193 postów w tym temacie

Dlatego warto dać kurom chemię, żeby od takiej pogody sraczki nie dostały. :D

 

Właściwy dział szybko się odnalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edytowałem mu profil ale znowu wstawił tą reklamę, spójrz na status ostrzeżeń, to jego ostatni taki numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki ja po pierwszym jego poście wiedziałem, że to spamer. To już znana praktyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale cwaniactwo trzeba gościowi przyznać.

 

Na cwaniactwo to my już dawno jesteśmy wyczuleni

Teraz i tu nadszedł czas na wyśmiewanie napiętnowanie

Słowem jazda po niechcianych reklamach na całego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki los niechcianych reklam. Jak ktoś chce coś kupić, znajdzie to bez reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

logo_jpg.png

TANIE BLACHY TRAPEZOWE

 

Blachy idealnie nadają się na budynki gospodarcze, drewutnie, altanki, ogrodzenia, obicia ścian, kurniki, obory, stajnie, garaże itp.

W naszej ofercie posiadamy Blachy Trapezowe T.7 / T.8 / T.14 / T.18 / T.35 do T.55 w różnych kolorach RAL, ocynk i alucynk.

 

slide_1.gif

 

Producentów: SSAB, Arcelor.

Grubość: od # 0,35mm do # 0,70mm

Długość: 2000, 2050, 2500, 2550, 3000, 3050,

3500, 3550,4000, 4100, 4200, 4500, 5000, 5200,

5500, 6000, 6500, 7100, 7200, 8000mm

 

Blachy płaskie, blachy w kręgach, blachodachówki, parapety zewnętrzne oraz metalowe sztachety.

 

Na życzenie Klienta docinamy blachy na wymiar.

 

Blachy w 1 i 2 gatunku.

 

Ceny blach już od 8,88pln netto/m2

 

 

MOŻLIWY ODBIÓR TOWARU W 18 PUNKTACH (BEZPÅATNIE):

lub

 

tel.: (48) 507 059 983 / (81) 8879548 / (81) 8886799

email: sklep@wektra.pl (Zamówienia)

email: piekarczyk@wektra.pl (Doradca Klienta)

 

http://www.wektra.pl

3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale uparty. Jutro mijają dwa miesiące od poprzedniej reklamy, która zresztą niżej się znajduje, to jeszcze musi drugi raz to samo tu wepchnąć. Chyba im nie schodzi ta blacha, że na takie desperackie kroki się decyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy zastanawiał się ktoś nad ilością odprowadzanych ścieków do kanalizacji?

W jaki sposób hodowle i gospodarstwa są rozliczane przez zakłady wodociągowo-kanalizacyjne?

Wiem, że można sporo zaoszczędzić, jeśli się opomiaruje ścieki.

Polecam stronę www.taniescieki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wiesz? Oszczędzasz na ściekach?

A wie choć, jak wygląda świnia?

A krowę widział kiedy na oczy?

 

Nawet jeśli na któreś pytanie odpowiesz twierdząco, to odpowiedz na to:

Na podstawie swoich obserwacji i oszczędności powiedz, ile taka świnia, krowa i kura szczy przez okres jednego roku. Możesz się pomylić o 100 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak ktoś z miasta stara się zainteresować wsią. Wężyk w każde zwierze i mierzenie ile ścieków produkują . W sumie to ciekawy pomysł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale dobrze trafiłem, bo moge cos na ten temat powiedziec :D W tamtym roku postanowiłem przekształcić oborę na kurnik, taki na początek, jednak nie miałem nigdy doświadczenia z drobiem, dlatego postanowiłem poradzić się większym hodowcom drobiu. Oni polecili mi jedną z firm, zadzwoniłem do nich przyjechali powiedzieli co i jak ile mógłbym mieć drobiu na takim obszarze, co potrzebne na początek, bo oczywiście nie stać mnie żeby od razu w pełni wyposażyć cały kurnik. To co podstawowe czyli linie pojenia, karmienia, wentylatory. Ekipa montażowa przyjechała zamontowali wszystko jak trzeba, widać że chłopaki znają się na rzeczy i nie są wynajętą jakąś podfirmą którzy nie wiedzą co robią, bo i tacy się niestety zdarzają. Co najważniejsze przyjeżdzają w razie jakichkolwiek awarii także trzeba to chwalić bo co ja sam zrobie? kurczak wpadł mi gdzieś nieszczęśnie i zablokował spirale gdyby nie przyjechali to padły by mi wszystkie kurczzaki z braku jedzenia.

Porównywałem też inne firmy które wyposażają kompleksowo budynki inwentarskie i mają też stosunkowo najniższe ceny. Także niedosyć że wykonanie czyste solidne to na dodatek w dobrej cenie :) Obecnie chcę powiększyć hodowlę i wybudowałem już kurnik i w kwestii wyposażenia polegam tylko i wyłącznie na firmie FERMO :) Polecam naprawde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz raczej fermę drobiu, a nie kurnik. Więc nie obrażaj ogólnego pojęcia "kurnik". Bo dla mnie kurnik to coś na mniejszą skalę, przede wszystkim bez żadnych linii. Bo jak masz linię, to nie idziesz w jakość, tylko w ilość. Nie masz kurnika, tylko fabrykę mom.

 

Masz dwie lewe, bo kurczak wpadł i co byś biedny zrobił, gdyby nie cudowna firma.

 

Poza tym ten przykład pokazuje, że urządzenia tej firmy są kiepskie. Nie powinno nic nigdzie wpaść. Co to za linia, że coś sobie gdzieś wpada. A gdybyś tak miał linię w oborze i krowa by sobie wpadła...

 

Mogłeś tego kurczaka wyciągnąć i mom na talerz gotowy. No ale patrz punkt 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet myśli, że jak ktoś ma takie "cuda" przez Niego wciskane, to do zwierzaków zachodzi raz w tygodniu (albo i rzadziej), samo się robi i rośnie. Czytając takie żałosne wypociny traci się ochotę na kontakt z taką firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

On nie widział fermy w pełnym toku produkcji. Te graty jakie reklamuje, wstawiają na długo przed kurakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wie, co to kura, bo Pani w przedszkolu na obrazku pokazywała. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem w fazie budowy fermy drobiu, szukam sprawdzonej firmy wyposażającej budynek od A-Z. Dużo się firm się teraz porobiło i wybór jest ciężki. Dlatego szukam osób, które ostatnio korzystały z usług firm t.j wyżej.

Wiadomo, że cena odgrywa największą rolę, ale oczywiście nie kosztem jakości sprzętu oraz małych przyrostów brojlera czy też kaczki, bo ku takiej hodowli zmierzam. Proszę o szczere i przemyślane opinie z waszej strony. Jestem z powiatu leszczyńskiego, ale nie musi być to koniecznie lokalna firma. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jest jedno rozwiązanie które jest dwu krotnie lepsze od wełny mineralnej oraz styropianu i pozbawione wszystkich wad piany natryskowej.

 

To Thermano - Pianka PIR w płytach - zamkniętokomórkowa.

Cenowo na poziomie dobrej wełny (to nie dowcip).

 

Parametry-stryopian-poliuretan-welna-768x579.jpg

 

Wady stryropianu wszyscy znamy:

- o połowę mniej efektywne od poliuretanu - słaba lambda

- ryją w tym myszy i inne gryzonie aż miło

- miękkie

- otwartokomórkowe - znaczy pije wodę

 

Wady wełny:

- o połowę mniej efektywne od poliuretanu - słaba lambda

- pije wodę aż miło - w tym momencie lecą parametry

- potrafi "gnić"

 

Sam poliuretan też nie jest bez wad - szczególnie natryskowy.

Wchodzimy tutaj na dowcipy z filmów Barei - ile "cukru w cukrze" ;)

Parametry cieplne wprost wynikają z gęstości - czyli ile jest tego cukru w cukrze.

W momencie gdy gość Wam natryskuje poliuretan on rośnie. Zostaje pytanie jak gęsty zostanie materiał po zaschnięciu.

Oczywiście można to zmierzyć - wyciąć kostkę 100x100x100 mm i zważyć - otrzymamy gęstość. Potem z wykorzystaniem lambdy można wyliczyć jak "ciepłe" to jest.

Niestety - na końcu zazwyczaj okazuje się, że mamy gęstość na poziomie styropianu :) za pieniądze poliuretanu.

 

Rozwiązaniem jest sztywna pianka poliuretanowa w płytach. Zresztą pewnie to znacie - było importowane z Belgii, Niemiec i Holandii i w... cholerę drogie.

Teraz ruszyła produkcja w Polsce i cena mocno spadła.

 

Zalety są proste - sztywne parametry:

- gęstość 30kg/m3

- wysoka lambda 0,023

- nie ryją w tym gryzonie

- nie wchodzą to w szkodniki

- nasiąkliwość poniżej 2%

- zamkniętokomórkowa

- twarda ! (można stosować jako nakrokwiową izolację)

 

Tutaj macie porównanie wełna styropian poliuretan. Radzę poczytać.

 

Idealne rozwiązanie to ułożenie płyt - docina się je nożykiem tapicerskim i wypełnienie pianką poliuretanową pistoletową tam gdzie trzeba to uszczelnić i gotowe.

Przy okazji - ma być specjalna agropłyta poliuretanowa dla zastosowań w rolnictwie.

 

Jak ktoś ma pytania odnośnie poliuretanu - proszę bardzo.

Z przyjemnością możemy o tym podyskutować i powymieniać się doświadczeniami.

 

Pozdr!

 

SP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się