ikcomas

CETA Mercosur-wolny handel

94 posts in this topic

15 godzin temu, miwigos napisał:

Jakim cudem ? nic tu nie pisałem

Pośrednio w temacie o pomidorach 

@Marecki dziś owszem na legalu, każdy dyktator tak uważa 

Jednak jakąś furtkę do ucieczki trzeba mieć 

Do władka jednak strach spier.alać 

Ta umowa dziś jest korzystna tylko dla szkopów 

Ale zwykły Niemiec guzik zyska rolnik niemiecki też straci 

Dziś organizacje europejskich rolników nawołują do protestów 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję że niemiecki rolnik też się obudzi 

Szkopy wreszcie zaczynają rozumieć gdzie politycy ich prowadzą 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie handlu z Ameryką południową mówi się o rekompensatach dla żabojadów 

 

Edited by ikcomas
autokerekta musi -> mówi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ikcomas wrzuc do odpowiedniego dzialu:)

ostatnio craz bardziej zastanawia mnie przyszlosc naszego rolnictwo, jak to bedzie w kilku nastepnych latach?

kukurydzy ciagna coraz wiecej z brazylii, mleko zaczyna isc z usa, przerzuty z litwy i lotwy po 1,3-1,4 zl,  rozbudowauja terminale przechowalnicze i przeladunkowe na granicy z ukraina

Bydlo idzie w dol, mleko tez zaczyna, swinie znowu po 5 zl, zboza totalna klapa i brak zainteresowania

 

na chwile obecna to tylko drob jeszcze extra placi i wszedzie chca kurniki stawic, ale jak dlugo to potrwa? na chwile obecna duza czesc zboza wlasnie kurniki zagospodarowuja

 

jest jakas nadzieja ze bedzie troche lepiej czy ceny pojda jeszcze bardziej w dol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drób już niedługo, z Brazylii ściągną. Ceny tylko w dół, tylko ceny ziemi rosną co jest absurdem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok temu zadałem euro posłowi co niemcyzaproponują swoim rolnikom, w zamian za podpisanie umowy merkosul.

Odpowiedział;   jakie tam mają rolnictwo   Teraz wyszło że landy niemieckie dopłacają do eksportu żywności.

Bo rządy krajów członkowskich nie mogą. Ciekawe co mają jeszcze przygotowane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 głosów

https://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/wazne-parlament-europejski-przyjal-rezolucje-w-sprawie-zasiegniecia-opinii-tsue-odnosnie-do-mercosur,171739.html

W komentarzach pytają jak kto głosował. Głosowanie nr 1 podpunkt 1.1

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/PV-10-2026-01-21-RCV_PL.html

Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, żeby nie cieszyć się za bardzo bo umowa została skierowana do TSUE o opinię w sprawie ZGODNOŚCI a nie w trybie skargi a to ogromna różnica.

https://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/mercosur-idzie-do-tsue-wiemy-jak-glosowali-polscy-europarlamentarzysci-w-pe,171756.html

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chociaz jeden plus dzisiejszego dnia, 

bo jeszcze przeglosowali pozyczke dla orkow w wysokosci 90 mld euro

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby tak zagłosowali za odwołaniem uli wodeleje 

Chyba to głosowanie na być już jutro 

Żartowałem taki naiwny nie jestem 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kurde co sadzicie o az takiej kontroli?

https://dlaroslin.pl/content/1086-rewolucja-w-obrocie-sor-2026-jak-nowelizacja-ustawy-wplynie-na-zakupy-profesjonalnych-agrochemikaliow

 

a sprowadza zywnosc z krajow, gdzie nie ma zadnych ograniczen w stosowaniu sor i zadnych kontroli

A nawet jak gdzies w kraju zachodnim odzuca transport, to w polsce wszystko rozladuja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To przecież obowiązuje od dawna a ta ustawa akurat jest dobra bo przez Internet sprzedawali bez żadnej kontroli wszystkim wszystko.

A czy w Polsce rozładują to jeszcze nie jest pewne bo Polska ma niby przyblokować wzorem z Francji

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/polska-chce-zablokowac-import-produktow-zawierajacych-5-substancji-czynnych-jakich,171603.html

ale jak kura zje te substancje to będzie ciężko o przekroczenie norm. Bardziej byłbym, skłonny aby badali mięso pod kątem hormonów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, jarki napisał:

Gdyby tak zagłosowali za odwołaniem uli wodeleje 

Chyba to głosowanie na być już jutro 

Żartowałem taki naiwny nie jestem 

Tęczowi znów górą obronili swoją 

 

Ponoć w Dawos jak gadał Trump to Al Gore aż brzęczał coś mruczał 

Sypie się ZIELONA układanka ale co zarobił $$$$ to ma 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IV rzesza się odradza zgodnie z planem führera w Ameryce południowej 

Jakiś czas temu pisałem że robi tam sobie miejsce jak Schröder u Putina 

Znów wydymali całą Europę z udziałem naszej śmiesznej koalicji 

Ten nowy kanclerz mówi co ta baba ma robić 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now