suzin

Akumulatory

52 posts in this topic

W artykule opisane jest to, co może zrobić każdy użytkownik - dobrze naładować akumulator i bardzo prawdopodobne jest, że jeszcze trochę posłuży. Regularne ładowanie wydłuży jego życie - o ile? Trudno powiedzieć, skoro robi się akumulatory coraz słabsze mechanicznie cynicznie twierdząc, że to w trosce o dobro klienta. Regeneracja akumulatorów kwasowo ołowiowych Artykuł jest z 2009 roku i aż dziw bierze, że nie wpadłem na niego wcześniej. Wątek na elektrodzie - https://www.elektroda.pl/rtvforum/find.php?q=odsiarczanie+akumulatora jeśli komuś chce się czytać ten bełkot to znajdzie tam opis regeneracji opublikowany w 1985 roku.

Był taki układ UC2906/UC3906, który realizował 2 z 3 kroków z tego artykułu z 2009 roku. Niestety obecnie układy te nie są produkowane i kosztują ok. 50 zł/szt.

Regenerowało kiedyś się akumulatory, bo było łatwiej rozebrać.

Akumulator który nie był zasiarczony, a miał zwarcie w celi.

Wyciągałem cele, jeśli nie było dużego ubytku na płytach,przekładki izolacyjne wystarczyło ,

poustawiać i cela była wkładana 

Próbowałem ożywić akumulatory zasiarczone Kilkakrotne ładowanie rozładowanie,ładowanie na wodzie destylowanej

,zalewanie spowrotem elektrolitem Nigdy nie przyniosło efektu , a niektóre wysiadły całkowicie

@jarki ciekawe co by Ci odpowiedzieli gdybyś zapytał gdzie był wyprodukowany 

Znajomy serwisant opon, mówi kiedyś do mnie:   były dobre opony, przenieśli produkcje do Indi, i już ich nie biorę .

@jarki ciekawe co by Ci odpowiedzieli gdybyś zapytał,  gdzie był wyprodukowany