808 postów w tym temacie

U mnie teraz sieje jedno po drugim więc nie ma znaczenia dla mnie co pierwsze.

Zaczynam tam gdzie pole trudniejsze w uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wierzę w ten kalendarz księżycowy. To co widzę teraz na polach jest pożółknięte i fatalne wschody. Poza tym u Was pewnie QQ jest już pozbierana, u mnie jeszcze koszą. Najbardziej mnie martwi bardzo późno siana kukurydza nieopodal gospodarstwa i do tego las. Jeszcze zielona i szybko pewnie jej nie zbiorą. Dziki rzuciły mi rękawicę, strasznie przeryły mi rzepaczysko a strzelać to tego nie ma jak bo ambona z drugiej strony za budynkami, do tego teren pofalowany. Z żadnej strony myśliwego nie można postawić bo albo budynki albo góry albo zasłona z tej kukurydzy. Na razie wystawiłem włosy w starych skarpetach i na razie spokój ale czy to od tego trudno powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 40 lat doświadczenia jest ważniejsze od księżyca 

Oczywiście każdy ma prawo wierzyć w swoje 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczowo może się księżyca nie trzymam, ale jeśli przy okazji mogę się do niego dopasować, to z reguły to robię. Nieraz sieję tydzień wcześniej lub później, niż planowałem. Nie sprawdzam terminów podanych w kalendarzu, raczej idę zasadą, że sieję w pierwszych dwóch kwadrach, unikam siewu po pełni do nowiu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DSC00296.JPG

Kalendarz na październik. Od jutra 2 łapki tak więc jak warunki pozwolą i kto jeszcze nie posiał to jest najlepszy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się