gom

Pogoda

6079 postów w tym temacie

Nam spierdoliło robotę bo trzy ale kilka kilometrów dalej jeden i dziś kosili na całego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u mnie beton, nie wiem gdzie ta woda się podziała. Jak nie popada nie sieję w tym roku rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po zniwach rzepaczanych, takiego czegoś w życiu nie widzialem żeby tak wiało i się blyskalo. Człowieka w powietrze unosilo. Silosy powyrywane klapy, z hal plandeki pozrywalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto nie zdążył ze żniwami to tylko współczuć . To nie był deszczyk który przerywa robotę na dzień lub dwa . Nawałnica , ściana wody i grad . Rzepaki jare wytrzepało w ch  j a zboża po kotłowane  leżą w wodzie . 

@Pałuczanin81 Trochę szkoda tej krainy jezior bo zamiast przejmować się plonami i pogodą ośrodek wczasowy byś otworzył , mała gastronomia , wypożyczalnia sprzętu , parking płatny i zamiast karmić blondyny ogarniał byś takie w bikini . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie zasiejmy przez grad woda na polu wczoraj tragedia 35 mm wiatr ,grad ,dachy zerwane,pszenicy 20-30 % WYMŁÓCONE przez grad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z piątku na sobotę doyebalo 33 litry, w ciągu dwóch dniu uzbierało się 63 litry, po bele nie idzie wjechać na niektóre pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żnin i okolice znowu nieźle oberwały @jarki  się nie odzywa nie wiadomo czy  prąd już mają . 

Edytowano przez witch5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś dopiero łączność sieci komórkowych, prądu jeszcze tydzień nie będzie pewnie. Byłem na rzepaku, rwalo go z korzeniami, luszczyny powyrywane. Tak jak mowilem, szkoda ze nie po glifosacie, byłby dawno skoszony. Pszenzyto już rekordu nie da, ciężko to opisać, nie ma całych lasów. Nie w jednej wiosce ale w całym regionie przetrzepalo wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie mi włączyli jedną fazę znaczy co jakiś czas mrygają czyli jest nadzieja że naprawią 

 

chyba najgorzej w rejonie Sępólno Chojnice 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie? W tropikach chyba, u mnie susza. Ściernisko pod rzepak desperacko ruszone żeby zachować resztki wilgoci, trzeba już orać niebawem ale jak nie popada to odpuszczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2017 o 22:04, miwigos napisał:

U nas niejeden miał pod dachem i żałuje bo wiatr zabrał dach i wszystko zgnojone

To nie jest odpowiedź odpowiednia na żniwa kto by czekał aż się wypogodzi 

Tak samo jak to że deszczu za dużo gowno prawda zły rozkład opadów 

Jaki idiota by chciał w żniwa deszcz chyba miastowy ale to już pisałem nie bo ma urlop 

Tak samo te deszcze wcześniej one były zbyt często i zbyt mało to ma napadać i przerwa 

Odcierpiały właściwie tylko rzepaki i te najlepsze przez opady w czasie kwitnienia następnie deszcze całodniowe po 2-3 mm 

Patrzę wokół siebie i NIE widzę wody w rowach co prawda ludzie się topią na polach ale to są zaorane łąki i bagna 

Mało tego struktura gleby zjebana przez rolnika woda nie wsiąka w głąb a spływa jak po asfalcie 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tutaj kolejne 20 mm. To już 70mm przez tydzień. Tak patrząc na pola to nawet nie jest półmetek żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się