gom

Pogoda

6105 postów w tym temacie

U mnie rzepak rośnie i na V klasie. Mówią, że pioch ale tam zawsze wjadę na czas i jest ok. Za rok będzie rzepak na bagnie, patrz zdjęcia z galerii, i co ja mam zrobić? Tam mocna IV i co z tego jak ciągle leje. Mam pola, gdzie pałka wodna rośnie, jak tak dalej będzie padać to kolejne działki będą wyłączone z uprawy jak kilka lat temu. Więcej kuźwa deszczu bo susza.

@Daymon bierz flaszkę i dawaj, właśnie rozpalamy grilla

Edytowano przez ikcomas
@Daymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ten znów z tymi bagnami ja też mam bagna  jak byłem piękny i młody to mnie diabeł kusił 

Wyrwali mi kilka razy przód od 360 to mi przeszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dni nie padao , wiało okrutnie i jest ciut lepiej.  na piaskach :P 

 Burze piaskowe były po wałach,  Vka- @Marecki widziałeś to pole na łosapie, co ruskie mgłę puśiły. 
A tak poważnie , majówka przy łomie, młocie, wkrętarce i krążku. Zgadnijcie co robiłem :P
1 w kalesonach, dziś już nawet ciepełko, przez chwilę.
Łąk jak nie było tak nie ma, dalej pływa po nich arką @ikcomas i szuka kaczki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie pada . Dobra wiadomość dla wszystkich . Dla tych którzy wyglądali deszczu bo te kilku milimetrowe mżawki dawały złudzenie wilgoci tylko z powodu niskich temperatur i braku parowania jak i dla tych  co zbudowali arkę . W końcu jeśli podjęli się tego dzieła to teraz głupio by było tak stać na mieliźnie . OK wiem że Wam nie do śmiechu jak my tu usychamy to też nam nie wesoło .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik pokładowy 4.05.2017 g. 8:45

Potop trwa, leje niemiłosiernie, dzisiaj nad ranem pierwsza w tym roku burza.

Udało się na chwilę wyjść z arki, szybka akcja z herbicydami w zbożach i abarot do bazy.

Jechaliśmy przez wodę, na siłę jak zwykle.

Kaczka nawet dzioba nie wychyla z arki.

P.S. Nieduża ta nasza Polska a tak różne warunki pogodowe, aż nie chce mi się wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby cały dzień pada a zaledwie 9 litrów się uzbierało stronami pewnie kilka razy tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolisz  te skromne 8 czy kolejne dwa tygodnie bez opadu ? Cienko bo cienko - jak to u nas ale dobre i to . Zapowiedzi były szumne wyszło jak zawsze . Na południu pewnie do oporu i dziwić się potem że opity spragnionego nie rozumie . 

Edytowano przez witch5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 godzin deszczu i tylko 6 mm, nie zachwyca. W nocy ma już przestać na tydzień. Póki co piękna majowa pogoda "jak byk szczał". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłaby piękna majowa gdyby było ciepło 

Dzisiejsza aura przypomina raczej listopad tylko ta zieleń wokół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciepełka nie widać ale deszczyk właśnie nanosi korektę na nasze wyniki . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobiło do 20mm-do ARKI PAŁUCKIEJ jeszcze daleko-ponoć w łikend nam wyrówna do @ikcomasa

@witch5-NIE OBRAŻAJ SIĘ-wszyscy forumowicze Z TEJ CZĘŚCI KRAJU liczyli na więcej(ile masz na teraz)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Wam się porobiło z tym obrażaniem ??? Nie obrażam się z gimnazjum już wyrosłem . Zresztą za mnie nie było takich wynalazków . 

W nocy nacyrkało jeszcze 10mm i zdaje sobie sprawę że jak na nasz rejon to i tak łaskawie . Rok temu o tej porze już mieliśmy nietęgie miny .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też przez noc dobiło do 20 l wody

Dziś niby przerwa 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie te dwie powodzie sprzed kilkunastu lat ? Obie zresztą nazywane powodziami stulecia . Kiedy część Polski dosłownie pływała to u nas było tak dość mokro powiedzmy . Nikomu tego nie życzę oczywiście ale to mniej więcej obrazuje skalę różnic w opadach w różnych częściach Polski . Rano na termometrze widziałem 10 kresek . Co za szaleństwo . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O pryszczeniu można pomarzyć-pszenicę grzyb,a buraki chwasty męczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 16 mm,oby jutro nie padało , w niedziele może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom, to mało. U mnie w nocy przybyło 14mm. Łącznie w maju 22. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parno się zrobiło . Chyba usłyszymy grzmoty . Nikogo z opryskiwaczem nie widać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ikcomas  żebyś podał w profilu nr. tel. to bym dzwonił żebyś tu przyżeglował tą swoją łajbą . Pizgnęło , błysnęło i w pół godziny blisko 30 litrów . Dawno takiego deszczu nie widziałem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu też pizgnęło i błysnęło ale deszczyk słaby taki żeby zje.ać robotę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się