jarki

Sport

401 postów w tym temacie

Wszystko byłoby teraz prostsze gdyby zamiast Śliwki był Popiwczak 

Zamiast Kaczmarka raczej powinien być na olimpiadę Bednorz 

Ale to co się dziś wydarzyło to chłopaki ratują dupę trenera 

Oni jak pisałem już są zwycięzcami których się nie sądzi 

"Dawać ku.wa napier.alamy się z nimi " 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile Wy godzin przed telewizorem oglądacie te igrzyska, dla mnie nie istnieją , nawet nie wiem ile mamy medalów , coś sie obiło o uszy że jedno złoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oglądam w tv tylko relacje na Strefie Siatkówki i trochę na Interii artykuły, ale faktycznie ostatnio forum się zrobiło bardziej siatkarskie niż rolnicze.

Edytowano przez sapek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądam tylko siatkówkę naszych 

Coś tam się interesuję resztą ale nie oglądam 

Rzygać się chce jak słyszę o tęczowej olimpiadzie 

Gdzie damski bokser występuje w kategorii żeńskiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym bokserem to nie jest taka oczywista sprawa. Tutaj raczej zawiódł brak sprecyzowanych zasad kto może startować jako kobieta, a kto nie. Są różnego rodzaju schorzenia genetyczne i nie tylko. To nie jest tak, że facet się przerobił na dziewczynę. Podobne kontrowersje pojawiały się już dekady wcześniej i nie jest to wymysł naszych czasów, jak kreują to media. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też oglądam tylko siatkówkę i to nie wszystkie. Jutro mecz o 3 miejsce ale nie będę oglądał. W sobotę też miałem inne plany ale rzucam wszystko i będę kibicował naszym. To jest pierwszy finał za mojego życia na olimpiadzie i nie zamierzam tego odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki finał to bym chyba pszenicę na polu zostawił żeby obejrzeć  ;) 

Dla ludzi chorych jest paraolimpiada startują niepełnosprawni fizycznie 

Dla tych wszystkich pozostałych też powinni zrobić jakieś zawody 

Tak tak znamy różne DZIWNE przypadki choćby Heidi Krieger 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o Caster Semenya albo Kratochvilovą. Jakby Khelif startowała na paraolimpiadzie to by dopiero było, że bije niepełnosprawnych także też kiepski pomysł. 

Edytowano przez sapek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry kibic jest z drużyną w zdrowiu i w chorobie, na dobre i na złe...

 

Cóż @jarki i @ikcomas chyba nie przetrwali tego finału. Mogę być nowym moderatorem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem dla mnie oni już po meczu z USA byli złoci 

Dzisiejsza przegrana po części była konsekwencją złych wyborów 

Ostatecznie doszło do tego że dziś nie mieliśmy żadnych argumentów 

Naszym atutem miała być długa ławka niestety NIE mieliśmy jej, tak "smutno" 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagraliśmy w sumie może jeden dobry mecz na tym turnieju - ten ze Słowenią. Reszta to dwie wymęczone wygrane - z Brazylią i USA. Dwie porażki - z Włochami i Francją. Meczu z Egiptem nie zaliczam do dobrych bo takiego rywala to nasza drużyna w nocy o północy powinna 3:0 pokonać. No i mamy srebro. Pod tym względem powinniśmy się cieszyć. Ale jednak moim zdaniem drużyna słabo przygotowana. I dalej będę się upierał, że Kwolek i Bednorz zamiast Śliwki i Semeniuka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w wymienionych przez Ciebie meczach nie wyglądaliśmy jak faworyt 

Przecież to nas mieli się wszyscy bać tymczasem to nasi byli elektryczni 

Gdzie w jakim elemencie byliśmy lepsi trudno powiedzieć może środek 

Serwy do bani przyjęcie słabe skrzydła momentami bezradne 

Przyjęcie tu sami sobie odebraliśmy dodatkowe atuty 

Rozegranie jak to zrobić przy TAKIM przyjęciu 

Piszę tą krytykę z pozycji faworyta 

 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I w sumie to Leon nam ten medal zdobył. Jakby nie patrzeć najlepiej punktujący zawodnik turnieju. Trochę może Bartman usiądzie na dupie z tą swoją krytyką, bo on do reprezentacji nie wnosił nawet połowy tego co Wilfredo. Przyszły sezon pokaże czy Grbić wyciągnie wnioski. A mamy w 2025 roku Mistrzostwa Świata bo teraz będą co dwa lata rozgrywane. 2025 na Filipinach, 2027 w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta reprezentacja powoli się kończy. Nie ma następców Kurka czy to za jakiś czas Leona.

Te dwie osoby będąc w formie robiły różnice, jak była piłka sytuacyjna to był taki czas że Kurek wszystko kończył. Pamiętam Mistrzostwa Świata w finale 3:2 z USA to był poziom kosmiczny, Nasz jak i Amerykanów. Chyba najwyższy poziom jaki osiągnęła Nasze reprezentacja.

Na IO żadna drużyna nie prezentowała takiego poziomu

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety Kaczmarek i Śliwka nie powinni jechać na olimpiadę 

Semeniuk jakoś się broni coś tam wnosił odciążając Leona w przyjęciu 

Tak w ubiegłym roku byśmy to wygrali bez większych problemów 

 

 

https://sport.interia.pl/siatkowka/reprezentacja-mezczyzn/news-nikola-grbic-zrownany-z-ziemia-po-finale-bolesne-wnioski-dos,nId,7755180#ref

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reprezentacja się może nie tyle kończy co ciągle jakieś nowe mankamenty się pojawiają. Teraz to faktycznie problemem jest brak atakującego. Kurek już najlepsze lata ma za sobą. Młodsi to jednak nie ten poziom co właśnie Bartek czy Mariusz Wlazły. Heh gdyby teraz grał Wlazły jak w 2014 to by ten turniej poszedł po naszej myśli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na historię medali polskiej siatkówki i 5 z rzędu feralnych porażek w ćwierćfinałach. Postawcie się w sytuacji naszych zawodników, jak wielka presja na nich ciążyła. To doświadczony zespół ale grali z gospodarzem turnieju na ich terenie, na ich warunkach i z ich kibicami. Wiemy doskonale jak kibice pomagają. Grał ktoś kiedyś z kibicami? Ja tak, wiem jak dodaje to skrzydeł. Wszystko wychodzi lepiej niż można by się spodziewać. Kurde, to finał olimpijski. Zastanówcie się jeszcze raz czy jest sens w jakikolwiek sposób to negatywnie komentować. Mamy niesamowity sukces i został już zapisany na kartach historii na wieczność. Czy o piłce nożnej też tak byście pisali, że zdobyli tylko srebro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to sukces, ale mankamenty są i ten turniej to obnażył. Po prostu myślę przyszłościowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z piłką nożną nie ma co porównywać nawet na szczeblu olimpijskim 

W siatkówkę grałem dużo w różnych miejscach wtedy inaczej się grało 

Na Montreal miałem jechać dobrze że Wagner dokonał dobrych wyborów ;) 

 

Nikt tu nie neguje sukcesu bo to medal olimpijski 

Zdobyli go charakterem, trener nie pomógł przeciwnie zaszkodził 

Pokonaliśmy ten ćwierćfinał w dodatku ze Słowenią bo wykluczyli Sterna 

Pytam się Ciebie skoro taki znawca ile w finale procent zostało Zatorskiego?? 

Kiedy taki laik jak ja pisze że jeden libero na turniej olimpijski to wielkie ryzyko 

Janusz z kontuzją pleców, boimy się zmiany na Łomacza bo niski choć wystawia dalej 

Kto grał w siatkówkę wie że bez wzrostu w bloku nic nie zdziała oni leją z każdej pozycji 

Podsumowując dobre przyjęcia to podstawa daje możliwości rozgrywającemu 

Jugol sam się przyznał że już szykował Semeniuka czy to jest LIBERO ??? 

Taki miał plan awaryjny?? tu lukrowanie w niczym nie pomoże!! 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to dziwny był ten turniej. Zobaczcie Włochów. Wygrali z dużą przewagą grupę śmierci, a potem? Wymęczony ćwierćfinał z Japonią i potem dwie przegrane, ostatecznie czwarte miejsce. Francja też przeciętne wyniki w grupie ćwierćfinał z Niemcami też ledwo, ledwo, ale te dwa najważniejsze mecze zagrali na koniec. Nasi to już pisałem w sumie jeden naprawdę dobry mecz ze Słowenią. USA w sumie niezły turniej. No, ale cóż takie jest piękno sportu. A może to taki dziwny rok nie tylko w rolnictwie wypadł. Według Sienkiewicza 1647 też był dziwny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łatwo jest z fotela przed telewizorem oceniać nie będąc na miejscu. Grbić zrobił tak a nie inaczej i krytykować go nie zamierzam, wręcz przeciwnie. Dokonał rzeczy niemożliwej dla wielu poprzedników. Sam mówił, że 12 zawodników to za mało, wybrał takich jakich uważał dlatego odniósł sukces. Zatorski pewnie grał na 50% swoich możliwości w finale ale to i tak więcej niż ktokolwiek inny by zagrał na jego pozycji. No właśnie przykład Włochów jest idealny do porównania. Włożyli mnóstwo wysiłku na Japonię ale taki jest turniej, wszyscy grają na 100% swojej aktualnej dyspozycji. My tworzyliśmy grupę śmierci, mecz z Egiptem na rozgrzewkę a potem cały czas na ostro. Grbić zrobił fenomenalną robotę, często ryzykuje i zazwyczaj trafnie. Co by nie zrobił zawsze będzie w ogniu krytyki. No przecież mógł Łomacza wystawić a gdyby tak zrobił to byłyby pytania a czemu wystawił Łomacza? Postawił na najmocniejszy zgrany skład jakim aktualnie dysponował. Finał to nie jest czas na eksperymenty.

Same Igrzyska Olimpijskie 2024 uważam jednak za sromotną porażkę. 211 zawodników i tylko 10 medali. Ostatni tak kiepski wynik był w 2008 i 2004 ale wtedy mieliśmy po 3 złote i odpowiednio 21 i 23 miejsce a teraz 42. Gorszy wynik mieliśmy dopiero 1956 ale i tam w rankingu wyżej bo 17 miejsce. No wiem, wiem startowało tylko 72 kraje a nie ponad 200. Roku 1984 nie bierzemy pod uwagę bo Polska nie startowała. Przed nami Filipiny, Bahrajn Algieria, Indonezja i wiele innych z mniejszą ilością zawodników. Jednym słowem pieniądze wydane z naszego budżetu nie są dobrze zadysponowane.

https://przegladsportowy.onet.pl/igrzyska-olimpijskie/paryz-2024/polska-medalistka-grzmi-musialam-sama-placic-pomocy-nie-otrzymala/763h17l

a takich przykładów jest o wiele więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze są tylko są źle wydatkowane. Tutaj szukałbym rozwiązań a nie dodatkowych środków bo im więcej ich będzie tym więcej trafi nie tam gdzie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się