jarki

Poplony

516 postów w tym temacie

No to wypił całą wode, jak do tego dopuściłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miał być ładny międzyplon, jestem w programie węglowym jednej z firm i za taki międzyplon dostanę też kilkaset złotych do ha, a nie musi być on do wiosny.

Ten jeszcze nie schnie bo był wcześnie siany i ma dość rozbudowany system korzeniowy. Ilość wprowadzonej biomasy będzie bardzo duża w razie likwidacji. W woda do zasiewów ozimin prawie zawsze jest już pod koniec września

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem wiele razy poplon z samosiewów grochu wcześniej pieluszki 

Nigdy problemów z wodą nie było tylko trzeba opóźnić siewy pszenicy 

Podobnie było z rzepakiem jedyny problem to doprawienie pola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te samosiewy wypiły już całą wodę, jak uprawić ziemię , no i konieczna orka, albo oprysk glifosatem, rzepak poza zbiorem w danym roku jest chwastem

@lokizom jesteś już w tym programie węglowym (porąbane pomysły wymyślają, świat nie wie dokąd zdąża), poplon do wiosny na mocnych ziemiach, nawet pod kuku to porażka, pod buraka to już całkiem niemożliwe, innych roślin nie siejemy na wiosnę, może za kilkanaście lat soja.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie liczysz zysków z upraw długofalowo tylko patrzysz na tu i teraz. 

U mnie jak już pisałem sprawdza się jeczmien jary, przed jeczmieniem wezmę za międzyplon pieniądze, ok.900 zl/ha. Przed grochem to samo. Dodatkowo jeszcze za ten program węglowy. Sieje mało kilogramów jeczmienia, zazwyczaj 60-90 kg. Azotu nie kupuje nic, npk nie stosuje już pewnie 6-8lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego ile jest gospodarstw z taka hodowla jak masz TY , młodzi nie chca wdychać smrodu, jakim cudem 900 zł , 5 pkt, za miedzyplon,a za bezorke 4 pkt, czyli tylko 100 zł dopłaty i nadaje sie na slabsze gleby, jare za mocno zawodne, kto ma świnie to sieje ozimy u nas

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug Ciebie mlodzi chca robic tylko to samo co Ty. Mam tez takiego wujka z takim podejsciem jak Ty, ze tylko to co on lubi, robi i ma jest najlepsze, wszystko inne jest be.

Był program międzyplony 881 zl/ha. Skończył się w tym roku. Ja dzieląc otrzymane dopłaty przez ha otrzymuje prawie 2500

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Kolego ile jest gospodarstw z taka hodowla jak masz TY , młodzi nie chca wdychać smrodu, jakim cudem 900 zł , 5 pkt, za miedzyplon,a za bezorke 4 pkt, czyli tylko 100 zł dopłaty i nadaje sie na slabsze gleby, jare za mocno zawodne, kto ma świnie to sieje ozimy u nas

Poproszę o wyjaśnienie, skąd te 100 zł 30icon_woot_gif.gif  Bo specem od ekoschematów nie jestem, ale tam się chyba dodaje, a nie odejmuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za miedzyplon masz 500 zł , a za bezorke 400, połączyć ich razem nie można

@lokizom a ile dużych obór jest likwidowanych , bo nastepca nie chce robić , ASF do nas wkracza , bedą likwidowane świnie , czyli przeżyjesz z dopłat,Twoje gospodarstwo , ani moje nie jest reprezentatywne, ale takich jak moje , to jest wiele w okolicy, u nas wiele świniarni stoi pustych od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No połączyć nie można, więc wystarczy nie podać tańszej bezorki. Dlatego nie rozumiem, skąd te 100 zł dopłaty, a nie 500. Do tego wystarczy dodać ZSU za 300 zł i jest 800. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie poplony to dodatkowa próchnica 

Próchnica w naszej glebie jest jak szwamka dla wody 

Ja wiem że często może zaszkodzić ale generalnie jest pozytywny 

System nagradzania jest do bani opiera się na datach nie na warunkach pogodowych 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marecki napisał:

No połączyć nie można, więc wystarczy nie podać tańszej bezorki. Dlatego nie rozumiem, skąd te 100 zł dopłaty, a nie 500. Do tego wystarczy dodać ZSU za 300 zł i jest 800. 

Zróżnicowana to nigdy nie bedzie pasować ,bo soja nie  w moim terenie , a groch to nie wypał  u nas, a pod kukurydze wole bezorke zrobić w listopadzie 400 zł ,polon jest zasiany, niż ten polon trzymać do wiosny i bezorke na wiosne robić i wziąć 500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy ze ZSU jest do wszystkich hektarów a nie tylko do tych z strączkowymi. 

Czy takim sianiem tych roslin: grochu, międzyplonu, uprawa bezorkowa, wprowadzaniu gnojowicy, która ma u mnie około 10% suchej masy po około 15 latach udało się podnieść na tyle poziom próchnicy aby móc uzyskać plony większe niż @miwigos, na klasach ziemi wyzszych o dwie kategorie glebowe? Czy to tylko taki przypadek?

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że do wszystkich, przeceniasz to co zrobiłeś , groch z roku na rok będzie tańszy , bo wielu w to wchodzi , gnojowicy nigdy nie miałem i nie będe miał, gdybyś mieszkał w rejonie z moimi opadami , to byś był w czarnej d...e z taką ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym robił tutaj tak jak Ty robisz tam gdzie mieszkasz też byłbym w czarnej d....e.

Tego właśnie ciągle nie umiesz zrozumiec

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.09.2024 o 17:51, miwigos napisał:

gdybyś mieszkał w rejonie z moimi opadami , to byś był w czarnej d...e z taką ziemią

A czy ubiegłoroczny rekord Polski 12,837 t/ha pszenicy to nie u Twojego sąsiada? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się