ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Ty bo piszesz że w sobote będziesz kosił , teraz każdy najpierw swoje pokosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kosisz swoim, u mnie żniwa zakończone

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosze jeczmien jary, dały mu te deszcze się we znaki, 10-20% klosow na ziemi. Jak dobrze pójdzie to za 3h skończymy ten kawałek jeczmienia. Piękna pogoda dziś, tak jakby półtora dnia koszenia w jeden dzień skoszone. W tej chwili jeczmien ma 13,5% wilgotności a mamy godzinę 23:30

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj pszenica sucha ,a pszenżyto mokre, jak masz 20 ha do koszenie to moge przyjechać , jakie ceny koszenia u was z cięciem słomy i na pokos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 20 ha to się przez ponad trzy lata uzbiera.:)

Pszenżyto ma 15,5%,a pszenica sucha...tylko kombajn się zje..ał i trzy dni stoimy(wypluł młocarnię).Wszyscy biorą 500/ha.

 

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciśnienie zeszlo. Pokazuje 2 tygodnie bez deszczu, dzisiaj 32 stopnie mają być. Dziś konczymy rzepak, od jutra jeszcze 2-3 dni zboza i po temacie. 

3/4 pola pod rzepak przygotowane. Kusi mnie siać w tym tygodniu ale chyba poczekam do przyszłego aby wszystkie samosiewy jeczmienia skielkowaly po talerzowce. Chociaż wilgoc będzie uciekała i wierzchna warstwa przeschnie jeśli siew byłby pod koniec przyszłego tygodnia

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto kazał za grosze sprzedawać , bo niemodne, jeszcze zaorzesz za swojego żywota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazł się mądrala załorz pole to wilgoć bedzie, miejscami na orkę za sucho, orac na siłę można sobie piaski ale mocniejsze ziemie to powodzenia wtedy

@lokizom

za słaby kombajn   że tyle czasu żniwa zajmują?

wspominałeś że plony marne to chociaż z 40 hektarów na dzień powinno  się dziabnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz za sucho w Polsce , raczej nadmiar wody,

Już pisałem rok czy dwa temu że ma za mały kombajn , u mnie żniwa przy pogodzie 5 dni max 6, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nadmiar wody to malo gdzie jest, tylko zniwa sie odciagnely bo co 1-3 dni spadalo 2-5 litow wody i ch..jnia z koszeniem, a ile to przemoczylo profilu glebowego? jedyny plus byl ze chlodniej bylo.

U mnie trzeci dzien upalow oraz wiatru i ziemia maskarycznie przesycha. Ziemniaki oraz kukurydza znowu wygladaja jak przed zniwami

@barts zaorz piaski teraz pod rzepak, to bedzie wschodzil jak popada.

Edytowano przez barkas
dopisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

Życie jest długie i przewrotne ale na ten moment wydaje mi się że pluga już nie użyje w moim życiu. Zresztą cały park maszynowy nastawiony na bezorkowo więc to byłaby kolejna głupota. 

@barts Tutaj dłużej przypadywalo niż u Was. Oprócz jeczmienia ozimego to skosze wszystko w 6 dni plus 2 dni usługi.

Kombajn jest trochę za maly to prawda ale jak byłby większy to nie zdążyłbym odbierać mając ograniczone zasoby ludzkie, itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszy kosz , dwa transporty do odwozu , jeden kierowca wystarczy

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magazyn z mieszalnia z prawdziwego zdarzenia dopiero chce postawic bo narazie to jest za duzo zabawy.

Tysiac ton idzie przez kosz na silosy i magazyn. Kolejny tysiac w trzech magazynach plaskich sypane zmijka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się