gom

Pogoda

6122 postów w tym temacie

Musiałeś ten wiatr do mnie sprowadzić? Musiałeś? Miałem kontynuować rzepak pod wieczór ale jak tak będzie duć to nawet te eżektory nie dadzą rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałuk, mnie nie namierzysz ;) Mam dwie lokalizacje, rebusowy namiar kiedyś na portalu podałem Zośce, Stefan też skorzystał i mnie znalazł, ale powtarzać już nie będę rebusu, bo cenię prywatność i moje maki i chabry w zbożu :D 

Teraz jestem na Wyżynie Lubelskiej, piękny teren, znajomy znalazł mi nawet domek z polem 12ha (w jednym kawałku, co tu nie jest popularne) za dość małą cenę, ale jednak te 8 godzin drogi to trochę daleko. A szkoda, bo miałbyś trudniej namierzyć, bo tu co kawałek Kolonia :D Czyli podobnie jak z nazwą mojej miejscowości, ale jednak u nas to ma inną nazwę. Pomogłem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspominał coś o trzeciej lokalizacji.

Jaka zima? Wiesz ile u mnie w okolicy czeka jeszcze pól do zaorania i siania? I to pszenżyto będzie na wielu polach siane jeszcze, o ile popada. Jutro jest kolejna szansa na deszcz.

Próby wbicia pługa nawet na piachu nic nie dają, ziemia się nie obraca tylko przesuwa. To co posiane nie wschodzi i z dnia na dzień robi się coraz słabsze zamiast nabierać wigoru. Susza przyszła do mnie w październiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie, nieraz tak było. Zbliża się zaćmienie Słońca potem Księżyca więc sytuacja się będzie zmieniać dynamicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toż ponoć za dużo wyprodukowaliśmy zboża w tym roku. Za rok będzie mniej. Oziminy już usychają o ile gdzieś wzeszły bo każda glina to goła ziemia. Nieważne czym siane czy aktywnym Gaspardem za prawie 200 koła czy starym Poznaniakiem.

Miało wczoraj padać, no i padało ale krople miały problem trafić do deszczomierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, jarki napisał:

Bo @Marecki nie lubi ciepła i się przenosi tam gdzie zimniej stać GO ;) 

Dobre 0laughing.gif 0wink.gif   Teraz jestem na Podlasiu i tu jest cieplej o 4 stopnie, niż u mnie. Dlatego jutro wracam do domu :D Trzeba warzywa pozbierać, bo za tydzień już nie tylko siwek będzie, ale lekkie przymrozki. 

Ja też liczę jeszcze na jakieś ciepło tej jesieni. W końcu dopiero październik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki,jak Ojciec Pio.:)Albo czynny udział w kampanii bierze?

Nawet pszenicy nie oparskałem, bo od dziś mży i wieje.Reszta dopiero ją sieje,albo chce siać po kukurydzy.

 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kampanii jestem dalej, niż ktokolwiek. To już prędzej Pio, ale ojcem nie jestem  :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się