ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Gratulacje przy słabych glebach robi wrażenie  taki plon, jednak jary to jest wdzięczna roślina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts

dlatego wciaz go sieje tylko z jarych zboz. Juz wspominalem ze jeszcze nigdy mnie nie zawiodl. Mogl byc lepszy wynik ale czerwiec i lipiec byl slaby w opady

 

Dzisiaj jeczmien skoszony i bylo troche czasu bo i tak stol do rzepaku zakladac trzeba i nie bylo sensu juz sie w to bawic.

Zbadalem zyto. 25% wilgotnosci

Potem rzepak trzy proby: 1. 11,6%  2.9,5%   3. 5,9%  . Takze duza zmiennosc na polu i nie wiadomo czy pojdzie jutro wogole.

Dlatego pojechalem jeszcze na pszenzyto i tutaj uwaga szok, praktycznie do koszenia. 14,7%. Ale sloma zolta wiec jutro na pewno nie bedzie. 

No i wzialem sobie z ciekawosci kilkanascie klosow do domu i wyszlo mi ze srednia liczba ziaren w klosie 47,7. A masa tysiaca ziaren wyszla 49g. Przy zalozeniu ze na polu jest obsada jak ostatnio liczylem 530-570 klosow daje to bardzo dobry wynik dwucyfrowy, i to wcale nie ledwo dwucyfrowy. Ale to tylko teoria, kombajn zweryfikuje niestety

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy 12T z ogonkiem?

TU naciągane 8T-dziś u mnie może będzie wiadomo.

Od razu jedzie do DeKa

+Fendt mierzy powierzchnię-to wynik miarodajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten taki sredni kawalek rzepaku oddal 4,52 dzis.Ten gdzie wrzucalem zdjecia byl jeszcze troche lepszy, ledwo dzis zaczety. Trzeba pamietac ze z ubezpieczalni jeszcze dalo tone oprocz tego. Mowilem Wam ze to byl moj najlepszy w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom-ALSO CONGRATULATIONS!!!

Trzymam kciuki i kłosy za pszenżyto!

U mnie Orinoko 9,52T,

Toledo zaschło 7,07T/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zyto zawiodlo. Niecale 8t. W takim roku jak ten to nawet na tych bardziej piaszczystych glebach powinno dac wiecej. Czyba ze powiesilem sobie poprzeczke za wysoko jesli chodzi o te gleby. Przedplonem tez bylo zboze ale jednak jestem zawiedziony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom Twoje ambicje są dobrze umotywowane ale nie zawsze muszą się zrealizować 

Z drugiej strony sam się nakręcasz ale pewnie Senior uspokaja ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

Senior na spokojnie. Juz tyle w zyciu widzial, ha. To zyto naprawde pieknie wygladalo. Az sie przestraszylem ze to pszenzyto tez moze mnie zawiesc

Z jednej strony zyto dobre na te piaski ale jak sie liczy koszta to tez duzo wychodzi, drogi material siewny, ..... policzylem ze 4-5 t pszenicy dalo by ten sam wynik ekonomiczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady żyto hybrydowe i pszenica te same koszty plus -minus,tylko materiał siewny droższy,a poprzeczke plonowania to masz mocno za wysoko,bys chciał kosic na piaskach tyle co na III kl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom-mógłbyś kontynuować dzieła Hitchcocka.

Dawaj w końcu ten plon pszenżyta,bo mi się paznokcie z emocji kończą.

Jutro mięszanka i będzie po żniwach 2020!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak @miwigos koszty podobne ale za to inna cena. 

@barts z tym 1-2 tony w suche lata troche chyba przesadziles, mysle ze minimum 4 tony. 

@Pałuczanin81

Pszenzyto zaczne dopiero w srode a skoncze pewnie w piatek to do tego czasu nowe Ci urosna. Akurat to moje najwieksze pole i jedno z lepszych glebowo ale te plony zyta mnie zalamaly. No i groch tez rekordow nie bedzie a mialy byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na środku pola taki plac V klasy to wiem co pisze z tymi 2 tonami, jak jest sucho  to tam praktycznie nic nie ma jak jest pszenica, pszenżyto nie bywało aż tak tragiczne w tym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś totalna cisza koniec omłotów w okolicy

Wczoraj i przedwczoraj o tej porze było szaleństwo 

Zanosiło się na kradzione żniwa a właściwie jedna przerwa 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kukurydza trzymetrowa psuje obraz okolicy.

Kiedyś na widnokręgu trzy wsie.Dziś na 500mb.

Zostały dwie uprawy:moja mięszanka i Belissa nasienna do Rolnasu

u sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się