ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Firma woli w depozyt bo ma rozłożone płatności , nie musi brać kredytu , tak zarobi swoje , po ostatnim roku nikt nie kupuje na magazyn tyko zaraz pisze kontrakt, koszą nawet więcej i to nie jest chwalenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze do tego nie dojrzeli, poza tym za bardzo wyboru nie ma. Wożą po kilkadziesiąt kilometrów to nie chcą się bawić w depozyty. Raz szef chciał ale tendencja spadkowa i wiedziałem, że cena nie wzrośnie to bez sensu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wszystko praktycznie do koszenia już ale każdego dnia teraz pada od 2mm do 5mm. Pogody pokazują że będzie taka pogoda przez następne 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z próby ręcznej pszenica miała w poniedziałek 17%, jak znów się wypogodzi można działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Częśc rzepaku skoszona, reszta po niedzieli , pszenica jeszcze tydzień conajmniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sypie to nie napisze, tylko nie pisz ze dobrze albo prawie jak rok temu ale gorzej niż 3 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie średnia powyżej 4, olej 43-44, tylko to nic nie daje bo nie dopłacają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie dopłacają, ale obciąć to obetną. To nieporozumienie ale co zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po rzepaku:

-"DK Excitet" 4,04t/ha,

-"Murphy" oszacowany na 42% po gradzie 0,9t/pół hektara... normalnie we wsi 3t/ha nie przekraczał.

U kuzyna:

-"Es Fuego",jak na populacyjny 4,1t/ha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dk Excited ma bardzo twarde luszczyny. Przy desykacji praktycznie nic się nie osypalo. Natomiast Atora tak normalnie jak prawie wszystkie odmiany. Tylko że Excited chce dobrej ziemi, już na jesieni u mnie nie poradził sobie na słabszej ziemi, jakby brakło mu azotu bo przestał budowac rozetę na słabszych miejscach. A dostał gnojowicy 3 tygodnie przed siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze miękka , część kłosów niedojrzała, na dołkach zielonkawa

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby pewnie już prawie po zniwach a tak ciągle stoimy, dziś kolejne 7 mm. Zboza poczarnialy. 

Okolice Pucka jeszcze większość jeczmieni ozimych do koszenia

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Pałukach "łapią" co się da.Pojedyncze rzepaki stoją.Próby wjazdów głównie w pszenżyta-około 16% wilgotność.Co chwila nadleci chmurka-spadnie 1 mm...i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj słyszałem tylko o jednym zaczętym rzepaku, plon około 2t. 

Jak się uda to może w piątek zaczniemy po południu rzepak, chociaż kto wie czy to zdąży obeschnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na Cyckach sąsiad dziś właśnie zebrał owies i zakończył żniwa. Tyle zielonego, że kijem ziarno w zbiorniku strącał, bo nie spadało na ślimak, ale zadowolony, że już po żniwach 2puchar.gif 47druch.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się