gom

pogoda

3,294 posts in this topic

Lokizom niech  ruszy pierwszy  z rozsiewaczem   reszta  wystartuje   na  zasadzie  domina:)

Pewnie już zasilił morza i oceany atmosfera też jakaś gęsta się zrobiła :D :P 

Gęsta niczym błotko na polu w ten upalny dzień 

Edited by barts

... nawet u mnie zapowiadają na wekend +10, może przy takiej pogodzie za 2 tygodnie da się wjechać w pole... ogólnie to by dobre było wcześniej zacząć ale coś mi tu nie pasuje w tej pogodzie.... Horczyczak już ogłosił przedwiośnie niby, ale każdej zimy nawet najcieplejszej, było u mnie kilka nocy z -20 - tej zimy jeszcze takich mrozów nie było... wszystko to podejrzane...

Wczoraj widziałem, jak kruk nosił suchą trawę do gniazda. Dziś u mnie na łące widziałem parę żurawii i kilka czajek. Krokusy są już nad ziemią. Coraz więcej tego wszystkiego. A grubasa nie lubię, bo on tylko deszcz ciągle zapowiada ;) 

Dzikie gęsi to już ze trzy tygodnie krążą i nie wiedzą co jest grane

Wygląda na wczesną wiosnę ale ta późna Wielkanoc 

jedno jest pewne dziwna pogoda :)
pomału pojawia się bazie na gałęziach

...u mnie zapowiadają za tydzień ochłodzenie -4 w dzień i poniżej -10 w nocy - będzie się jeszcze działo tej zimy... Panowie uważajcie z tymi wczesnymi zasiewami...

... na Interii... ale to już za tydzień ma być to ochłodzenie więc duża szansa że się sprawdzi...  :) co gorsza zapowiadają teraz kilka dni +10... i się zaczynam martwić :/

Strach to z innego powodu,dziś widziałem jak siali saletrosan

... u mnie jeszcze zdecydowanie za wcześnie jednak...poza tym na polu się lgnie po kostki w błocie... barts nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy... :)

Jak to możliwe???tutaj w dwóch miejscach pod mocnym skosem mnie sunelo a reszta praktycznie bez śladów przejechania. Bylo mokrzej w pazdzierniku jak pryskałem na chwasty w zbozach to miejscami zrobiłem koleiny z ful opryskiwaczem a teraz nic. Tylko dobry kwiecień i maj z bieżącymi opadami mogą to uratować?

U mnie glina zaczyna pękać. Trochę mokro było tydzień temu, dziś bez problemu można wszędzie wjechać. Jest taki brak wody, że głowa mała. Rowy na łące i oczka na polu tylko w połowie pod wodą. Moja strona z prognozami zapowiada suchy marzec. 

Księżyc moich ,,starych,, znajomych wygląda na rekordowo suchy. Ale to chyba wrozenie z fusów, groch zasieje bezpośrednio w miedzyplon który wpierw potraktuje glifosatem żeby pozbyć się chociazby rzepaku. Mam nadzieje zaoszczędzić wodę, dobrze myślę?

Edited by lokizom