytanie. Kto go ma wezwać skoro się nie dogadaliśmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może poradzicie.

 

Dokonałem ostatecznego szacowania szkód łowieckich na gryce. Koło wezwało "speca" który wyszacował śmieszne szkody. Z 45ha wyliczył 3t zeżarte, rozdeptane itp.

Nie będę wchodził w szczegóły jak bardzo to pole jest rozpierniczone bo aż się ryczeć chce. (rocznie strzelają tam około 70 sztuk )

 

Chodzi o to , że łowczy nie mógł się dodzwonić do "prezesa" w kwestii ugody (kwoty) proponowanej zresztą przez speca. W protokole wpisał około 4tys a do ugody proponował 10tys.

W protokole wpisaliśmy że w przypadku braku zgody koła na kwotę ugody zostanie wezwany biegły sądowy.

 

I tu mam pytanie. Kto go ma wezwać skoro się nie dogadaliśmy?

 

 

Tak jak radzi Grzegorz, czy podpisaleś protokół, czy podpisałeś go z uwagami: np że nie zgadzasz się z wielkością szkody, z kwotą odszkodowania, wydajnością etc.

 

Biegłego sądowego wzywa jak nazwa wskazuje sąd!!! Możecie wezwać biegłego rzeczoznawce- tylko jeśli koło się zgodzi na dodatkowe szacowanie i wystąpią dodatkowe szkody.

 

Jeśli podpisałeś protokół bez uwag, a nie dokonano czynności foto można złożyć wniosek o ponowne szacowanie i "udać" że te szkody powstały wczoraj. Ale to czy do dodatkowego szacowania dojdzie będzie tylko i wyłącznie zgodą/dobrą wolą koła .

PODPISYWAĆ NALEŻY Z UWAGAMI, zastrzeżeniami.

 

Chociaż jeśli w protokole jest wzmianka że wezwany zostanie biegły przy braku dogaworu to wzywać biegłęgo i szacować. Nawet jeśli miałbyś sam go wezwać i za niego zapłacić bo koło by się tego wyparło. W sądzie zawsze to coś na plus.

Napisz jakie maasz dokumenty, cz podpisałeś czy nie , jak podpisałeś etc

w razie co to wyślij na priv z usuniętymi danymi osobowymi skany,zdjęcia coś doradzimy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się