jarki

HERBICYDY w rzepaku

724 postów w tym temacie

Jak się wysypie to go Axialem w NASTĘPCZEJ PSZENICY machnij

Niedługo nerwicy się nabawimy przez forumową IDEALNOŚĆ

(sarnie kupy zamierzam pozbierać,bo nieładnie się na łanie prezentują :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się wysieje to na parę lat mi starczy,wolał bym coś pokombinować. Podrzudzcie coś a ja przetestuje;)  

@Pałuczanin81. U mnie też się pasą co rano,już wiem od czego te place 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu pól po horyzont-22 sarny siedzą w moim 3ha rzepaku-DLACZEGO,bo mało pryszczę i im smakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doradca doradził targę na owies w dawce 1l/ha przed kwitnieniem i jak się ociepli. Dziś obok domu zrobiłem próbę ręcznym opryskiwaczem na rzepaku zobaczymy jak za reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sulfonylomocznikiem to 5 razy plukam, filtry odkrecam, az chyba 2 godziny schodzą. A potem jeszcze i tak jeden zbiornik jadę na zboze. Z graminicydami az też tak niebezpiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pryskałem sulfonylomocznikiem i przepłukałem opryskiwacz 6 razy bez żadnego wyciągania filtrów i kombinowania, następnie pojechałem na rzepak i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż zrobiłem sobie test. Nawożenie ochrona wszędzie identycznie, test polegał na rozdzieleniu zabiegu herbicydowego na dwa razy. Było fajnie mokro po siewie rzepaku, zostało mi jeszcze trochę dnia to zrobiłem kawałek na próbę samym metazachlorem. Nie dość, że chwasty rosły sobie normalnie tak jak tam gdzie nie było herbicydu, to rzepak mocno przytrzymało. Ze startu był słabszy, nie robił takiej rozety jak powinien, kwitł normalnie ale lekko później dzień dwa, był niższy o jakieś pół metra to już mnie zaniepokoiło. Już podczas zabiegu na płatka widziałem, że coś jest nie tak. W żniwa z góry było elegancko widać, wyglądał jak te z pioneera taki karłowy jak inna odmiana. Sypał gdzieś na 3,5 i zaniżył mi średnią, no cóż człowiek się uczy na własnych błędach. Żeby było śmieszniej ja zapomniałem o tym teście dopiero po żniwach dumałem co poszło nie tak i lampka mi się zapaliła, przewertowałem notatki a tam jak byk TEST metazachloru przedwschodowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się do tego odnieść bo też miałem takie warianty ale różnicy nie widzialem. Ten przedwschodowo to cześć jeszcze do koszenia została ale to wynika z czego innego akurat

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są moje obserwacje, moje warunki, moje pole, jest za dużo zmiennych, robione wszystko identycznie różnica tylko w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robiłem metazachloru+nawigator po wschodach 

W ubiegłym roku metaz po siewie nawigator później efekt chyba czyściej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnicy nie było żadnej jeśli chodzi o zwalczanie chwastów, metaz przedwschodowo nawet nie dotknął chwastów a warunki perfekcyjne, za to rzepak widocznie dostał po jajach

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pryskał ktoś salsą jak się to ma do etykiety bo podobno dużo lepiej niż piszą ewentualnie co dodać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do czego potrzebna Ci salsa ? Domyślam się że do tasznika, miniony sezon poszedł command 0,15 i był z nim spokój, na piachu zszedł bym nawet do 0,12 + jakiś wspomagacz

Salsa, fox niby rzepak przeżyje ale czy warto go tak męczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem na jednym kawałku tylko Salsa, bo było dość czysto po wschodach. Ale Salsa słabo sobie poradzila z tasznikami, sporo przepuscila, ale też już były dość rozlozyste. Plus taki że wzięła ok.80% krzywoszyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie krzywoszyj i taszniki-tobołki 

Jeśli mowa o chlomazonie to nie bo wiosną szedł pod groch w pełnej dawce 

A ta salsa solo słaba może za późno dawałeś ?

Można by z metazachloru albo nawigatorem ale to już drogo 

 

A zapomniałem podobno bierze stulichę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się