gom

Pogoda

6109 postów w tym temacie

Pierwszy mróz (a nie poranny przymrozek)tej jesieni właśnie już złapał. Ciekawe, do ilu poszaleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy by chciał opady równomierne i w okresach zapotrzebowania ale jest jak jest i jedyne co możemy w tym zakresie to wyrazić naszą wolę :)

Kolega z Pałuk - nie bądź takie ORMO :P . Powiedzcie lepiej ile stopni na minusie zniesie jara która mimo dwukrotnej likwidacji ścierniska- porośliska pięknie powschodziła w ozimej (bez orki ) . Nie maj wiele ale niepotrzebnie zagęszcza obsadę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witch-dobrze,że wiemy co to ORMO..mam blisko 500mm opadu od lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy by chciał opady równomierne i w okresach zapotrzebowania ale jest jak jest i jedyne co możemy w tym zakresie to wyrazić naszą wolę :)

Kolega z Pałuk - nie bądź takie ORMO :P . Powiedzcie lepiej ile stopni na minusie zniesie jara która mimo dwukrotnej likwidacji ścierniska- porośliska pięknie powschodziła w ozimej (bez orki ) . Nie maj wiele ale niepotrzebnie zagęszcza obsadę .

Jak byś miał koło 1000 ton buraka na polu ,to też by cię wkurwiały te opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zapomnieliście żniwa ? Jeden się cieszył ,drugi wqrwiał bo zboże nie ruszone a tu miesiąc z byle chmurki kapało . No i co poradzisz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie też te ciągłe deszcze wkurzają, ale fajnie, że pada. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No weź przestań, masakra z tymi deszczami. Może masz piaski i płasko na polach to sobie latasz jak chcesz. Wjedź pod górę na glinie a nie mówię już o typowych mokrych miejscach gdzie niczym nie wjedziesz, to znaczy da się ale później co? Dźwig?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas-to mnie się 2010 rok przypomina-jak kombajn do buraków ROPA EUROTIGER dźwigiem z błota wyciągali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam wszystko po trochu. Są piaski, gdzie nigdy powódź nie grozi, ciężka ziemia że teraz buty by zostały i glina. Akurat na stromych górkach glina do orania pod owies mi została, ale to potem. Jak widzę sąsiada, który ponad tydzień wozi obornik na pole... Wozi to przesada. Przyjeżdża, wpada w glinie, zwala obornik, a i tak rozrzutnika nie może wyciągnąć. Teraz od soboty stoi w polu, już trzeci raz, ale wytrwały jest :P oczywiście 60 i jednoosiowy.

Dlatego mi się w pole nie spieszy.

 

@Pałuczanin, jak zostaniesz modem to ja stąd się wymeldowuję. :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ja paczę ;), zmieniacie temat znowu. Mod czuwa i przymyka oko na razie. Jak tam pogoda u Was? Podobno zima idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo brakuje takiego neutralnego tematu. ;)

U mnie na razie -1 na 120cm od ziemi, na ogrodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śniegu jeszcze nie widziałem tej jesieni. Tylko deszcz, prawie codziennie. Na glinie pod górę ledwo ledwo się wciągnałem. Na mokre kawałki nawet nie chcę zaglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa dni ma teraz śnieżyć, to może u Ciebie też spadnie. Po połowie listopada ma być nawet naście stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki-jak zostanę moderem to pierwszy masz banana ;) za takie komentarze.

Zakładam kod, pauczam musi zostać moherem, nie może być tak że cała władza w rękach Jarka.

Mokro, zimno minus pół teraz ,miałem rowy czyścić, ale dojechać nie ma jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-2*C-szronek

@ikcomas przydałby się temat pt.dyżur psychoterapeuty-nic tak nie koi jak "wypisanie się"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ar-w Polsce w rękach Jarka-u nas w klawiaturze jarki`a.Jeszcze ikcomas ma na imię Antoni? ;)

Może gnój da się rozrzucić ma "suszyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się