biedron

Własna żywność :)

746 posts in this topic

Byłem dziś w dino mąka 450 - 1,70 na promocji  inna bez promocji 2,30, skąd wy macie ceny 5 zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo to ciulowa mąka. Rozbieżność jest ogromna w cenach. Od właśnie poniżej 2 zł na promocji do 6,50. Z tej za 6,50 chleb zrobisz na zakwasie a z tej za 1,70 nie ma szans. Jak piekłem chleb kiedyś to kupowałem mąkę od lokalnego młyna powszechnie dostępna u mnie w sklepach. Jest droższa ale ten kto wie to kupuje. Kiedyś byłem w tym młynie z próbą mojej pszenicy. Miała parametry w kosmos wybite. Właściciel powiedział owszem kupi ale najpierw musi odebrać od swoich stałych dostawców i ma już rozpisane dostawy na wiele miesięcy. Kiedyś nawet na workach była lista kluczowych dostawców. Z nimi zawsze współpracuje i wie, że zawsze może na nich liczyć i ich dobry towar. Markę ma wyrobioną w terenie i nie pozwoli sobie na jej utratę. Jak byłem w tym młynie to przyjechał piekarz po dostawę. Brał standardowo jakieś tam odmiany mąki, właściciel dał mu dwa dodatkowe worki do testów i prosił aby poinformował czy jest dobra. To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że ten młyn robi dobrą mąkę i nie wypuszcza na rynek badziewia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No my też trochę chleb sami robiliśmy potwierdzam mąka a mąka to ogromna różnica 

Mówię tu o mąkach tego samego typu 750 czy innych 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chleba nie pieczemy , ale wypieki wychodzą dobrze , więc po co przepłacać  trzykrotnie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam swoje , nawet nie wiem ile kosztują, bo zakupów nie robie, jedynie mąke sprawdziłem , żeby nie przepłacić na młynie czasem, a kupujemy sporo , bo dużo żona piecze,

Edited by miwigos

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Stokrocie w takich cenach. Jest i tańsza jest i droższa. W Dino nie byłem , ale z kim nie gadam to każdy mówi, że tam jest syf.large.IMG_20250404_124011.jpg.4c336a5f4098b296e0b24368612b7acb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A wypieki wychodzą wyśmienicie, po co przepłacać , na pewno jest to mąka z pszenicy, nawet może się zdarzyć że z mojej 

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubella raczej ma pod dostatkiem naszej lubelskiej pszenicy i tej od sąsiadów. Chyba, że ma młyny w Wielkopolsce.

Właśnie o to mi chodzi, skoro w sklepach są takie ceny to myślę, że za  moją 5 zł to nie jest wygórowana cena.

Edited by sapek2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie wygórowana skoro mogę kupić poniżej 2 zł i to paczkowaną

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co powiecie o mięsie z sklepów Dino ?

Ja jestem bardzo miłe zaskoczony 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie największy plus to ich własne ubojnie, mięso krajowe, bez paczek vacuum z pampersem. Inne sieci z reguły mają Holandię itp. Do tego możliwość zamówienia większej ilości. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak dokładnie, zastanawiam się jeszcze gdzie oni te świnie kupują ?

Mięso przypomina to z lat 90 ładnie przerośnięte co za tym idzie tłuściejsze 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robicie wyroby , to macie pojęcie o mięsie, u mnie najważniejszy wygląd i smak na talerzu , reszta to czarna magia

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem tego samego zdania 

Dziś jakieś pojęcie o mięsie mam 

Wierz mi naprawdę warto spróbować 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki kurczak? Dawno zapomniana w Polsce wołowina Panie najlepsza. A najzdrowsza to już dziczyzna ale nie każdemu podchodzi smak i trzeba umieć zrobić. Tylko nie da się ot tak kupić w sklepie, podobnie jak baraninę. Cielęcinę też ciężko dostać, czasem można znaleźć królika czy moją ulubioną kaczkę ale te przeważnie mrożone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba się cieszyć póki jest czym, bo jak dalej w Polsce takie rządy będą to za parę lat tylko miska ryżu zostanie

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, sapek2 napisał:

Jak dla mnie wieprzowina może nie istnieć. 

Ale jajecznica tak bez kiełbaski czy boczku? 0what.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now