Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
kowal165

Ursus C-330

86 postów w tym temacie

To że nie podniesie wideł wbitych w ugnieciony obornik to nic nadzwyczajnego, trzeba tutaj pracować z wyczuciem. Jak dobrze pamiętam to max udźwig takiego tura do 30-tki to około 400 kg, więc nie wymagaj za wiele. Jak już wyrwie to dalej powinien podnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy można zmienić kierunek obrotów przy pompie hydraulicznej podnośnika (z lewych na prawe obroty) od URSUS C-330??? Odpowiedzi mile widziane. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzydziestka to fakt traktor do którego niemal wszyscy podchodzą z sentymentem

Jest wielu rolników którzy posiadali lub jeszcze je mają w gospodarstwie 

Dziś jest moda na C-330 widzi się takie wylalkane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję pomocy. Otóż: Kupiłem alternator i zacząłem go podłączać. Usunąłem prądnicę na której były 3 przewody: czarny, niebieski i zielony(która wzbudza). Założyłem altka, podpiąłem

czerwony przewód z rozrusznikiem, zielony do miejsca na wzbudzenie i problem zaczął się pojawiać gdy doszedłem do regulatora pod stacyjką.

Chodzi o to, że tam były 3 przewody od prądnicy z czego niebieski i czarny wywalamy, ok. Zostaje zielony. Co z nim?

Następne pytanie: Do regulatora były podpięte jeszcze dwa inne przewody które początek swój biorą spod stacyjki są to: zielony i czerwony. Zielony ma wyjście na żarówkę tzw. kontrolkę a czerwony?

Moje prośba jest, aby ktoś mi pomógł to połączyć. Podpowiedzieć co i jak bo kompletnie nie wiem. 

Edytowano przez lukasz13111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nowy alternator ze sklepu, czy nowy stary od Zdzicha? Ile ma wejść na przewody? Może jakieś zdjęcie mógłbyś wstawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2018 o 22:01, lukasz13111 napisał:

 

U nas jest taki jeden co przez całe życie naprawiał prąd w takich traktorach

Jest tylko jeden problem musi mieć mniej niż 2 promile :D 

A tak całkiem poważnie to może masz regulator w alternatorze ?

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, o to mi właśnie chodzi. Do niego powinny iść tylko dwa przewody, bo regulator jest razem ze szczotkami. 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gruby plus do rozrusznika gdzie idzie od aku  cienki od stacyjki ten z kontrolką do altka na wzbudzenie. Resztę wywalasz no i minus na mase :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam powie mi ktoś co to za kontrolka i od czego ona jest. Ta po prawej co świeci IMG_20190415_162216.thumb.jpg.c206f10c3d2ddef92fba42cfd3547c4d.jpg

 

Sorki bardzo ale nie jestem w tym dobry bo dziadek mi zmarł a to jego ursus był więc proszę o uszanowanie i normalne odpowiedzi 

Dziękuję 

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki, teraz wytłumacz Koledze w łatwy prosty sposób różnicę między altkiem, a prądnicą :D Ale tak, żeby ktoś niekumający zasadności istnienia czerwonej świecącej piguły potrafił te rzeczy odróżnić. Przecież jedno i drugie napędza pasek i wiszą kabelki. A gdzie tu potem kwestia zużycia szczotek... :D 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupił nowy ciągnik i zmienił olej w silniku pierwszy raz po latach dopiero jak ta czerwona po lewej się zaświeciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... najważniejsze to spuścić wodę na zimę - z bloku i chłodnicy, i wszystko będzie dobrze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ciapku tak resztę to on wszystko wytrzyma nawet na smole pojedzie 

Olej krążenie woda ciśnienie :D :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ansu napisał:

Rzepak pomimo podwyższonej trzydzestki powyżej maski.

Co żeś tam wymyślił zwolnice przestawiłeś na śrubach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0