samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2853 postów w tym temacie

Tebu-zwykle na jesień.(w tym roku zmiana?).Caryx+tebu na wiosnę..Yamato na płatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje 0,5 l tebu na początku przyszłego tygodnia , 3-4 liście i maluchy co dopiero wyjdą i spóźnialscy po 2 liście

 

Potem poprawka caryxem 0,7 za ile ? czy jakies uwagi ? odmiana z bardzo dużym wigorem jesiennym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kombinował ktoś układ tebu+ medax ? Np 0,5 + 0,3 ? W medaxie substancja z caryx a tylko w większym stężeniu i sporo taniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten siany 18 ,dzis dostał bor ,caryx i orius, narazie robali zero ,tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 0,5 l,mucha śmietki lata,przez dobe w naczyniu okolo 50 szt i dylemat niech lata czy pryskać

Caryx, pełna dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasiałem Pioneera PR44D06 karła, czym go prysnąć na grzyba? Gość co mi go sprzedawał mówił żeby zastosować pół dawki tebu, żeby za mocno go nie skrócić. Powiem, że idzie ładnie, siany 25.08 i ma juz 4-5 liść, ale trafia się też taki co dopiero wschodzi i dostaje 1 liście. Czy ktoś miał do czynienia z karłami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie, ja wracam do caryxu,w zeszłym roku na jesieni nie byłem do konca zadowolony z toprexu. Kolego @miwigos też zrobię sobie porównanie tebu i caryx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się boisz że za bardzo go skrócisz to daj tebukonazol na 6-8 liści

Jeśli chcesz szybciej go chronić od grzybów to daj te pół tebu

Ale dołóż jeszcze substancji z innej grupy np. Tiofanat metylowy powiedzmy topsin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi że caryx nie potrzebny na karła ,na pozostałe nie widze innej opcji jak mieszanka z tebukonazolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co za znaczenie ma jaka to odmiana jesienią ważne aby wbić go w ziemię, karłowaty też wyrośnie jak kapucha jak go zostawić samopas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie kiedy najlepiej skrócić rzepak, planuję zastosować caryx 0,7 + tebu 0,7 , rzepak znowu nie równy większość w fazie 4 liście , zdarzają się że już prawie jest 5, no i takie co mają 2-3 ,może podzielić najpierw caryx a potem tebu ? Czy jeszcze poczekać aż będzie w fazie 5 liści .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robię pierwszy idzie karyx a po kilku dniach tebu

Półtora litra łącznie to moim zdaniem za dużo na mniejsze rzepaczki

W tym roku mam bardzo wyrównany a mimo to dostał karyx i po niedzieli pójdzie tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Caryx jako pierwszy-na suszę i małe rzepaki-przy litrze tebu nieraz przestawały rosnąć do adwentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie po 0,5 l caryx i tebukonazol, później można poprawić caryxem, tebukonazol działa do 5 -6 liścia, później niewiele skróci, wypraktykowane od wielu lat na kilkudziesięciu hektarach, dziś skończyłem skracanie, te najmocniejsze za 7-10 dni poprawka prawdopodobnie, chyba że przystopują mają 7-9 liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pie... 7-9 liści to kiedy Ty siałeś

Mój około 5 liścia ale specjalnie nieco zwlekałem z sianiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak długo-tyle dni siałeś, ja się w jeden dzień uwinąłem-jeszcze czasu na spacer z dziećmi i oprysk doglebowy starczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku też siałem 18 ze względu na suszę piekielną

Ten co wykiełkował od razu wydaje mi się że był zbyt wcześnie

Dlatego teraz przy dobrych warunkach siałem później po grochu ;)

 

Mając taką dużą rozpiętość w terminie siewu musisz stosować

Różne technologie ochrony fungicydowej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te siane wcześniej były bo na słabszych gruntach IV kl, i świeżo kupione, pierwszy zabieg standard caryx i orius po 0,5 l, na razie nie opryskany ten z ostatniego dnia siewu, jak będzie pędził to kolejne pół litra caryxu, rzepak idzie zatrzymać, gorzej go popędzić jak słaby, normalnie potrzebuję na siew i orkę 5 dni,10 ha na dzień, bo to musi być wykonane w ciągu doby, ale miałem przerwę bo zapowiadali burze i opady no i w niedziele tych zabiegów nie robię, jedynie to omłot w niedziele i sporadycznie jak warunki nie pozwalają oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się