biedron

Dopłaty polityka rolna

958 postów w tym temacie

No tam trochę więcej danych jest niż imię, nazwisko i pesel. Kredyt to taki przykład ale możliwości jest znacznie więcej, np. oszustwa. Wybacz ale nie będę podawał przykładów ani metod z wiadomych powodów. Dane osobowe są w cenie. Ponadto wiele osób korzysta z tych samych haseł wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój "Dr.inż."uważa, że niesłusznie strajkujemy.A przynajmniej nie powinno być wycofania "zielonego ładu". Założenia wg niego były słuszne tylko koszta przerzucone na rolników.

Jeśli Europa chciała być wyjątkowa-powinna pójść za tym konkretna forsa.Albo od konsumentów albo z dopłat?Uprawa kwiatków kosztuje.

Nadto już nie mamy szans konkurować z pospolitymi produktami z UA(itp.)i nikt i nic NAS NIE URATUJE!

To koniec europejskiego rolnictwa.

Współcześni nie będą się kurczowo trzymali rolnictwa widząc przepaść względem miasta.

Kwadrans wykładu kosztował mnie sporo nerwów.

 

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlop(profesur prawie) ma rację.

Ja nigdy tyle doplat nie dostałem do ha co niby w tym roku mam dostać. Jak liczylem to ponad 2 tys do ha. I teraz strajkuje żeby odebrali mi doplaty a dali te doplaty wszystkim którzy nie robią ekoschematow. Wiem że one są bezsensowne ale akurat tak zrobione że mi akurat pasowały. I weź tutaj bądź madry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za co tyle , bezorka 400, , gnojowica 300, może plan nawozowy 100 i na tym koniec, 

U mnie  200 za wymieszanie słomy , albo 400 bezorka , na ten rok może dojdzie plan nawozowy , ale watpie czy zdąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to jest właśnie dedykowane już do przedsiębiorców?We wsi sporo ma podstawę,jak ja.

Jemu chodziło,że wyjątkowy,bezpieczny i przebadany towar za który nie zapłacą odbiorcy- to UE powinna rekompensaty, wyrównanie wypłacić.

Ponoć tracimy zaufanie i rynki zbytu polskich towarów mieszając surowce z ukraińskim syfem?

Niestety decyzji Tuska dotyczącej przejść granicznych już nie recenzował.

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten "Ład" by nie był zły tylko musi być całkowity zakaz wprowadzania na rynek europejski płodów wytwarzanych w mniej rygorystycznych standardach. A idzie wiadomo co z UA,  z Rosji, truskawki z Egiptu i Bozia tylko wie co jeszcze. Z drugiej strony ekoschematy moim zdaniem średnio to trafione.  Może jakieś dotacje do zakupu środków eko, żeby najpierw przekonać rolników do tego typu rozwiązań? Ja już z 10 lat krzem stosuję, a są tacy którzy, jak im opowiadam o tym to robią oczy jak 5 złotych o co chodzi z tym krzemem. Soja tak samo. W sumie guzik z tego jest, a niby glebę regeneruje. I co z tego jak ja u siebie zregeneruję soją, jak sąsiad obok wali tylko pszenica, rzepak, buraki, eksploatuje pole dużo intensywniej niż ja swoje, a niektóre ekoschematy mu w tym pomagają jeszcze (np mieszanie słomy, w najlepszym wypadku dostaniemy po równo). 

Edytowano przez sapek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze różnicy po stosowaniu krzemu, serio EKO , na 100-200 ha, na kilku może , ale konsument by chciał kupić eko w cenie standartu, beż nawozu w rok żywności by zabrakło

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej chodziło o żywność konwencjonalną,tylko o odpowiednich standardach...bez pozostałości...faktycznie Bóg wie czego.

Niby ukraińska pszenica nawet za 400 zł zarabia na siebie.

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje przede wszystkim integrowana ochrona. Krzem daje efekty, ale głównie w jakości plonu. W ilości raczej nie zobaczysz różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Za co tyle , bezorka 400, , gnojowica 300, może plan nawozowy 100 i na tym koniec, 

U mnie  200 za wymieszanie słomy , albo 400 bezorka , na ten rok może dojdzie plan nawozowy , ale watpie czy zdąże

Mam jeszcze PRSK za okolo 600 zł i miedzyplony za 900. ONW na calosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnośrodowiskowy , to ten ze starych zasad jeszcze ?, jaki miedzyplon za 900, za pozostawienie polonu do 15 lutego jest 500 , ale wtedy uprawa bezorkowa już nie liczy się , 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miedzyplon też z prsk i jest za niego dokładnie 880 zł, chociaż może w tym nawet coś więcej. Do tego można łączyć z zróżnicowana struktura upraw jak dobrze pamiętam. Jak przyjda doplaty wszystkie to będę wiedział dokładnie ile srednio do ha wyszło ale na pewno ponad 2 tys.

Mam na trzech i zongluje sobie niektorymi działkami co roku aby pasowalo

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom znaczy pole na trzech rozpisane?Czyli żaden piniądz bez myślenia już na wsi nie wpadnie.

Dobrze,że 800+. Kiedyś kolega wyliczał ile dzieci musi żona urodzić żeby się socjal na 8 ha należał.Dziś mają rodzinny dom dziecka i też na tym dobrze wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zróżnicowana struktura , to ja dziękuje, ten stary rolnośrodowiskowy , to ostatni rok chyba był , on pasował tym co maja dużo świń i sieją na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na wiosne lepiej wyszło ostatni rok a ten też się zanosi na większy zysk z jarych i grochu niż z pszenicy ozimej. Doplata do grochu, do miedzyplonu, zróżnicowanej struktury upraw. To łącznie daje już 3t pszenicy

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 % strączkowych , masz pojęcie ile to ha w wiekszym gospodarstwie ,  obecnie pszenica po 800 , jak wyciągnać dopłaty 2400 , nie realne , 

Podstawowa 500 

zróznicowana  300

 bezorka 400 , ewentualnie poplon 500

 czyli 1200 albo 1300 , nie na kazdej glebie nie zda  to egzamin, bo groch wczesnie się sieje , a bezorke na glinie w mokrej ziemi to katastrofa, czyli realnie 800 + za strączkowe 800 jest 1600 do tego groch 3 t X 900 = 2700 +16000 = 4300, pszenica 8 x 800 =6400, nie widze sensu żeby kosić prawie 30 ha grochu , dla mnie katastrofa, jak będzie dobry rok groch da 4 t, a pszenica 9 albo 10 t, i to nie wypali bo okywa nie będzie spełniona, więc same problemy dochodzą

Najlepiej niech dadzą 2 tysie do ha i ugoruje 100%

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20% to zawsze jest 20%, mam wrażenie że twierdzisz że im większe gospodarstwo tym 20% tez jest niby wieksze. Też sialem 40 ha grochu i wszystko się dało.

Różnicy jest 2100 wg Twoich obliczeń. Samo podanie azotu w pszenicy to jest 1000 zł więcej niż w grochu. Ja szybciej dostanę 4t grochu niż 6-7t pszenicy. 

Jak chcesz 2k do ha i możesz ugorować wtedy to jaki sens kupowac ziemie po 80k. Stopa zwrotu to 40 lat. Jeśli inwestycja nie spłaci się w 10 lat to jest zła. Bardziej porządane są stopy zwrotu rzędu do 5-7 lat. Ziemia jest przewartosciowana, co dobitnie widać w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziemia jest kapitałem i nie zużuwa się , na kredyt nie warto kupować , jak są dochody i kupujesz za własne , to warto, a porzednie lata było bardzo dochodowe  około 8 tysi . /ha, w buraku ostatnie 3 lata średnio 14 tysi, dlatego zrobił sie taki bum na ziemie

U mnie szyciej 8 ton pszenicy niż 4 t grochu, a koszenie wyległego to porażka , by trzeba kupic sprawnego bizona , bo nowe kombajny sa za szerokie i za szybkie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem nowy wniosek i na jednym kawałku chcą mi wcisnąć TUZ. Wyświetla mi się komunikat, że od 5 lat mam tam trawy na gruncie ornym i jest to "TUZ potencjalny". Jeśli zaznaczę po raz szósty trawy, to przekształcą to w TUZ. Akurat na tym mi nie zależy, bo kawałek szczególnie podły w uprawie, żadnego sensownego kształtu i strome skłony. Nawet koszenie i zbiór trawy były zawsze do bani, ale jednak łatwiejsze, niż coroczna uprawa i zbiór zboża. Muszę w tym roku to uprawić i coś innego posiać, bo nie chcę tam łąki.

Za to obok na gruncie ornym co roku zaznaczają mi TUZ, mimo że nigdy nie było tam trawy, kiedyś parę lat lucerna i koniczyna. Co roku to poprawiam i co roku pokazuje mi tam rozbieżność, że robię grunt orny na TUZie. Wiedzą lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze wiedzą lepiej 

Szkoda że zapomnieli wysłać $$$ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem kwity więc niedługo wypłaca. Wszystko się zgadzało w ekoschematach i wyszło dość ladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości też się zalogowałem. Nie ma już pozycji "ugór z uprawą" jest tylko "ugór z miododajnymi" albo "trawa na ugorze". Ten z miododajnymi mi nie pasuje bo trzeba trzymać do 30 września. Noż w mordę, mój plan z facelią pomału upada. Może faktycznie lepiej to przetalerzować co raz i zostawić w diabły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2024 o 11:26, maslak88 napisał:

A na swoim koncie w agencji też nie masz decyzji?

Nie ma

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się