samulak-b

Grzybówka-regulacja rzepaku

2853 postów w tym temacie

Czy ja wiem czy tak zawaliłem, tebu podany na 3-4 liść + kondycjoner + amonowy octan cynku, ciecz była bardzo kwaśna więc tebu dobrze "weszło" temperatury po zabiegu były super

rzepak nie posiany za gęsto to myślałem że nie rozbuja się, z perspektywy jednak powinien iść caryx w pełnej dawce na początek tylko co z górkami ? ???

na zdjęciu nie widać ale stożek w ziemi lub już blisko niej, strasznie w liście poszedł

trzeba się jak najszybciej z ubezpieczalnia skontaktować ;D

 

W zeszłym roku w grudniu taki rzepak miałem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zabieg powinien jeszcze pomoc

Liczy się grubości szyjki i jej wyniesienie

A raczej brak wyniesienia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądał 18 września prawie tydzień po tebu, miejsce to samo

 

Rapool nie żartował ze odmiana cechuje się szybkim rozwojem jesiennym

 

10vsv1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robi istny MARATON...dziś skończyłem swój rzepak pryskać 0,8l tebu+210g boru-następny zabieg(rozsiew N lub orka)wiosną 2017!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może od czego środek rośliny czyli najmłodsze liście które wychodzą mają taki bardzo ciemny fioletowy kolor , jutro zrobię zdjęcia i wrzucę , nie wiem od zimniejszych nocy by się tak robiło , albo czymś zaszkodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To od Caryx-u też takie objawy?po sąsiedzku rzepak siany 18.08-już zaczyna "głodować"wg katalogu ekoplon sa. to braki fosforu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo sucho to tez moze fosforu nie pobierac ale caryx tez tak robi tym bardziej w czasie suszy i dawce 1l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ma być :)

Karyx to nie żarty nie na darmo połączyli porządny antywylegacz z metkonazolem

 

Jeszcze będziesz zachwycony jak za miesiąc nie będzie szło rośliny złapać bo plackiem leży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio tak uważasz ? Myślisz że jeśli przesadził z dawką caryxu i doprowadził do karłowacenia rzepaku pewnie tylko placowego albo jeśli rzepak robi się kolorowy z powodu głodu to będzie zachwycony ? Piszę tak dlatego że jak wspominałem wykorzystuję zamiast caryxu medax który zostaje mi po zbożach . Substancja skracająca ta sama tylko w większym stężeniu . Grzybową zastępuje tebukonazol . Jak źle przeliczyłem dawkę to właśnie takie fioletowe kurdupelki się porobiły na słabszych kawałkach - reszta ok . Mimo reanimacji odżywkami i dodatkowymi porcjami N to już nie sypało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczekajmy na zdjęcia

Ja nie wierzę że caryx uszkodził rośliny

Fakt widziałem jak potrafią skarłowacieć ale to w nałożonych miejscach

Tylko że tam dawka jest piekielna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie objawy na najmłodszych. To nie po caryxie bo na kawałku gdzie poszło tebu też tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to objawy stresu po podaniu fungicydu, regulatora, miałem podobnie ustąpiło kilka dni po zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt . Powszechny niedobór H2O . Dopasujesz niedobór mikro -makro inne fito ale bez tego nie pojedziemy . Nie ten dział co prawda ale na poprawę nastroju powiem wam dowcip jaki chodzi u nas wśród plantatorów cebuli .

_ Jaka jest w tym roku najlepsza odmiana cebuli ?

-Bankrutówka - niesamowicie wydajna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta spękana ziemia zrobiła się po mocnej ulewie jaka przeszła jakiś tydzień po siewie uklepało i do dzisiaj bez deszczu, a te żółte liście to choroba czy jednak niedobór składników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj liść od spodu najlepiej w powiększeniu . Po zdjęciu można obstawiać jedno i drugie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, a mogę jeszcze teraz opryskać rzepak mocznikiem , albo odżywką NPK + mikro nie zmniejszy to skuteczności skracania jak mu podam teraz azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się