forumowicz

Politycy

856 postów w tym temacie

Widział ktoś przed chwilą na pisinfo u Klarenbacha rozmowy o rolnictwie??

Było zdaje się 12 punktów przedstawionych przez związki rolnicze 

Wszyscy byli po naszej stronie, na końcu redaktor przedstawił stanowisko partii

Wynik był zupełnie inny tylko konfederacja psl i pis około 80% punktów 

A jeszcze JKA był i miał tylko jedną uwagę SŁUSZNĄ 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas powiększaj, rozwijaj, inwestuj, więcej pracuj nie bądź  leń jak ta patologia socjalna ... a i tak zrobią co jakiś czas jakiś kryzys lub wojnę i ci zajebią -chyba, że wcześniej umrzesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos w tej rolniczej dwunastce jest niby punkt o budowie obiektów 

Adamowski miał uwagę żeby nie budować bez nadzoru budowlanego 

Chodzi o to żeby nie doszło do jakiejś katastrofy i pozabijało ludzi  

 

Znajdzie ktoś te dwanaście punktów?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w TVP sobie przypomnieli co było do zrealizowania, ale dopiero teraz jak kto inny ma to realizowac bo przez tyle czasu obecna władza do tych większych problemów nie zajrzała.

W mojej branży żaden problem nie został rozwiązany przez te 8 lat, ba nawet ostatnio popuścili bioasekuracje też przed wyborami bo niby rolnicy chcieli, a się okazało że poważne zrzeszenia były przeciwko luzowaniom tych przepisów. Zawsze przy wszystkich programach, ustawach było napisane że konsultowano z rolnikami. A jak się okazywało prawo było tworzone na kolanie bez zadnych konsultacji, a później różne kwiatki wychodziły.

Identycznie było z Zielonym Ladem, wmawiali ludziom że księgowi są zadowoleni z reformy podatkowej, będzie dla wszystkich więcej pieniędzy, prościej itd., ale jak to weszło to każdy pamieta co się stało. Ludziom można coś wmawiać ale jak przejdą przez to sami to przecież aż tak glupi nie są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczy to się ludziom dopiero otworzą jak dostaną te nowe wysokie dopłaty co na pis załatwił a na przyszły rok będzie dopiero kwik jak trzeba będzie ugorować 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ugorowanie to najmniejszy problem w tym cyrku  

Edytowano przez ikcomas
autokorekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał 6 klasę to tez bym nic nie mówił

jedynie chyba po buraka trzeba będzie zostawiać pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts ziemię to tam macie fest.Tylko te górki-pagórki...i buraki po horyzont bez chwościka!

Politycy na każdym szczeblu obiecali nam derogację od ugorowania na przyszły rok.

Ponoć Kaczyński chce powtórki wyborów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2023 o 10:57, barts napisał:

W obecnym kształcie wiek emerytalny nie ma racji bytu, szczególnie dla kobiet gdzie żyją znacznie dłużej od mężczyzn, druga sprawa wcześniejsze  przywileje emerytalne

druga sprawa myślicie że opaleni inżynierzy będą pracować na wasze emerytury? :D

oszukujcie się dalej ale obecny system emerytalny  jest bankrutem

 

@jarki

nie rozśmieszaj z wojskiem, tłuki przez 7 lat nic nie robili nagle po Ukrainie wyskoczyli z potężnymi zakupami i wielką armią, a pieniążki to się dodrukuje

parady, napinki, nie oddamy guzika, już w `39 też nie oddali guzika za to zdążyli uciec do Rumunii

 

opowiadasz jak zagorzały fan tvpis, od razu widać nawet te same teksty co każdy wierny fan funkcjonariuszy partii z woronicza

 

 r

Ty ją tego pierona @jarki znam z12 lat i powiedzieć że on pisior to takie trochę naciągane.

Ba, jak ja w 15 r byłem za PiS to on mnie wręcz stopował. 

 

Ps. Nikt tak nie spierolil wyborów jak oni sami. Od 2020 r nie było polityki rolnej tylko polityka wyborcza. 

 

Zero konsultacji. Ciągle buta i pycha. 

Ogłosili system ubezpieczeń w 21 roku. Miałem być w zespole rolnym ws tego tematu. I co? Kowalczyk powołał nas w lutym , zespół się nie spotkał a system ruszył w marcu. 

Potem przychodzi temat że 36% straty w polu określonej przez i ezoieczyciela pokrywa tylko składkę zapłacona przez rolnika. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do dwunastki oczywiście widzimy że jest nam potrzebna 

Mnie zastanawia co innego mianowicie sojusz naszych związkowców

Trudno uwierzyć wreszcie przyszli po rozum do głowy że w jedności siła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieli 8 lat na zrobienie jakiegoś punktu z tej dwunastki a nie zabrali sie za żaden. Po wyborach się obudzili co jest do zrobienia. Łagodzili problemy tylko rzucajac pieniadze dla rolnikow a nie naprawiali systemowo nic. Takie cos do niczego nie prowadzi, jest dobrze tylko na chwilę bo dostało się trochę € na dalszą egzystencje. 

Obecni mogą nie dać nic i nic nie rozwiązać, ale zobaczymy

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło o związkowców że zaczęli działać razem

Zwłaszcza o Izdebskiego bo jakoś nigdy mu nie ufałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądał ktoś wczoraj program strefa starcia? Powtarzam sobie tyle razy żeby nie oglądać takich programów bo doprowadza mnie to ataku wściekłości.

https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicystyka,205/strefa-starcia-odcinki,285097/odcinek-230,S01E230,942801

Dyskusja dotyczyła m.in. głosowania nad centralizacją władzy w eurokołchozie. W programie najbardziej wnerwiająca była Joanna Senyszyn i ten jej irytujący lekceważący uśmieszek. Na pytania nie odpowiadała tylko zmieniała temat na aborcję i in vitro. Gdybym tam był to ochrona musiałaby mnie wynosić ze studia bo ewidentnie te ząbki ją swędziały.

@arszczecin Ty masz doświadczenie, tego typu program nie idzie centralnie "na żywo" tylko z poślizgiem? Jak dużym? Pewnie takim aby na wizji nie byłoby skandalu w z związku z próbą pobicia posłanki? BOR-owiki pewnie czają się za kamerami albo wśród zaproszonych gości?

Pytanie do widzów było tak sformułowane jak pytania referendalne: "Czy odbierasz próby zmian w traktatach UE jako zagrożenie dla polskiej suwerenności? Oczywiście, że tak - 97% widzów wysłało SMS-y na tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Irytujące uśmiechy lewactwa to dopiero przed nami, tak Polacy wybrali 

Mnie bardziej dziwiło to jak młody poseł z konfederacji bronił tuskowatych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja pod rządami Menzena nie ma być tak skrajna i mają się dogadywać niestety z innymi partiami, w tej chwili akurat z ,,tuskowatymi". Szkoda bo mogą stracic swój stały elektorat. Najmądrzejszy poseł dzis w Sejmie to wg mnie Braun, lubię go posłuchać, jak kiedyś Leppera. Merytorycznie zawsze obaj ale ta elokwencja wypowiedzi u Brauna wzbudza we mnie zachwyt.

@ikcomas akurat to pytanie było dość dobrze postawione uważam, inaczej trochę niż te referendalne.

Dla przypomnienia

 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowicka ma być ministrem edukacji to ta która walczy o prawo do adopcji prze homoseksualistów i inne nie fajne rzeczy jak statki aborcyjne i otrzymała wyróżnienie Tęczowego Lauru. W 2005

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej Nowacka. Kiedys jeszcze ona byla normalna i bylo mozna jej posluchac ale ostatnie lata jak przeszla z SLD do PO to juz calkiem inna retoryka. W Trojmiescie niestety glosuja na Nia. Ona umie pięknie mówić o zabobonach, gorszych Polakach którzy glosuja na PiS ale tez mówi o rownosci - to jest hipokrytka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesław Siekierski, na pewno lepszy jak obecna ministra Anna Gembicka - prawnik. Zobaczcie jak mocno podrasowane zdjęcie na rządowej stronie:Anna Gembicka

a tutaj oryginał:

Anna Gembicka

W ogóle ten rząd co teraz tworzą to jakieś jajca już są. Na ministrę kultury dali Dominikę Chorosińską (Figurską). To ta co zmachała sobie dzieciaka na boku i promuje wierność w małżeństwie.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się