gom

Pogoda

6109 postów w tym temacie

Wczoraj pod wieczór przez Cycki przeszła ulewa i spadło ponad 6mm. Jestem uhahany. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal nie mogę wjechać z pierwszą dawką na pszenżyto, też jestem uhahany, po sąsiedzku siedział kuzyn po ramę, dobrze że go nie rozerwali, myślałem o sobocie ale pada dziadostwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2,5 mm,2 km dalej 4mm,nawóz się ładnie rozpuścił,narazie wilgoci jest dosyć mocne opady niewskazane,buraki zaczynają wykukiwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jebie 12mm woda w ścieżkach znowu, przedwczoraj to chyba z pięciu siedziało w jednym miejscu, tak się ratowali, że sami powpadali, dooość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szalona pogoda dziś. Rano mgła, potem gorąco, teraz duszno i wiatr. Bokami burze chodzą, ale tu trafić nie mogą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu afryka -"za wiatrem"była...ale lud nie próżnował pryszczył i siał nawozy,jakby to kuniec świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno się dziwić cały tydzień deszczowy, dziś ostatni ciepły dzień pewnie aż do  20 kwietnia, temp w dzień ok 5 a w nocy przymrozki możliwe jak się wypogodzi, 

Niech pada jak najwięcej bo na razie wiosenne opady skromne i niebawem znów się sucho zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jescze nie wszystki dołki posiane ,a wy że sucho ,nie pamietacie chyba jak było sucho 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołki mokre, na łąki wjechać nie mogę, a pola suche i tylko kurzu pełno na tym wietrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

Masz rację, w zeszlym roku to było ekstemalnie sucho o tej porze nawet. Narazie nie ma co narzekać, nic jeszcze nie cierpi na niedostatek wody. Aczkolwiek ten front teraz nie wiem czy przyniesie deszcz. Dziś też miało padać a tylko kilka kropel, rzadko z północy przychodzi deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie wody gruntowe są na tak niskim poziomie że tak jeszcze nie było o tej porze roku 

Co prawda to prawda po wierzchu suszy na razie nie ma ale rowy puste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział odwrotnie w studni dawno tyle wody nie było,a w rowach melioracyjnych płynie,na łąki nie ma szans wjechać ,o tej porze zawsze na łąkach jakie piekne trawy były ,sucho było do końca lipca,potem duże opady, żniw nie szło sprzątnąć ,mokre się kosiło w sierpniu ,buraki to katastrofa,dobrze że duży kopie ,bo neptunem bym nie wykopał i od jesieni do tej pory roslinki jak wzeszły to wyżyły z rosy,teraz ważne żęby jakieś opady były w maju i czerwcu ,nadmiar wody przynosi większe straty niż mała susza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co nadmiaru nie ma. Łąki mokre, częściowo jeszcze pod wodą, ale za to w polu sucho, deszczu mało. I może by na razie starczyło wilgoci, ale martwię się o potem. Maj ma być gorący, więc jak na moje teraz niech pada, ile tylko może. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar wody na kujawach nam nie grozi więc dla nas niech pada, ze wszystkim idzie sobie poradzić ale z brakiem wody już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mów że grozi nam susza w kwietniu nawet jak by nic niepadło,to się nic nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu się nie stanie, ale w maju tak. Maj zapowiadają już nie taki mokry jak kwiecień, mimo że teraz wcale tak dużo nie pada. Ma być raczej sucho, czyli jak w kwietniu nie będzie padać, to w maju będzie schło, bo majowe opady nie wystarczą na utrzymanie odpowiedniej wilgotności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie umią przewidzieć pogody na 3 dni do przodu ,a co dopiero mówić o maju,przyjdzie jedna burza i wszystko może się zdażyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos Ty chyba nie wiesz jeszcze co oznacza susza (kilku letnia) 

Ja w latach 80tych też tak mówiłem ale jak nadeszły 90te to do dziś mamy problem 

W między czasie bywały pojedyńcze lata kiedy było mokrzej z dwa trzy 

Problem jest kompleksowy i narasta latami nie zmieni tego jedna przekropna wiosna 

Sugerowanie się że nie idzie wjechać na bagna ? Bagna są bagnami i tak powinno zostać

Znajomy pozapychał oczka i bagienka a teraz się topił należy robić odwrotnie 

Był nawet taki ambitny plan dla PL śródpolne oczka wodne czy jakoś tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W maju przyjdzie burza i to może niejedna, ale prawie na pewno upał. 

Wiem, że nie przewidują dobrze pogody. Zgodzę się z tym. Bo ludzie tyle nagmatwali w przyrodzie, że ta już nie jest stabilna jak kiedyś. Teraz pogoda się zmienia z dnia na dzień. Ale za to jak zimna Zośka jest w maju pewna, tak samo upał i mało deszczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się z wami przepychać ,ale na moich glebach ,więcej sprzątam w roku przysuchawym niż w  bardzo mokrym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się