193 postów w tym temacie

A w rzyci. Mały dom jednorodzinny, najcieńsza warstwa i 7 tysi. To wolę tzw biedadomek z wełną za góra tysiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w rzyci. Mały dom jednorodzinny, najcieńsza warstwa i 7 tysi. To wolę tzw biedadomek z wełną za góra tysiąc.

 

Czy ja wiem 20cm ocieplenia za 50zł m2. Znajdź mi za tyle wełnę która będzie utrzymywała swoje parametry przez cały okres użytkowania budynku i z gwarancja na to, że się nie osunie po pewnym czasie zostawiając dziurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdę, bo wełną piany nie zastąpisz, żeby otrzymać identyczny efekt. Ale można użyć wełnę i być równie zadowolonym.

Mówisz o pianie 20 cm. Na pewno jest pod nią super pod względem chociażby izolacji cieplnej i akustycznej. Sam uwielbiam stosować pianę w różnych nietypowych sytuacjach, jak również do podstawowych zastosowań, w tym do izolacji. Podoba mi się w dodatku wygoda w jej stosowaniu. Ale dachu nią nie pociągnę.

 

Mam blachodachówkę, membranę, wełnę 15, paroizolację i g-k. Teoretycznie wełna za cienka, pewnie czytając pukasz się w głowę. Mi wystarcza. Ale nie dlatego, że lubię mieszkać w zimnym domu. Lubię mieć ciepło i wełna to ciepło mi zapewnia. Nie muszę hajcować w piecu pełną parą, żeby to osiągnąć, a obecnie mieszkam na poddaszu. Ostatnie mrozy mi to udowodniły. Dom z cegły, ocieplony 10 cm styropianem. Teście mieszkają na dole. Żeby mieć 20'C w pokojach, piec 23kW jedzie na 45'C. Ja mam pod dachem wełnę 15, w stropie między kondygnacjami wełna 15, ściany szczytowe od zewnątrz na moim poziome już bez styro, czyli goła cegła, a od środka 15 cm wełny. Mój piec 18kW na tym samym opale i 30 % mniejszej powierzchni grzejników niż na dole pracuje na 40'C i mam 22'C na całej górze. Tak było przy ostatnich mrozach -17. To mi udowadnia wystarczającą zdolność izolacyjną wełny.

 

Niedawne opady śniegu pokazały tą zdolność jeszcze dokładniej, bo śnieg leży na dachu bez problemu. Tylko przy jednym oknie dachowym zrobiłem błąd i obok górnego rogu okna widać mostek termiczny, ale zimą tego naprawiać nie będę.

 

Poza tym w wełnie podoba mi się całkowita samowystarczalność przy montażu. Nie potrzeba żadnej ekipy, jedynie pomoc w moim przypadku żony. Cały dach ocieplaliśmy sami, a dla mnie to znaczy bardzo dużo, bo zdecydowanie nie lubię wynajmu ekip "fachowców". I nie rozumiem, jak wełna może się osuwać. Nie wyobrażam sobie czegoś takiego. Przy prawidłowym montażu nie ma takiej możliwości. Przy moim montażu daję Ci gwarancję, że się nie obsunie ani trochę.

 

Kolejny atut stojący u mnie za wełną, to jednak oddychanie poddasza. Pod pianą czułbym się jak makrela w puszce. Jak nie będziesz miał wysoce sprawnej wentylacji, to w kącie za łóżkiem możesz pieczarki uprawiać.

 

No i ta cena... U mnie koszt wełny wyniósł 6,69zł/m2. To chyba trochę taniej od Twojej propozycji. Wiem, że masz taniej jako przedstawiciel firmy, lub nawet za darmo. Ale jako zwykły człowiek zapłać Twoje 50 zł/metr. Uzyskaną różnicę w cenie wolałbym przeznaczyć na chociaż częściową spłatę instalacji odnawialnych źródeł energii.

 

Więc Ty na pewno wolisz pianę, ja wolę wełnę. I oboje zdania nie zmienimy. Ale ze swojego ciepłego poddasza w biedadomku życzę Ci wielu bogatych klientów z wielkimi domami. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie cytuj tyle, bo biuletyn się z tego robi. :P

 

Masz piec 8kW, ale nie mówisz nic o pozostałej izolacji typu styro zewnętrzny jakiej grubości. A druga sprawa to rodzaj ogrzewania, tzn podłogowe czy grzejniki, a jeśli druga opcja, to ich dopasowanie do kubatury domu.

 

Wełna prawidłowo założona nie ma prawa się obsuwać. Jeśli to zrobi, to montaż był na pewno kiepski, albo krawiec materiał naciągał, żeby 5 metrów starczyło mu na 6.

 

I co tam jeszcze... Aha, solary. Tak, ale ja wolałbym bardziej odbiór prądu ze słońca i wiatru, niż ciepła ze słońca. I nie wydając na pianę wolałbym wydać na panele i udoskonalić wiatrak. A pompa ciepła? Bardzo chętnie, ale nie stać mnie.

 

A tak w ogóle to jeśli dyskusja ma się dalej ciągnąć, to może np na forum muratordom, bo tu jednak trochę odbiegamy od tematu rolnictwa.

 

W każdym razie oboje mamy inne rozwiązania, oboje ze swoich jesteśmy zadowoleni i oboje byśmy się nie zamienili. Ale oprócz zwykłych prac monterskich i podobnych podoba mi się jeszcze jedno wykorzystanie piany, a mianowicie płyty wielowarstwowe. To rozwiązanie stosuję w pomieszczeniach gospodarczych i jestem zadowolony.

 

Więc pozdrawiam serdecznie i porozmawiajmy teraz o dzikach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chcę Was zapytać czy taki dział w ogóle jest potrzebny ?

Założyłem ten temat bez przekonania bo ja jestem przeciwny reklamom

Nie tylko na forum w przypadku kupna towar reklamowany jest na minus

 

Byłyby tu kierowane reklamy teraz zwyczajnie je USUWAMY

Słowem czy temat zostaje czy nadal usuwać reklamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem śmietnik ver. 2.0 beta. Będą tu lądowały wszelkie głupawki typu "ja kupiłem w firmie x coś tam, polecam". Åatwo odróżnić takie posty od innych, mamy wprawę w tej kwestii. W tej chwili jest bałagan w tym dziale a reklam się nie uniknie, na miejsce usuniętych powstają nowe. Właściwe ogłoszenia o sprzedaży pozostaną na dotychczasowych zasadach a ten temat niech żyje swoim życiem i tak nikt tu nie będzie zaglądał. Będzie łatwiej moderować ale może niech użytkownicy się wypowiedzą bo to dla nich tworzymy to forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może młodziak coś powie...

Nie znoszę reklam, ale mielibyście gdzie je wrzucać i może byłoby to chociaż w jakimś stopniu ostrzeżeniem dla tych, którzy by chcieli coś reklamować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie spodziewałem się że mój głupi pomysł zaakceptujecie :P

Dobra to tak jak Mówicie porządne ogłoszenia do sprzedam a tu

Będzie śmietnik bis dla reklam a nie zapomnijcie

Zadawać niewygodne pytania Marecki jesteś :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to. :D

 

Jeszcze żeby tylko się pojawił ktoś taki, jak wtedy z tymi panelami. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja zacznę: jak ktoś zada pytanie czego użyć by pozbyć się kokcydiów z kojca, to mój link z preparatem tu wyląduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agro, uchwalodawcy chyba chodzi że gdy przyjdzie dziś Pani Helena na forum i pierwszym wpisem bedzie ze taka maść z avity zlikwiduje polipy to poleci tu.Dobrze szefuńcie myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@agromatik zapewniam Cię, że mamy wyrobione doświadczenie w tym temacie i potrafimy odróżnić co jest typową reklamą a co zwykłym postem z linkiem do sprawdzonej firmy. Nigdy nie usuwamy tych przydatnych linków.

@Marecki Twoje riposty do reklamujących niszczą system, jestem pod wrażeniem - tak trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziękował, staram się. No i nie lubię reklam. Wszędzie ich pełno, a tu spokój i oby tak zostało. Dlatego to miejsce się przyda. Bo zjawi się znowu jakiś chcący nam pomóc w dziedzinie, która może niezbyt nas interesuje. A czasem mam po prostu inne zdanie, bo mimo wieku w paru różnych branżach się już pracowało i nadal pracuję i mam nieraz zupełnie inne zdanie. Chciałem być kulturalny, ale ile można. Wolę kulturę zachować do poważnych tematów na forum, które naprawdę dotyczą rolnictwa. A w temacie reklam można się odprężyć. :)

Poza tym denerwuje mnie ktoś pokroju pani Heleny, jak to @ar powiedział. Inaczej jest, jak ktoś trochę tu się udziela i przy okazji napisze, "Słuchajta, kupiłem dziś w Biedronce zestaw kluczy, są nawet solidne." A inaczej, jak pani Helena dołączyła do forum 15 minut temu, żadnych danych poza Heleną nie wpisze i wali tekstem "Narzędzia dla każdego rolnika, polecam." i daje najlepiej link do gazetki Stonki. I potem już nawet więcej tu nie zajrzy. Wtedy mnie nosi i następny reklamodawca dostaje za Helenę. :)

Czasami dla poprawy nastroju fajnie odpowiedzieć na reklamę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tak dla pewności, liczyłem na odrobinę rozsądku i się nie przeliczyłem. Cwaniaków chyba nikt nie lubi i dobrze że są tępieni, ręki do tego też przyłożę. Te liczniki profilowe z reguły nie działają, czy tylko u mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba działa dopiero jak odwiedzisz Helenę osobiście w jej profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ar będzie chciał Cię stadem dzików przekupić, byle tylko numeru do Pani Heleny Ci nie podać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się