Sign in to follow this  
Followers 0
dagmarka

Rośliny ozdobne

51 posts in this topic

Patrząc po pogodzie, to wszystko szybciej wybije. Gorzej, że jeszcze na pewno wiosną przyjdą silne mrozy. A pewnie będzie znów biała Wielkanoc. :))

Turki u mnie rosną trochę jak chwasty, nawet jak nie chciałam mieć ich dużo w kolejnym roku, to i tak same wyszły :D Ale wyglądają bardzo ładnie, więc im wybaczam. W tym roku dojdzie do nich trochę cebulowych, na tyle, żeby mieć kilka kolorowych rabatek dookoła domu.

Śliczne te przebiśniegi :D U mnie żadnych nie widać, szkoda.

Czy ktoś może mi polecić kwiaty, które mocno się rozrastają?

Masz na myśli rozrost w krzew, czy że się mocno rozsiewają?

Ja akurat lubię goździki wieloletnie. Super się rozrastają z nasion i rozłogów.

A oprócz nich, to te:

https://goo.gl/U2Xvxi

Rosną u mnie w sadzie, obok lasu, za stodołą, przy drodze i gdzie tylko się da. I rozsiewa się znakomicie.

Potem może trochę suche łodygi szpecą, ale ilość kwiatów jak dla mnie jest wystarczającą rekompensatą. I tych akurat mam najwięcej, bo rosną same i w każdych warunkach.

Polecam świerka srebrnego, super wygląda cały rok:)

a pożyczki nie polecasz przypadkiem >:D

Każdy uwielbia jak w jego otoczeniu pięknie kwitną kwiaty,pachną i rozwijają się.Niestety nie każdy potrafi o nie odpowednio zadbać.W takiej sytuacji można zwrócić się om pomoc,poradę do ...........  Zajmują się tworzeniem ogrodów małych i dużych,podchodzą do tematu profesjonalnie i zawsze chętnie służą swoją wiedzą.Na ich stronie zamieszczono też sporo artykułów na temat hodowli roślin,uprawy,pielęgnacji ogródków warzywnych,ziołowych.

Edited by jarki

Teraz jest tyle ciekawych roślinnych ozdobnych, że tylko szukać jakiś fajnych mało spotykanych, które zachwycą innych. 

Ostatnio jest moda na rośliny zielarskie domowym sposobem często nawet w piwnicy się je uprawia potem bardzo trudno coś mądrego napisać 

@jarki-daj szansę-też od tego zaczynałem-

chociaż wczoraj do mnie dotarło,że trudno się czyta

"nieprzeczytaną zawartość" przy TEJ ILOŚCI krótkich wypowiedzi-

przypomniały mnie się TWOJE upomnienia!

@Pola22-może się "wyrobisz"?

Jakie kwiaty późno kwitnące znacie i polecacie? Sezon zawsze pięknie wszystko się prezentuje, a od września i października ciężko o jakieś kwiaty kwitnące. 

... ja to kiedyś myślałem o chryzantemach, sąsiadka tam sprzedaje pod cmentarzami znicze i stroiki to by zbyt był... tylko trzeba dużo praktyki żeby zakwitły na Wszystkich Świętych....

Z roślinami mało spotykanymi a ozdobnymi jest problem. Nie zawsze chcą rosnąć na naszych ogródkach.