biedron

dopłaty bezpośrednie

208 postów w tym temacie

Nie będą ani równe, ani sprawiedliwe, tylko bardziej sprawiedliwe. To tak jak jajeczko częściowo nieświeże. Moim zdaniem powinni w ogóle znieść te dopłaty, a uwolnić rynek żywności - bez kwot, regulowania cen, spekulacji. Ciekawe, kto by na tym stracił. Na pewno nie rolnik.

Dokładnie. A jeszcze Sawicki coś kręci z raportem Dess'a, który zakłada, że dopłaty do rolnictwa po 2013 i tak się nie zmienią. Tak walczą o nasze pieniądze w Brukseli. Niestety może jeszcze nie wszystko skreślone. Ciekawe czy stara Unia po tym całym kryzysie wytrzyma wsparcie dla nowych krajów??

kiedyś na portalu napisałem że gdyby naszym eurodeputowanym dali mniejsze wynagrodzenia niż tym z starej unii to by nas zrozumieli i nie pie.. że mamy mniejsze koszty produkcji

Ale skoro dopłaty nie są równe to i niech wypłaty dla europosłow będą nierówne, jak nowy kraj itd. to niech będą takie same jak dopłaty, niższe nić stare kraje... co nie?

Zgadzam sie z tym ze eurodeputowani powinni brac tez nizsze uposazenia....a najlepiej by było aby były zalezne od wkładu jaki wniesli dla rolnictwa :o....

Artykuł jest tak napisany żeby zamydlić ludziom oczy. Ten Sawicki podpisał już wszsytko w Budapeszcie i teraz się broni jak może. To jest niesczery gość i tyle. Aby tylko siedzieć przy korytku :o

czytałem i myślę, że tak jest jak mówisz, ale apropos nie artykułu, ale faktów, mydlą oczy politycy nam, ale zobacz, kto ma krzyknąć i walnąć pięścią w stół, że tak dalej być nie może, no kto?:o?

a był taki co kiedykolwiek walną  :o

hałas to zawsze i każda opozycja robi przed wyborami a jak już wygra to  się układa bo to polityka przez duże P 

a był taki co kiedykolwiek walną  :o

hałas to zawsze i każda opozycja robi przed wyborami a jak już wygra to  się układa bo to polityka przez duże P 

Może Izby  :o :o

powiadasz izby  :o

ja bym to towarzystwo wzajemnej adoracji rozgonił

i nie jestem wyjątkiem bo pokazały to ostatnie wybory :o

dotacja z uni idzie na konta izb i utrzymanie tych pseudo organizacji rolniczych w brukseli. Brak słów na to wszystko w tym kraju nikomu nie zależy na rolnikach wychodzą z założenia że jakoś to będzie

Nie wiem, czy to eurodeputowani, czy rząd ma więcej do powiedzenia. Rząd powinien mieć minimalną pensję - to by ich mogło zdopingować do roboty.

dotacja z uni idzie na konta izb i utrzymanie tych pseudo organizacji rolniczych w brukseli. Brak słów na to wszystko w tym kraju nikomu nie zależy na rolnikach wychodzą z założenia że jakoś to będzie

no i jakoś to jest tylko jak ,

przecież SPRAWIEDLIWIE bo poco polaczkowi tyle co niemcowi kto by kupił od niego stare graty >:o

właśnie Damian jeśli związek ma bronić rolnika to musi krytykować władzę a jak tu krytykować chlebodawcę

Ja uważam, że izby tak naprawdę tylko opiniują nie mają realnie nic do powiedzienia. Niestety tak to jest. Nie ma takiej organizacji rolniczej, któraby w zdecydowany sposób i przede wszsytkim niczym nieskrępowany mówiła o potrzebach rolnictwa. Tak jak np. PKPP Lewiatan

Opiniowanie to też mówienie. Pewnie, że nie decydują, ale powinni podsuwać ekspertyzy, które są dla tych co decydują właśnie podstawą do decydowania. Najgorzej, jak eksperci są od siedmiu boleści i za szczyt swoich możliwości uważają utrzymanie się tam, gdzie znaleźli się przypadkowo - czego świadomość mają, bo aż tak głupi nie są.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się