ikcomas

Żniwa

1488 postów w tym temacie

U nas też wszystko zbielało , na dołkach sie zieleni, ponad 30 stopni to musiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No słoma z jęczmienia wczoraj zebrana. Prawie po żniwach. Za jakieś 10-15 dni mi wykosi pszenicę i owies. Soja to pewnie i tak pod talerzówkę pójdzie. Żyć nie umierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepaki zaczynają młócić 

Jęczmiona zakończone 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słabsze rzepaki idą, plon 2-3 tony. Mocne z dobrą ochroną jeszcze mokre. Czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień skończony, pół godzinki przed burza.

Nie dobił nawet do 7,5t. Wiosenna palecznica z pleśnią to chyba jedyne co mu złego się stało w tym sezonie. Trochę tych miejsc było. Później tylko coraz bardziej cieszył oko aż myślałem przed żniwami że będzie około 8,5. Nie można tego nazwać zawodem bo na wiosnę brałbym 5t w ciemno widząc jak wyglądał. 

Zapowiada się przerwa conajmniej dwa tygodnie do następnych roslin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny wynik na takiej ziemi jaką masz i narzekasz, u nas gorzej kosili na dobrych ziemiach , cena 600,  a ma taką dobrą gęstość , że dają 420 na skupie

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najlepsze pole moje więc szału nie ma. Tylko że tutaj zawiniła zima. Na piaskach może da średnio też tyle żyta i pszenzyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jest się z czego cieszyć. My swoje 5 minut mieliśmy w tamtym roku gdzie punktowo słyszałem o zamknięciu 10 ton pszenicy i 6 rzepaku. Nie sądziłem, że u nas to możliwe ale da się jednak. Szczególnie rzepak to rekordy, bardziej na południe ode mnie w podkarpackim ustanowiony rekord Polski na 6,9043. Do rekordu świata 7,19 już blisko było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomi od 1 do 2 ton, na chwile obecna nikt nie przekroczył 2 ton

kilka wiosek dalej na lepszych ziemiach coś dzisiaj działają to kreci się kolo 2-2,5

 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To 3 ukosić będzie problem? Szczerze liczyłem na więcej bo jakiejś biedy to nie ma ale wiadomo im lepiej wygląda tym gorzej sypie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na najlepszych działkach może być więcej, ale to loteria w tym roku z rzepakami, każdy narzeka ze mało i krótkie strąki

 

chociaż znajomy z ok Żelechowa, mówił, ze tam sypało 4-5 ale dosyć często padało

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepaki bardzo dobre , kilka lat nie było takich plonów, 2/3 wykoszone

 

22 godziny temu, ikcomas napisał:

No to jest się z czego cieszyć. My swoje 5 minut mieliśmy w tamtym roku gdzie punktowo słyszałem o zamknięciu 10 ton pszenicy i 6 rzepaku. Nie sądziłem, że u nas to możliwe ale da się jednak. Szczególnie rzepak to rekordy, bardziej na południe ode mnie w podkarpackim ustanowiony rekord Polski na 6,9043. Do rekordu świata 7,19 już blisko było.

Wiesz jak się ustanawia rekord ? , wybiera sie najlepsze miejsce na polu , często nawadniane, kosi max 0,5 ha i waży, z całego pola plon może być o 30 % gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślisz? Jak dla mnie to minimum 10 ha powinno być aby dać miarodajny wynik. Na pół hektara to niech do mnie przyjadą, wybiorę taki punkt, że 8 ton przerzucę, nawodnienie kropelkowe ogarnę, po big bagu saletry i NPK, od grzyba co tydzień, ścieżki się ominie bo przecież tam nic nie będzie. To nieuczciwe, nie chce mi się w to wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę to minimalna powierzchnia do zaliczenia rekordów w ksiedze ginessa to coś koło 9ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w ginessa , to co ustanawiaja firmy w Polsce , jest tak jak pisałem, sam to widziałem , więc dla mnie te  dane sa niemiarodajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie jest źle. Tyle się naczytałem o słabych plonach a w tej chwili wychodzi 4,2. O rekordach oczywiście można zapomnieć w tym roku ale jest stabilnie. Zobaczymy jak będzie dalej ale początek optymistyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny problem w tym roku

pszenzyto gdzies 1/10 pola poodmladzana zielona a na dodatek trawica ma juz 5-15 cm...

jak sobie z tym poradzic?

z jeczmienem jarym podobna sytuacja, ale dopiero gdzies za 1-2 tyg pod kose najwczesniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w sumie dobrze, żniwa rozłożą się w czasie :). Gorzej jak jeszcze będzie padać ciągle. U mnie owies z daleka wydaje się, że pod kosę już, ale jak się przyjrzeć to jeszcze jest masę całkiem zielonych roślin. 2 tygodnie pogody mu potrzebne przynajmniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to i pszenica się odmładza ale ziaren z tego to nie będzie. Ja nie będę patrzył na to, ziarno o ile się jakieś wykształci to wyleci z tyłu w kłosach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro rzepak kończymy , dzisiaj by można, ale za suchy już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu też gwałtownie wyschły, dziś nawet pszenicę kosili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się