46 postów w tym temacie

Witajcie, 
zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w napisaniu pracy magisterskiej.  Proszę o  wypełnienie ankiety on-line, dotyczącej ograniczeń kredytowych w rolnictwie. 
Ankieta jest anonimowa i ma wyłącznie charakter naukowy, a uzyskane odpowiedzi posłużą wyłącznie jako dane statystyczne potrzebne do pracy magisterskiej. Wyniki w postaci odpowiedzi są dla mnie bezcenne.

Link do ankiety https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfO5shdDyENzXLDuyiVy1t4xm0iRX0NOYI9zwwfSrjU1WtAQQ/viewform


Z góry dziękuję za poświęcony czas w wypełnieniu ankiety.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam ogromną prośbę do rolników, którzy korzystali z programów pomocowych UE na modernizację lub młodego rolnika i którzy poświęcili by kilka minut na wypełnienie ankiety potrzebnej do pracy magisterskiej na temat badania wpływu modernizacji na bezpieczeństwo w rolnictwie. Ankieta jest anonimowa, link poniżej:
https://www.survio.com/survey/d/P7L3T0X7P9A9D1N1U

Z góry dziękuję za pomoc,
Weronika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Piszę pracę licencjacką pt. "Analiza kosztów logistyki w wybranym przedsiębiorstwie agrobiznesu". W związku z tym poszukuję pomocy, czyli osoby, która znając się na rzeczy (rolnika), opowiedziałaby mi o swojej produkcji lub opracowałaby ze mną wskazaną przeze mnie produkcję. Ktoś pomoże? :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym poznać waszą opinie na temat tego czy informacja o dostępności środka ochrony roślin jest dla was istotna przy wyszukiwaniu środków?
Proszę o udostępnienie tej ankiety bo im więcej opinii tym łatwiej będzie podjąć decyzje o realizacji tego skomplikowanego zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Zastanawiam się nad studiami rolniczymi (zaocznie), ale nie wiem czy dadzą mi to, czego oczekuję i czy warto w to iść. Nie mam pojęcia jak aktualnie wygląda kwestia polskiego szkolnictwa i właśnie przygotowania do zawodu na studiach. 

 Sytuacja wygląda tak, że mam wykształcenie średnie rolnicze, które zrobiłem parę lat temu i od kilku lat działam u siebie na gospodarstwie. Myśląc o studiach oczekiwałbym ogólnego przygotowania teoretycznego do pracy, które mogłoby bezpośrednio przyczynić się do poprawy prowadzenia gospodarstwa i ogólnego obycia w temacie dla lepszych efektów. A czuję, że potrzebuję jakiegoś dokształcenia się w tej branży żeby sobie poradzić w przyszłości.
 

Często słyszę, że nie warto iść bo będę miał jedynie powtórkę z technikum, a wiedzę która mnie interesuje mogę zdobyć z zwykłej literatury, gazet czy ewentualnych szkoleń itp. A studia to jednak jakieś 3,5 roku sam inżynier + ewentualne następstwa. 
I na studiach podejrzewam, że będę także zmuszony przyswajać także wiedzę, która niekoniecznie mi się przyda w życiu i pracy (jakieś ogólne przedmioty niekoniecznie związane bezpośrednio z rolnictwem).


Co myślicie, byliście w podobnej sytuacji? Robiliście studia czy znacie osoby, które je robiły i możecie coś na ten temat powiedzieć?

 

Branża rolnicza jednak też się zmienia dość szybko, są inne praktyki, stosowane pestycydy (wycofane czasem), kwestia biurokracji i dopłat także zmienia się z dnia na dzień.

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Synu! skoro w czerwcu skończyłeś 8 klasę podstawówki to daj sobie spokój z wioską,a zwłaszcza z rolnictwem.

Dobrze Ci radzi ten-co ĆWIERĆ wieku temu popełnił to "przestępstwo",czyli ja @Pałuczanin1981.

Takie decyzje powinny być karane.Wtedy mniej ludzi marnowało by sobie życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz na ilu ha pracuje , ja nie narzekam na swój zawód , gdzie bym miał tyle wolnego czsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie indziej i wiedział byś,jak go spożytkować.Kuzyn z Gniezna właśnie jest w Tajlandii,a moja chrześniaczka z BydgoszczY wróciła z Ziemii Świętej i Norwegię zwiedza.

A my co?Łazimy po opłotkach,wzdychamy,stękamy i piniądz pakujemy w nierentowną uprawę-kosztem przemijającego życia.(Choć raz,tylko raz Bóg na ten świat nam pozwala przyjść.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin1981

Już nie marudź. Pieniadze nie sa najwazniejsze. Dla mnie wazne jest to zeby robić to co się lubi. Wtedy nawet @miwigos nie potrzebuje się tyle wolnego czasu bo to co sie robi sprawia przyjemność i to lepsze niż wolny czas. Bynajmniej ja nie lubię siedzieć bezczynnie. 

Ale dla człowieka ktoremu nie będzie to sprawiało przyjemności to lepiej tak jak @Pałuczanin1981 poleca: ,,wszedzie lepiej..." 

Jak lubisz to robić to łykniesz sam duzo z czasopism, internetu i nie będziesz potrzebował studiów do tego

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty jesteś za rolnik opisz 

Nawet nazwy użytkownika porządnej nie potrafisz wybrać !!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom trochę jaja sobie robię z tematu.

Ale,jak patrzę na czterdziestoletnich, schorowanych-umęczonych taczkami krowiarzy z mojej wioski to mi się przykro robi.

Ich wybór,czy przyzwyczajenie...?

Mogę się obyć bez zagranicznych wojaży,chyba jak nikt inny.Inaczej nie wytrzymał bym tyle lat na gospodarstwie.Nie kręcą mnie też hektary,maszyny rolnicze i pieniądze co niektórych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólne studia rolnicze to chyba zły pomysł a zaoczne to tym bardziej. Za dużo wszystkiego i za mało szczegółów. Wystarczy wiedza z technikum śmiało, reszty można się douczyć chociażby z takiego forum albo na swoich błędach, których i tak się nie uniknie choćby i profesorem był. Jeśli jest jakiś konkretny cel to tak i owszem ale wiedza ogólna to bez sensu. Lepiej pójść w jakąś ekonomię czy zarządzanie i marketing. Tu i tu jest wszystko co potrzebne do prowadzenia nowoczesnego gospodarstwa. Nie zniechęcajcie bo widać, że chce tylko próbuje znaleźć drogę. Teraz jest czas na wybranie studiów i nie wie co będzie bardziej potrzebne.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On 02/08/2023 at 9:40 PM, Pałuczanin1981 said:

Wszędzie indziej i wiedział byś,jak go spożytkować.Kuzyn z Gniezna właśnie jest w Tajlandii,a moja chrześniaczka z BydgoszczY wróciła z Ziemii Świętej i Norwegię zwiedza.

A my co?Łazimy po opłotkach,wzdychamy,stękamy i piniądz pakujemy w nierentowną uprawę-kosztem przemijającego życia.(Choć raz,tylko raz Bóg na ten świat nam pozwala przyjść.)

Tu jest sporo racji. Tzn. dużo zależy od człowieka i warunków, gdzie czasem niektórzy mogą sobie pozwolić w gospodarstwie na zostawienie kogoś na zastępstwo na czas urlopu. Niestety w większości przypadku nie ma takiej możliwości, a ewentualna produkcja zwierzęca jeszcze bardziej utrudnia taką sytuacje. 
A na etacie często takie osoby zamykają za sobą drzwi, wyciszą telefon i idzie na urlop bez zmartwień i obaw o jakieś niemiłe sytuacje. 

 

On 03/08/2023 at 0:21 AM, jarki said:

Co ty jesteś za rolnik opisz 

Nawet nazwy użytkownika porządnej nie potrafisz wybrać !!! 

Najzwyklejszy rolnik :) pytałem tylko o kwestie studiów. A nazwa jak nazwa, kreski zamiast liter.

 

@ikcomas @lokizom dzięki, skupię się póki co na literaturze i innych źródłach wiedzy. 
 

Co do ogólnego rolnictwa to powiem, że jedynie ostatnie sytuacje w polskiej polityce rolnej i ogólnie co się dzieje jest bardzo nieoptymistyczne w pracy rolnika i zniechęca mnie jako młodego człowieka. Ale może tylko takie dziwne czasy nastały, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się