Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

  1. Dzisiaj
  2. Jakby cena wzrosla to tylko tyle ile w ubezpieczeniu jest. Wiedzieli ze cena z kosmicznej będzie spadac to zrobili taki trik. Już wiem że lepiej zrobić 8t a cenę po 1500 niż 4t po 3000. Z ton nie mogą uciąć ale z ceny tak. Oczywiście system pewnie nie przepusci 8t
  3. W sumie co mam kurom dawać? Poślad raczej nie jest dobry na paszę. Mąka żeby była w porządku to też musi być z dorodnej pszenicy , a te 20 ton nadwyżki zbóż sprzedam po 80 za kwintal spokojnie.
  4. Ja licze że będzie konsumpcja , jak co roku i że po 800-850 sprzedam, więc wszystko robie jak najlepiej
  5. Taaaa będziemy grać o wysokie stawki, nawozić i pryskać na bogato, a później Amix będzie pisał, że narzekamy na brak opłacalności, ale w uprawy dajemy na full wszystko :D
  6. Tak, u mnie też był przymrozek a rzepak rozpoczyna kwitnienie właśnie. Tylko czy dobije do tych 8 procent? W tamtym roku miałem od 4 do 9 ale rzepak był w pełni kwitnienia.
  7. Dzisiaj bylo z -2, o 7.55, samochod w cieniu jeszcze ma szyby zmrozone...
  8. To powinni oddać jeszcze za składkę. A co by było w przypadku gdyby cena wzrosła? To wtedy wypłacą więcej?
  9. Wczoraj
  10. Truskawka to już nie ta opłacalność co kilkanaście lat temu Wiadomo masz zbyt to różnorodność towaru mile widziana Można też się czymś wysokim osłonić jak senator 100kłosa :)
  11. Będzie kolejna blokada BydgoszczU Ten od frajerów ostatnio sobie znów dworował z rolników
  12. Nadal dopłat nie mam choć ponad tydzień temu dostałem email
  13. Widzę że Panowie od początku grają na wysokie stawki Ja obstawiam tradycyjne nisko żeby się nie przejechać
  14. Jeszcze idzie kupić boogie ile kosztuje 15 litrów
  15. Różne opcje ale najwięcej Boogie i Duet na Start. Trochę protio+pr....
  16. Bo obcięli ostro, zmienili OWU na sezon tylko. Wrócili już do starej wersji ale dostałbym sporo więcej odszkodowania bo przecież ja i Skarb Państwa zapłaciliśmy składkę za wyzsza sume
  17. Tak, jest oczywiście nawadniana.
  18. A truskawka na takim piachu urośnie , chyba podlewają
  19. T3 tebukonazol z metkonazolem zawsze daje
  20. Ależ oczywiście, że dostał polecenie a doświadczenie już ma. Wcześniej 11 grudnia 2023 roku rozwiązał zgromadzenie przewoźników, następnego dnia zostało zgłoszone ponownie i 13 grudnia odmówił. https://ugdorohusk.e-bip.eu/index.php?id=10000006# Do tej pory nie ma informacji na stronie BIP-u o rozwiązaniu zgromadzenia. Tam są zgłoszone dwa zgromadzenia, nie wiem czy organizatorzy nawet mają taką świadomość. Jedno jest na drodze krajowej 12 co wiąże się z blokadą ruchu na granicę i drugie na drodze gminnej prowadzącej na bocznice kolejowe. Jeśli wójt rozwiązał tylko jedno to rolnicy mają prawo nadal tam być ale tej drodze do torów.
  21. Od północnej strony Warszawy jest dużo truskawek bo zbyt bezpośredni blisko. Tam są takie łachy piachu, że tylko żyto i truskawki. Żyto to chyba sieją tylko po to aby słomę mieć do tych truskawek bo raczej na ziarno to coś to nie jest.
  22. To zajrzyj jeszcze raz, ugorów nie ma. Coraz coś innego wchodzi ale bez przesady, czasem trzeba zakombinować ale jeszcze nie musiałem nikomu zlecać. Zdarza się, że jakieś błędy pokazuje przy polach składających się z kilku działek ewidencyjnych. Linie granic działek im w systemie się nakładają i wali ostrzeżeniem że jedna działka na drugiej ale wystarczy potwierdzić, że jest ok. Nie jest błąd merytoryczny tylko formalny który pojawia się tylko w ostrzeżeniach. Kolega z ARiMR mówi, że ostrzeżenia nie mają dla nich znaczenia, patrzą tylko na błędy we wniosku.
  23. Wypłacą jeśli faktycznie coś będzie, w tamtym roku sprawiedliwie wypłacili i żadnej korupcji tam się nie doszukałem. Ubezpieczone miałem na 8 ton po 1750 czyli 14k. Z PZU też nie miałem nigdy problemów ale dla @lokizom pamiętam, że obcięli BTW - odpuściłeś? Poczta to już całkiem wyklucza korupcję bo to niemożliwe, likwidator na polu a protokół robi ktoś kogo nawet nie widzisz.
  24. @sapek2 pisał o starym Wirtuozie a więc ten z prochlorazem. Od bardzo dawna mój T1 oparty był właśnie na prochlorazie i tebukonazolu, potem tebukonazol zamieniłem na fenpropidynę bo tebukonazol zostawiałem sobie na ewentualne T3. Teraz T3 to tylko tebukonazol bo niby co innego? Topsin (tiofanat metylowy) wycofany. Proponuję zabrać jeszcze tebukonazol, fenpropidynę, propikonazol, metkonazol...
  25. Ostatni tydzień
  26. Na T1 dawałeś Boogie?
  27. Ja nie narzekam , sądze że w tym będzie odszkodowanie
  28. Bez problemu , to samo co rok temu, od samego początku sam wypełniam , obecnie 5 wniosków wypełniam , wcześniej 7, był darmowy w ODR to kazałem tam iść bo więcej ha , a to był pierwszy rok po tej większej zmianie
  1. Załaduj więcej aktywności