forumowicz

Politycy

856 postów w tym temacie

Jako jedyny tak głosowałem.Reszta moich wybrała Trzecią Drogę.

Teraz będzie się działo?Jakiś ekonomista w "radio Zet" rzekł:-forsy z UE na wiele nie starczy.Trza podnieść podatki tylko na OBSŁUGĘ długu zagranicznego...nawet nie myślą o ich spłacie.

@lokizom jeśli rząd mniejszości nie dostanie wotum to może jeszcze nic straconego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin1981 tak se trochę żartowałem, każdy ma prawo mieć swoje zdanie i je zmienić

Tylko Twoje wypowiedzi są dość chaotyczne baaa nawet dwuznaczne

Pożyjemy, obym się mylił, Donaldowi już nigdy nie uwierzę 

 

Dziś patrząc realnie to oni mają się dogadywać tylko że ich dzieli wszystko

Natomiast jedno łączy "jebać pis" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie z tej różnorodności wyjdzie coś lepszego niż tylko ,,jebac pis". Są tam też ludzie którzy mają kręgosłup moralny i nie dadzą się zwieść Tuskowi na złą droge

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pytania w refrrendum  były tak ułożone że trzeba było głosować 4 X NIE, dlaczego wrzuciłeś pusta kartke, ja chce Poske wolną od innej narodowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dobrze wybrałeś bo w tylko w zeszłym roku sprowadzili 150 000 opalonych inżynierów i lekarzy, większość z krajów muzułmańskich

 dane oficjalne opublikowane przez ministerstwo 

w miastach jest ich już pełno tylko jak u kogoś na wsi nie ma to sądzi że wielka obrona przed kolorowymi udana

a na temat handlu wizami co jest chyba największa aferę w tym kraju od lat 90 warto wspomnieć bo została po prostu zamieciona pod dywan

 

referendum z pytaniami w stylu czy dzik sra w lesie to kpina i każdy co ma trochę przyzwoitość nie brał w nim udziału aby nie legitymować bycia idiotą władzy

 

podsumowując nie ma się z czego cieszyć bo wyjdzie szydło z wora o prawdziwym stanie państwa

szczególnie katastrofą będą  finanse i długi poukrywane, sami pisowce zakładają 200mld deficytu na przyszły rok co jest już samo w sobie abstrakcją

 

źle się stało powinni rządzić dalej i  zebrać owoce sowich rządów a te będą wyjątkowo niesmaczne 

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, miwigos napisał:

Według mnie pytania w refrrendum  były tak ułożone że trzeba było głosować 4 X NIE, dlaczego wrzuciłeś pusta kartke, ja chce Poske wolną od innej narodowości

Tak jak @barts wspomniał pytania byly dla idiotow. Jestem poważnym człowiekiem i oczekiwałem poważnych pytan a nie takich na które jest tylko jedna odpowiedz. Zresztą wyniki tego dowodzą skoro ponad 96% odpowiedzi było ,,nie".

Władza potraktowała mnie zadając takie pytania jak wielbłąda. Gdyby zadali np. pytania w stylu ,,Czy jesteś za budowa elektrowni atomowej w Polsce" to poczułbym się jako obywatel ważny dla tej partii, która pyta mnie o zdanie i chociaż stworzyliby takie pozory ze mnie szanuje jako wyborcę a tak mnie zaorali. 

Tak jak pisałem to nie były zle rządy przez te 8 lat i szanuje ich dalej za to bo nikt lepiej by nie rządził po tym burdlu zostawionym przez Tuska. A trzeba pamiętać że Tusk przegrał wtedy mając za sobą wszystkie telewizję, sondaże ale afery i styl rządzenia był wtedy nie do zaakceptowania już. Przy PiS-ie tak nie było bo jednak wynik 35% nie jest zły i dowodzi że nie było źle. Mieli za sobą tylko jedna telewizję i ani jednego portalu w internecie tym bardziej należy docenić ten wynik.

Co do stanu finansów to tutaj teraz będzie nagonka na PiS, że Nas zrujnowal a pewnie wcale tak nie jest. Z tej całej opozycji, która ma zamiar rządzić to nadzieję widzę tylko we Władku, ale czy on będzie w stanie się oprzeć reszcie lewaków?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Władek już raz pokazał i przeprowadził najgorszą ustawę dla donka 

Dziś za coś dla nas rolników będzie musiał uledz lewakom aborcja itp 

Referendum było sformułowane żebyśmy mogli np. odmówić przyjęcia emigrantów 

Trzeba być ślepym żeby nie widzieć ile teraz mniej opalonych chodzi po miastach 

Jeśli o stanie państwa to pamiętacie ratingi na początku rządów PiS jak poleciały 

Minęło kilka miesięcy i nasze wskaźniki poszły wyżej niż za rządów PO PSL 

O obronności naszego kochanego kraju nawet nie wspomnę 

@Pałuczanin1981 przestań pisz Chłopie wszędzie co chcesz to wolny kraj ;)

Ja tylko nie toleruję pewnych rzeczy i wszyscy wiedzą jakich

Nie jest to polityka bo oni wszyscy są ch... warci :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jarki napisał:

Referendum było sformułowane żebyśmy mogli np. odmówić przyjęcia emigrantów 

Nie po to było referendum. Zbyt mocno też już uległeś propagandzie skoro tak myslisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę nie reagujcie tak jak TVN

Nie udowadniajcie że jak ktoś myśli inaczej to jest głupi 

"Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?" 

"Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?"  

Jeśli by było pytanie o aborcję i temu podobne światopoglądowe to bym się wqrwił 

Edytowano przez jarki
Udowadniajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem obiektywny, nie ulegam presji z żadnej strony, tym bardziej TVN. 

Zrozum że to nie są pytania na które można odpowiadać, to są pytania z już zaznaczona odpowiedzią, bo kto normalny odpowiedzialby ,, tak", nawet Twój ,,sasiad PO-wiec" odpowiedzialby ,,nie" więc po co zadawać takie pytania. 

Lepsze byłoby już to pytanie o aborcję, bynajmniej nie byloby wyniku 100-0. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USA oficjalnie mówi o Wojnie Polski z Rosją, ciekawe co następcy z tym zrobią?? 

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obecnym kształcie wiek emerytalny nie ma racji bytu, szczególnie dla kobiet gdzie żyją znacznie dłużej od mężczyzn, druga sprawa wcześniejsze  przywileje emerytalne

druga sprawa myślicie że opaleni inżynierzy będą pracować na wasze emerytury? :D

oszukujcie się dalej ale obecny system emerytalny  jest bankrutem

 

@jarki

nie rozśmieszaj z wojskiem, tłuki przez 7 lat nic nie robili nagle po Ukrainie wyskoczyli z potężnymi zakupami i wielką armią, a pieniążki to się dodrukuje

parady, napinki, nie oddamy guzika, już w `39 też nie oddali guzika za to zdążyli uciec do Rumunii

 

opowiadasz jak zagorzały fan tvpis, od razu widać nawet te same teksty co każdy wierny fan funkcjonariuszy partii z woronicza

 

jak tak dobrze rządzą to czemu tyle długu narobili?

żeby to jeszcze poszło na coś a tak zostało przejedzone

 

kwik na samo widmo odrywania pisowców od koryta jest tak przeraźliwy że aż człowiek budzi się rankiem

jak by było taa prawie i sprawidliwie nie kwiczeli by tak

 

najlepsze świadectwo potęgi pisowskiej armii to rakieta pól roku leżąca w lesie pod Bydgoszczą znaleziona na spacerze przez przypadkową osobę

dziękuje za uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts Ty nie bądź też tak radykalny od razu, bo to pierwsza partia była w ,,wolnej Polsce" ktora znalazla pieniadze dla obywateli, nikomu nie zabierajac ich na samym poczatku rzadzenia. Później jednak było trzeba już komuś zabierać żeby dawać emerytom, ale nie ma co się dziwić ze im zaczęli dawać bo przy wielkości emerytur to emeryci nie daliby rady przeżyć przy tej drozyznie. To były dobre rzady na te czasy jak pisałem, a problemów systemowych jeszcze żadna partia nie rozwiązywała w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Partia jaka by nie była nie ma swoich  pieniędzy, trzeba zabrać aby komuś dać po drodze topiąc w urzędniczym bagnie część sumy

tak "rzadzili" że be nastek emeryci by z  głodu poumierali, drożyzna jest efektem ich rządów, 

ja wiem że rękę podniesioną na socjał to  by niektórzy odgryźli ale są grupy które tylko płacą na to jedynie co mają to to że 100nic nie warte dziś

o tych pomyślcie bo wcale nie chodzi mi o bogatych a o pracujących 

warto dodać że ich komusze sny o minimalnie sprawiają że zaraz połowa ludzi będzie zarabiać minimalną nie zależnie od stanowiska 

czy się stoi czy sie leży od państwa sie należy

popsuto państwo szkoda ze tego nie chcecie dostrzec

najciężej przyznać  się przed samym sobą do błędu

socjalizm zawsze tak samo działa i kończy patrzcie Wenezuela od wystawcy luksusu i świata przepychu po 2 wojnie do ludzie nie maja co do gara włożyć siedząc na ropie w upadłym państwie

obejrzyjcie sobie i powiedzcie kogo wam to przypomina i wyznawców jakiej partii? tylko tak szczerze

 

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin1981 szanuję Twój wybór i to, że publicznie przyznałeś się jak głosowałeś choć chyba nie na tuska bo nie startował w Twoim okręgu. Bardzo odważnie mówisz też znajomym, którzy głosowali na PiS. Brawo!

Sam doskonale wiem jak to jest głosować PRZECIW. Dwa razy mi się zdarzyło. Raz na prezydenta, raz do sejmu głosowałem nie ZA kimś tylko PRZECIW komuś. Ciężko to przychodzi ale nie ma czasem wyboru. Do sejmu głosowałem na lokalnego rolnika a okazał się hmmm... Tutejsi wiedzą i nie ciągnijcie mnie za język. Może to też zaważyło na tym, że nie chcę PiS-u. Najgorsze jest to, że jeszcze bardziej nie chcę PO, PSL, SLD. Tak wiem operuję starymi nazwami ale nie mam pojęcia jak teraz się te nowe partie nazywają - piąta czy dziesiąta droga, ja znam stare nazwy i takimi się posługuję.

@lokizom ma rację, referendum nie było po to aby na nie głosować tylko ściągnąć wyborców PiS-u bo same pytania były infantylne.

Jeszcze na przyszłość warto wziąć zaświadczenie o prawie do głosowania w dowolnym okręgu wyborczym. W tym roku zrobiłem taki myk, że nie pasowały mi osoby na senatora to udałem się do innego najbliższego lokalu w innym okręgu wyborczym. Na senatora głosy nie idą na partię tylko na osobę więc warto zrobić taki manewr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby idą na senatora ale później jednak partie się znajdują 

Z tym głosowaniem przeciwko PO PSL SLD to sto procent racji 

Ale powrócę do @barts Kolego prześmiewanie to domena właśnie PO 

Jeszcze dwie kadencje temu mieli wszystkie media i lemingów pamiętasz ;) 

Co najważniejsze to się BARDZO mylisz odnośnie wieku emerytalnego

Człowiek po zawodówce zapierdala od 16 roku życia wieczny student od 30+

Ten pierwszy pracuje ciężko i ma chujową emeryturę drugi odwrotnie

Mało ten drugi powinien zapłacić za lata nauki, często nic nadal nie potrafi 

Wyobrażasz sobie dziś 67 lat ROLNIKA w żniwa na bizonie

Z kobietami to całkiem przesadziłeś nie będę tego komentował 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, partie są ale system jest inny. Głosy zbiera osoba i ta osobą co ma najwięcej głosów wchodzi do senatu. W wyborach do sejmu to są patologie bo jedna osoba może pociągnąć za sobą osoby mające mniej głosów niż w innym okręgu. Przykładowo kandydat X zbiera 500 tys. głosów mandatów jest 5 i wchodzi 5-ciu z największą ilością głosów z tej listy niezależnie ile mają głosów, mogą mieć i 5 głosów i wejdą. W innym okręgu mogą mieć i po 50 tys. i nie wejdą. O to walczył Kukiz żeby wchodził tylko jeden kandydat z okręgu ale to nie przejdzie nigdy. Trzeba by podzielić Polskę na 461 okręgów a to niemożliwe bo mamy 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatu co daje 380 tak więc słynne JOW-y to tylko mrzonki. Trzeba by było dzielić okręgi na gminy. Jest to wykonalne ale skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę podsumowując najlepsze wyjściem dla rolników to koalicja PiS PSL

Jeszcze kilku posłów powiedzmy z konfederacji i może przetrwamy 

Rządy platformy z 2050 i lewicą nas wykończą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno PSL wszystko co najgorsze, zniszczyli kraj i rozkradli a teraz maja  ratować ? :D

byście trochę stanowczości w swoich poglądach i mądrościach  zachowali

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

Zaraz Czarzasty nie będzie taki czerwony 

 

@Pałuczanin1981 Ty to człowiek człowiek ewenement, raz twierdzisz że żyjesz z socjalu, później piszesz że się go brzydzisz

twierdzisz ze pis Cię karmi a później tom rękę odrąbałeś :D

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się