Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

  1. Dzisiaj
  2. Teraz się osiedlają na wsi blisko miasta. Moja gmina to już jest nazywana noclegownią Lublina. Kolejna plaga dla rolników.
  3. W mieście chyba więcej padało, zresztą to normalne. Ludzie osiedlali się tam gdzie jest urodzaj i woda w pobliżu rzek. Zabetonowaliśmy najlepsze ziemie a rolnictwo przeszło na tereny pustynne. Może by tak w ramach zielonego ładu zalać naturalne tereny zalewowe czyli miasta?
  4. 10 maja znowu u mnie będą maltretować tych ludzi na moście. Ja nie wybieram się do Warszawy ani na lokalny protest. Nie tędy droga. Ludzie są już uświadomieni co to jest ten cały zielony ład i o to chodziło na początku. Teraz nie wiedzą na kogo głosować bo panuje fałszywa narracja a protest dla samego protestu i zapomogi w postaci dopłat to ślepa uliczka. Pomyślałem sobie o akcji uświadamiania kto głosował za zielonym ładem. Rozmawiałem z naszym liderem i nie zanegował tego pomysłu ale koszty operacji są nie do zaakceptowania. Ja jednak lokalnie chciałbym spróbować, może nawet sam wydrukuję baner i gdzieś powieszę w mieście. Można połazić po blokowiskach i na tablicach ogłoszeń zawiesić stosowne listy. No i teraz czy można zrobić to leganie? tj. czy bez zgody i wiedzy osób można takie coś zrobić? Chciałbym zebrać wszystkich do kupy którzy głosowali za zielonym ładem, pod każdą twarzą imię, nazwisko i partia. Wywiesić to na tablicach ogłoszeń, w blokowiskach itp. Europoseł to osoba publiczna a wyniki głosowania są jawne więc dlaczego niby miałoby to być nielegalne? Mógłbym zrobić taką listę polskich europosłów którzy głosowali za zielonym ładem ale muszę mieć stuprocentową pewność które to głosowanie. Czy ja dobrze znalazłem? https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/PV-9-2020-01-15-RCV_PL.html Pozycja 106. RC-B9-0040/2020 - Rezolucja 15/01/2020 13:04:58.000
  5. To punktowo szlo, na kogo trafilo, ten ma dobrze, sasiednia i kolejna miejscowosc dostala w poniedzialek rano kolo 10-15 litrow, u mnie 10-15 kropli... Z daleka ladnie zielono widac, a w lanie wszystkie kolory.
  6. Przejeżdżałem wtedy przez tą ulewę u Ciebie. Myślałem, że więcej spadło bo wycieraczki nie nadążały zbierać. U mnie też 2 litry spadło ale tego nie widać. Na polach jednak dziwnie zielono nawet u badziewiarzy.
  7. Przez ostatnie ulewy spadlo 2x po 2 litry Na najblizsze 10 dni nie nadaja w ogole opadow. rzepaki oraz zyta i pszenzyta juz sadaja Bedzie rok zajebiscie udany...
  8. kutwa, ziemniaki mi drugi raz zmarzly...
  9. O godzinie 4 było 2,3°C Tak do Zośki ciągle chłodno
  10. Do Zośki ma nie przekraczać 20 stopni. Przynajmniej tutaj. Za to od 16 maja już tylko lato i lato :)
  11. Zośka jednak przyszła, rano siwo było.
  12. Wczoraj
  13. Ostatni opad 19 kawiecień , a przydało by się , czas posiać N3, ale raczej nie będzie padało i nie posiejemy,
  14. Tutaj padało z pół nocy, ale dosyć spokojnie bez burzy.
  15. Ostatni tydzień
  16. Marzec i kwiecień to chyba razem norma wieloletnia. Od października do lutego jakby spadlo 200 zamiast 600 to by nic nie zmieniło bo te gleby nie są w stanie przytrzymac więcej i tak. Co innego Żuławy, jak dobrze pamiętam to są w stanie zmagazynować nawet 400 litrow/m2. Wystarczy wtedy 100 od marca do konca czerwca i już plony kolo 10 ton. Tutaj żeby tyle było to musi być od marca do konca czerwca 300, co jest mało prawdopodobne Dzisiaj dało jeszcze 7 mm to łącznie w maju 12mm.
  17. Nie u nas. Tu nie ma co trzymać tej wody.
  18. I juz braknie ?, toć to powódż
  19. Październik do luty w każdym miesiącu grubo ponad 100. Marzec-33 Kwiecien-62 Maj-5, oby to nie był koniec
  20. U mnie już też było braki widać. Łąki wcześniej zalane, już prawie wyschły. Spadło dobre 10, ale mogłoby więcej. Była burza niestety, krótko i ostro. Przydałby się normalny deszcz.
  21. To może być dobre. Wypróbować można.
  22. Dzisiaj spadlo 5mm, zapowiadali duzo więcej w prognozach przez cały tydzień ale dobre i 5mm. Niektóre słabsze kawalki to zboza zaczynały już przysiadać. Na tydzień starczy, później niech lepiej popaduje bo potrzeby wodne roslin duze
  23. No za miesiąc to niedługo :)
  24. Słyszałem od gościa co ma duże plantacje że najlepiej jest porozrzucać kurczaki na polu to drapieżniki się zlatują i odstraszają gołębie
  25. Dopiero co wschodzą i juz kopane
  26. Nie redliłem, dopiero jutro planuję. One i tak będą kopane niedługo.
  27. Szczególnie jak jest zaciszne miejsce, bez przeciągów.
  28. Miałem dwa razy. Potrzebuje dużo czasu, łatwo się spóźnić. Bo dynia będzie rosła do końca, do października. Arbuz musi dorosnąć do sierpnia. W pierwszym roku owoce były jeszcze małe, we wrześniu dorosły, ale nie miały koloru, ani cukru. W środku były zielone i bez smaku. Za drugim razem dojrzały w sierpniu i były ok. Ale już mi się nie chce w to bawić.
  1. Załaduj więcej aktywności