gom

Pogoda

6079 postów w tym temacie

i znowu w nocy dolało, od żniw już ponad 100 i nadal sucho, tylko po dołkach wilgoć a glina biała momentalnie się robi jak tylko słoneczko na chwilę wyjrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem. Może nie sucho sensu stricto tylko głębiej w profilu brakuje, w czerwcu był tak duży ubytek wody, że teraz gleba przyjmuje wszystko jak leci a dzień bez deszczu to glina robi się biała i zabetonowuje. Wiosną było za dużo, o wiele za dużo wody, nierównomierny rozkład opadów. Dzień po deszczu żeby w lesie ściółka sucha była?

Poza tym z tego co pamiętam u Ciebie jakoś tak po trochu ale popadywało systematycznie. U mnie jest tak, że jak nie pada to miesiąc, dwa a potem jak już zacznie to daje niemiłosiernie. Wczoraj w nocy jechałem samochodem to mnie ściana wody zalała dosłownie, pioruny waliły dookoła jakby koniec świata miał nastąpić.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie spadło więcej niż średnioroczny opad ,z miesiąc mogło by nie padać ,nawet więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, u mnie tylko półroczny a mamy już wrzesień, śniegu też było mało co nie zmienia faktu że wilgoć w ziemi fajna jest ale po tym co nam dało dwa lata temu gdzie było -250 KBW jeszcze trochę brakuje, tam głębiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas braki wody się zniwelowały można tak powiedzieć 

Na łąkach podtopienia w polu też miejscami mokro bo woda spłynęła 

Najmokrzej w rzepakach i tu jest na razie jedyny PROBLEM 

Wychodzi na to że wykrakałeś @miwigos 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki-nie ten temat,

ale jak w Twoim regionie z rzepakami?

TU ledwie wylazły te z ostatniego tygodnia sierpnia

i w fazie liścieni robole żrą...reszta sieje od wczoraj w Mzuri też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby nie padało ,rzepaki w 2-4 liściu,zaczete pryskanie na chwasty,czyli HAWAROL  zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś pięknie obsychało trochę słońca i solidny wiatr 

Prognoza na mój rejon według TP zero deszczu a tu przed godziną ulewa i nadal pada pieprzyć takie prognozy

Tak samo jak wtedy ta nawałnica co pół Polski rozpierdzieliła żadnych ostrzeżeń a jak przysyłają SMSy to cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim regionie jeszcze trochę stoi, Ci którzy kosili we wtorek to kosili z przymusu, Ci co zostawili już nie skoszą chyba w tym roku. Już ponad 20mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to u nas dawno po dożynkach ale mógłbym podesłać fotki kilkunastu ha pszenicy na pniu i drugie tyle niesprasowanej słomy . To jeden z tych wielkoobszarowców co już nie wiedzą gdzie siali a gdzie jeszcze nie zbierali . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dożynki były 2 września i "władze" mnie zmusiły,bo miało 14 dni

po oprysku stać,a na 6-sty,31 sierpnia zmłóciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę popadało,ale pszenica i pszenżyto zasiane. Od trzech godzin słońce i dalej silny wiatr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja tylko pszenżyto jak narazie, dziś miałem siać pierwszy kawałek pszenicy i cały misterny plan w pi.du ....a miało nie padać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie znów ma popadać, podobno jutro i pojutrze 40mm. Ciężko będzie te oziminy posiać w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Październik ponoć ma być piękny . Może to lepsza opcja niż siew w błoto . W popiół  to już przerabiałem ale w błoto nie idę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się