ikcomas

Żniwa

1,256 posts in this topic

Sasiad ma duzo pszenzyta jarego i akurat jest do zbioru ale poszedł dziś na wesele a jutro poprawiny. Od poniedziałku pewnie nie bedzie warunkow do koszenia mimo ze deszczu tez nie bedzie

@miwigos my tez zwozimy na dwa traktory po jednej przyczepie. Jezdzimy z przyczepami po sciezkach dopiero do wysypywania zjezdzamy. Przyczepy mam dosc male bo 6t i 10t ale teren gorzysty wiec strach wiekszymi. 10t ciagnie 250 KM traktor a 6t 110 KM albo 160 KM. W zapasie mam jeszcze dwie starsze przyczepy 12t ale rzadko je uzywam, np. jesli zwalam na zmijke a nie na kosz

Edited by lokizom

U mnie nakład 3400 , gnojowicy nie mam , ubezpieczenia nie wliczam w koszty , bo jestem na plusie , amortyzacji też , u mnie na amortyzacje idą dopłaty, nie wliczam ich w zysk

Edited by miwigos

U mnie dwie po 14 ton, taki małymi bym nie zdążył bo 6 ton to zbiornik, na ścieżkach to tragedia jeżdzić bo często nie równo i roztaw nie do końca pasuje, do tego 3 osoby potrzebne

Masz taki mały kombajn że tylko 6 ton zbiornik?

3 people like this

Kazdy ma inne warunki. U mnie duze przyczepy nie maja racji bytu, wiem fajnie to wyglada ale nie jest dla kazdego. Trzeba byc na takich terenach nieraz gorzystych bardzo ostroznym, o tragedie bardzo latwo. Moze dla niektorych to jakas fantazja ale taka jest rzeczywistosc.

Na tym najwiekszym polu mam kilka takich sciezek (nie dosc ze bardzo duze nachylenie w jedna strone to jeszcze pochylenie na bok) gdzie boje sie zjechac i nieraz nawet nie zjezdzam na kilku sciezkach. 

Edited by lokizom

9 godzin temu, barts napisał:

Masz taki mały kombajn że tylko 6 ton zbiornik?

To Twoje zdanie , dla mnie nie jest mały , nie mam aż tyle do koszena,tak jak pisałem 5-6 dni kosze, masz większy

Edited by miwigos