malkolm

Uprawa warzyw

556 posts in this topic

Co jeszcze siejesz? kiedy cebule?

Pewnie dzsiaj nie bedzie padac, to moze pod wieczor sprobuje cebule + zrobic marchew na redlinach

bob jeszcze mozna siac? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zostawilem sobie kawalek 1.7 ha. Ale jeszcze wstrzymuje sie. 

Dwa lata pod rzad przymrozki na koniec kwietnia i poczatek maja zrobily porzadki we wczesnych ziemniakach

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze buraczki czerwone, ale to na pewno po świętach. 

Ziemniaki standardowo ale to też później.

Dynię we wszystkich możliwych odmianach ale to w maju. 

Cebulę też już pasuje sadzić. A bób jeszcze można ale później wyjdzie jak już będzie niższa cena i popyt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, barkas napisał:

Wody u cieie dostaly do puszcza

Ja wczoraj 1000 sztuk ogorka posialem z reki, ale mocze go wczesniej przez 24 h 

jeszcze 5-6 tys i starczy na ten sezon

Nad dyniami sie tez zastanawialem, ale chyba bedzie marnie to uplynnic...

To ile tego ogórka tak na areał i kto to Ci zbiera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jki sens jest moczyć ,robimy rzadek polewamy rowek wodą z węża siejemy zasypujemy , wczoraj tydz. od posiania wychodzą

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juz tak robilem i tylko czesc wychodzila. @sapek21000 starczylo na 2.5 rzadko po 50 m ale gesci3j sialem bo dwuletnie.

Zbieramy we 3 osoby co 1.5-2 dni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaczy się 2,5ha ogórków?

W nadziei na deszcz jeszcze nic z ogórkiem nie robiłem.Tylko:dymka,koper, sałata,rzodkiewka,bób,seler, truskawki i...komosa.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak @sapek2 ma racje

posialem 1000 nasion wyszlo 2,5 rzadka po 50 m, ale gesciej sialem bo dwuletnie

jeszcze do posiania 5-7 tys

w poprzednim roku sami dzwonili kiedy beda ogorki i zapisywali sie w kolejke, moze w tym roku tez beda

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tak jak u mnie z truskawkami. Też jest kolejka czasami na dwa dni do przodu.  Ogórkiem jakoś nie ma aż takiego zainteresowania. Chociaż można próbować na grupach na FB ogłaszać. Rok temu to dynię tak sprzedawałem to więcej ludzi się zgłosiło niż z olx. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uprawiacie paprykę?

Mam co roku pod folią i połowa owoców gnije tuż przed zbiorem.Pryskam,jak na zarazę ziemniaka i nic.Co to za choróbsko i jak je zwalczyć?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mi się tak wydaje bo ja mam na zewnątrz i nic nie gnije tylko słabo dojrzewa. Żółta to jeszcze jak cie mogę ale czerwona nie bardzo. Z tym, że ja akurat lubię żółtą. Ostra to dojrzewa bez problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tunel ma 4,5x3 i drzwi są kładzione w poziomie -górą jest przewiew.Podlewana co najmniej codziennie.Ponoć lubi wodę i od suchego też to będzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nas trochę papryki w polu uprawiają, mogę popytać czym to pryskać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Równie dobrze można kupić paprykę w sklepie. Chyba po to uprawiamy dla siebie aby mieć ekologiczne. Drożdży spróbuj chociaż mam wrażenie cały czas, że jednak za mokro i nic to nie da. Poza tym nie ma co porównywać uprawy na polu z tą w tunelu bo jednak inne warunki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie za bardzo wierzę, że po tych środkach które zostały do pryskania jakieś pozostałości są. Zresztą ekologiczne też się pryska, w sumie jeszcze więcej razy. 

Jak w tej papryce to grzybowe to ja bym próbował Optysil i Polyversum. 

Edited by sapek2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy co rok papryka i pomidory w jednym tunelu , pomidory pryskane od zarazy , papryka nigda , zdazyło sie na mszyce jak była mała, nigdy nie gnije, podlewana 2-3 razy w tyg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałem dzisiaj, że ogórki są po 5 zł w Biedronce. @barkas weź swoje zaorz w pi...zdu bo to nie ma sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Dino po 4,99zł.Jutro siew-to dziś moczyć?

Jak dużo wody dać.

W ubiegłym roku wschody 2%.Teraz test  robiłem siewu z zeszłorocznej paczki i po kilku dniach w doniczce mleczko z nasiona i nie kiełkuje-znaczy se je w du...pę,czy w grunt wsadzić? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze na wiosne cena za szklarniowe jest marna

Zalej woda cale nasiona, 24 h i siac

po 32-40 h juz kielek w wodzie ma pol cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie wzeszły już w polu pod włókniną. Może bez szału ale lepiej niż rok temu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now