dius

ubezpieczenie upraw

600 postów w tym temacie

Dlatego ja nie ubezpieczam już w PZU. W OWU PZU nie znalazłem takiego zapisu, natomiast w § 22 pkt 4 ppkt 4) lit. a) piszą, że mogą obniżyć wypłatę jeśli zadeklarowana wydajność jest wyższa o 20% to mają określić rzeczywistą. Taaa wskaż mi magika, który jest w stanie w rzepaku określić wydajność na podstawie łanu. Nawet sam David Copperfield nie da rady, a jeszcze do tego zniszczonego przez grad np.

W Generali też tak jest ale o 30% od zadeklarowanej ale nikt nie sprawiał problemu i normalnie dostałem decyzję o przyznaniu odszkodowania pomimo absurdalnej wydajności a ceny de facto rynkowej podanej w ubezpieczeniu. Nie wiem, może mieli ograniczenia ceny już przy zawieraniu umowy? Ubezpieczony na 14 klocków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom Nie możliwe aby takie coś się wydarzyło, ubezpieczasz od kwoty która jest w ubezpieczeniu. Od niej przecież jest stawka polisy.
Musisz się za wszelką cenę odwołać, to zawsze pomaga.
Ja dostałem 8% przymrozków ubezpieczone w Concordii, ubezpieczone na 14k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie takie były szkody, u ns naciągane 1 %pekniecia i 1 % przymrozki, 

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były były, właśnie północ i wschód z tego co rzeczoznawca mówił. Najwięcej mu wyszło w okolicach Hajnówki 14%, u mnie od 5 % do 9 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, miwigos napisał:

Faktycznie takie były szkody, u ns naciągane 1 %pekniecia i 1 % przymrozki, 

Też tak miałem w "VH Polska".

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@przem już napisałem  odwołanie i oni podtrzymują swoje stanowisko. Zapłaciłem za ubezpieczenie na 12 tys a oni chcą mi policzyć jakbym ubezpieczył tylko za 7,4 tys. 

Zadnego roku nie bylo problemu, moze dlatego ze zawsze ubezpieczalem za mniej więcej 1,5 tys albo 2 tys. I ceny były wtedy wyższe. A w tym roku jest niższa i już robia problem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już teraz tylko sprawa cywilna w Sądzie. Jeden adwokat nie da rady, oni postawią pięciu. Powołali się chociaż na jakiś punkt z OWU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podali:

Zgodnie z uchwała zarzadu PZU ... xa podstawę do obliczenia wysokości szkody w szkodach częściowych w uprawach rolnych przyjmuje sie:

4) sumę ubezpieczenia na 1 ha określoną w umowie ubezpieczenia, nie wyzsza jednak niż wartość uprawy rolnej ustalonej na podstawie

b)ceny jednostkowej plonu ustalonej w umowie ubezpieczenia, nie wyższej od ceny rynkowej, występującej na danym terenie w dniu powstania szkody.

Także za bardzo nie pragnijcie gradu który będzie częściowy, np. 70% jak strat będzie bo tez Wam policza cenę aktualna rzepaku. 

Napisali mi że od wiosny tego roku likwidują ten zapis. Cwaniaki zrobily ten zapis na 2 lata sobie a teraz jak rzepak jest już tani to usuną ten zapis znów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie myśleliście ze jak rzepak na polisie 5ton po 5 tys ubezpieczyli to tyle wypłacą w razie szkody jak na skupach po 1500?

albo jak rzepak w polu wygląda na 1,5 ton to będą w razie szkody liczyć od 5 ton

niestety ładnie to jest tylko przy zawieraniu i opłacaniu polisy dalej tylko kruczki  w ubezpieczeniach obojętnie czego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generali płaci tyle co w polisie

 W najgorszej sytuacji niech oddaja składe bo wzieli od wyższej sumy ubezpieczenia, złodzieje, PZU juz mi dawno podpało w uprawach

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa to dlatego na stronie PZU już jest teraz inny zapis. Generali płaci tyle co w polisie. Może mają ograniczenia przy zawieraniu umowy gdzieś tam w systemie odnośnie ceny skupu ale to tylko moje przypuszczenia. Ograniczeń co do wydajności chyba zapomnieli dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.07.2023 o 11:39, miwigos napisał:

Generali płaci tyle co w polisie

 W najgorszej sytuacji niech oddaja składe bo wzieli od wyższej sumy ubezpieczenia, złodzieje, PZU juz mi dawno podpało w uprawach

potwierdzam

tylko i wylacznie generali

 

Dnia 7.07.2023 o 15:14, miwigos napisał:

Faktycznie takie były szkody, u ns naciągane 1 %pekniecia i 1 % przymrozki, 

Były

u mnie 9.5 % za prymrozki i 4% za grad

szacowali straty w qq w okolicach Mławy, to mowili ze od przymrozkow, szkoda calkowita poszla - 100%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lokizom napisał:

Zgodnie z uchwała zarzadu PZU ... xa podstawę do obliczenia wysokości szkody w szkodach częściowych w uprawach rolnych przyjmuje sie:

Jest jakaś data tej uchwały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ubezpieczony? To jeszcze może wygrałeś i MATIF już Cię nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos skończyło sypać,jak pisałem.Zrobiło się biało,jak zimą.Kulki wielkości grochu .

@ikcomas ubezpieczenie tylko na 7 tys. W VH Polska.

Murphy otrzepany w 75%,Excited w 10%.Po sąsiedzku mam Derrick w 20%,ES Fuego z 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko na 7k? Ja mam na 14k i większość tutaj pewnie też podobnie. Ubezpieczenie bieda edyszon to tylko na inne uprawy niż rzepak aby te 50 procent złapać. Pożałowałeś parę złotych na hektarze? Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj za to codziennie pada i dalej ma padac przez conajmniej 8 dni. Tak się modli wszyscy w czerwcu o deszcz że przyszedł ale 1,5 miesiąca później.

Za to na grad czekam pierwszy raz w zyciu ale marzenia się nie spelniaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się