biedron

-U-R-S-U-S-

95 postów w tym temacie

Już pisałem, że nie zamierzam Cię przekonywać, że nie pracuję dla Ursusa. Choć tak nie jest, to mnie to nie przeszkadza ;) Co do uwag, to nie za bardzo orientuję się w warunkach umów, więc nie będę się wypowiadał. Ale trudno uwierzyć w to, iż ktoś oddaje coś za darmo. Zakotwiczenie się na Bałkanach to świetne posunięcie, bo to może być ciekawa baza wypadowa w inne regiony. Oprócz państw bałkańskich mogą uderzyć na Bliski Wschód, Kaukaz, do Afryki. Pamiętaj, że większość państw byłej Jugosławii nie należy do Unii i w tym przypadku działają pewnie inne przepisy. Jeśli Ursus uznał, że warto robić biznes w ten, a nie inny sposób, to pewnie miał ku temu podstawy. Tu gra toczy się o wielką kasę - czasem trzeba zainwestować kilka milionów, żeby potem zgarnąć solidne zyski.

 

Nie zgodzę się z tym, że Ursus to nie jest polska firma, a info o Bałkanach ma się do tego nijak. Polską firmą nie jest natomiast Zetor, który sprzedaje u nas spore ilości traktorów, a w zamian Czesi i Słowacy atakują nasze firmy. Tylko mi nie pisz, że sobie coś ubzdurałem, bo o tym mówią wszystkie media. I tutaj też powinna się toczyć rozmowa na ten temat. W ostatecznym rozrachunku na nieuczciwych zagrywkach Czechów straci polski rolnik. Wtedy też będziesz pisał, że ktoś nas sprzedał za garść srebrników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś styczność z Ursusem 6824? Ciekaw jestem waszych opinii na ten temat, bo słyszałem o dużej awaryjności skrzyń 12/12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

W ostatnią niedzielę miałem przyjemność zwiedzić muzeum Ursusa w Warszawie.

Znajduje się tam sporo eksponatów związanych z zakładami Ursus oraz kilka kompletnych traktorów:

Ciągówka Ursus, C-451, C-45, C-328, C-330M, C-360, U-710, 4514 oraz model 914.

Zwiedzał ktoś z Was? Jak wrażenia?

 

Wktórce na moim koncie na facebooku zamieszczę fotorelację :-)

 

1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nas interesuje Twoje konto na fesbyku !!

Jak masz fajne zdjęcia ursusow to wklej tu

Ożyw wspomnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak oto prezentuje się muzeum Ursusa na dzień dzisisjeszy.

Ze zdjęć złożyłem filmik, żeby lepiej się oglądało.

 

 

Pozdrawiam,

JM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentują w takim stanie. Odnowione, odmalowane i zadbane aż miło patrzeć. A nie wiesz czy w Czechach analogicznie jest takie muzeum tylko Zetora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z kolegów nowego ursusa C380? Jak się ma ten ciągnik do Zetora Majora 80 i Farmtrac'a 675?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy internauci , 

Posiadam ciągnik URSUS 6824 rocznik 2010 i od początku  mam problem z układem hydraulicznym w tym ciągniku . Usterka ta polega na tym że wybija mi olej z układu pod zaworem rozdzielczym , który znajduje się pod siedzeniem w ciągniku . ( dźwignia zaworu rozdzielczego przesterowana na podnośnik . Po odkręceniu zaworu rozdzielczego za każdym razem widać rozerwany oring i rozerwaną uszczelkę ( za każdym razem w tym samym miejscu ) . 

Myślę że ktoś z użytkowników tego ciągnika miał podobny problem i udało mu się zdiagnozować przyczynę tej awarii , ponieważ sama wymiana uszczelki i oringa usuwa awarię tylko na pewien czas. Nadmieniam też że w mojej okolicy jest kilka tego typu ciągników i u kilku z nich występuje ta wada . 

Jeśli ktoś był by wstanie mi pomóż , był bym bardzo wdzięczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław warto zacząć od zmierzenia ciśnienia w układzie hydraulicznym.

 

________________________________________________________________________________________________________

TraktorPedia - dane techniczne, katalogi części, instrukcje obsługi oraz instrukcje napraw do ciągników i innych maszyn rolniczych.

Edytowano przez lisiogon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcieli na strajku robić zrzutkę.

"Koń to przeżytek."

Pamiętacie,jak w konkurencji remontowali U1204 w nagrodę dla czytelników.Efekt końcowy żałosny...do Szreniawy albo do Ciechanowca.

Nawet Zetor ma problemy.Choć nie wiem czego ludzie oczekują.Mnie wystarczają w ciągniku dwa biegi do pracy i wsteczny.

Kolegą lat 39 nie radzi sobie z obsługą rocznego JD i nawigacją w exPGR.Twierdzi:to dla młodych?

Edytowano przez Pałuczanin1981
w konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by mu ktoś dobrze pokazał co jak , to by sie nauczył , wiem po sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się