ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Szykowaliśmy się dzisiaj na godzinę 15 aby spróbować rzepak bo miał niby 11 procent o godzinie 12 ale przyszła chmurka i przełożyła koszenie na jutro. Jutro pochmurnie i pewnie też się nie uda.

Jest bardzo duzo nasion splesnialych i zastanawiam się co zrobi mój skup z tym fantem. 

Myślicie ze dozowanie oleju na zmianę spowoduje że te aparaty badające nie zauważa tych nasion splesnialych?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos miało 14,7%-dokończyliśmy działkę(sypię na hali,w Bina bym się nie odważył)i plon spadł do 4,8t niestety.

TU też nerwowo się robi... każdy próbował wczoraj.

@lokizom co ty chcesz dozować...zwiń w dłoni "Zygmunta Starego" i pleśni nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak zaczęty, niestety trzeba poczekać bo się zapycha przed sieczkarnia. Wilgotność była 11%. Od ,,randapowania" minęło 15 dni ale ciągle jeszcze jest za zielony na tych przypalonych miejscach. Jutro tylko do godziny ma być pogoda a potem tydzień deszcz więc jutro trzeba spróbować jeczmien jary, a z rzepakiem ten tydzień odczekać minimum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet za mokry do koszenia, słabo te kombajny robią że się zapychają przed sieczkarnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Żniwa zbożowe po 10 sierpnia zaczniemy , jeszcze nigdy nie były tak póżno, naszczęście rzapak skoszony , samosiewy nie zdążą skiełkować w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak za duzo pleśni i zapach nieswoisty. Nie przyjmą 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej brudne zagrywki skupów aby wywołać jak największą panikę i dąć pole do rypania na cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psznezyto poszlo pod kose, plon kolo 5-5,5 tony i 11 belek 160/ha

Zostal kawalek rzepaku

a pogoda to chyba jaja.... na sobote prognozuja 80 a na niedziele 44 mm :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas od czwartku stoimy bo pada , nie wszystkie rzepaki jescze skoszone , zboża sporadycznie coś zaczęte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie lata pogoda wyśmienita na żniwa, ten rok zanosi się że będziemy wyszarpywać po kawałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, barts napisał:

Ostatnie lata pogoda wyśmienita na żniwa, ten rok zanosi się że będziemy wyszarpywać po kawałku

a najgorsze prosic sie o ulsuge...

rzepak mialem juz skosic w sobote, do tej pory nie dojechal, 

tak samo ze sloma, mialo byc szybko sprasowana, to gdyby wlasciciel kurnikow sam nie zaczal prasowac kolejna prasa, to moze za 1-2 tyg by sie udalo slome sprzatnac

Kurnikom sie dupa pali, bo ciezko bedzie o sucha slome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak są oporowcy usługowcy to pół biedy, ale w mokrym roku jak ktoś ma u siebie  masę do skoszenia i usługi to życzę powodzenia i zapas meliski robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przez ostatnie 3 lata żniwa kończyło się w lipcu, a tak przeważnie do 5 sierpnia jak w u miwigos. Raz pamiętam ponad 12 lat temu że żniwa kończyłem 14 sierpnia a "pgr" kończyły we wrześniu.
Rzepak wykoszony, na wiosce pojedyncze pola zostały. Pszenica zaczęta wilgotność na IVb i poniżej miała około 13% wilgotności a na lepszych ziemiach 14,8-15,8 % wilgotności. Na koszone ledwo z 50 ton. Wczoraj próbowałem wykosić jęczmień jary na usłudze to miał 15,5 %. Codziennie pada taki deszcz aby tylko nie kosić litr dwa spadnie. Pszenica już nie ma parametrów zrobiła się blada. Z tych nudów po talerzowałem ścierniska po rzepakach i rozsiałem poplon tam gdzie wykoszona pszenica. Do 15 sierpnia nie wjedziemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj może 10% rzepakow jest pokoszone i 80% jeczmieni ozimych. No i tez do 15 sierpnia nawet nie ma co marzyć o wjezdzie

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i nie da pokosić tych rzepaków. Na razie wyglądem najgorszy Temptation dał 4,7t/ha. Jestem w ciężkim szoku. Kołchoz jeszcze nie zaczął, chyba że mają na drugim gospodarstwie ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten rok dla rzepakow wyjatkowy.

Dzisiaj dokonczylem swoje 1,1 ha - 6300 wazone - 3b, tylko ze przytulii sporo

na piachach wyszlo kolo 3,5 nie wazone

 

Jak skup odnosni sie do przytuli podczas sprzedazy?

 

Edytowano przez ikcomas
Cytat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę nie cytuj poprzednich postów. Jak masz taki plon to nie przejmuj się przytulią. Ile tego jest? 5 procent? A niech i 15 ale wątpię. Obetną na zanieczyszeniach i tyle, pod warunkiem jak wszystkie znajdą w próbie bo to nie łatwe. Miałem kiedyś i w normie się zmieściłem bez potrąceń a wydawało się, że dużo jest. U nas też podchodzą niektóre pod 6, ale są i takie rokujące na 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas nie no az tyle to nie, wydaje mi sie ze max ze 100-150 kg tej przytuli moze byc na ten kawalek

A wcześniej az nie chcialem jezdzic na to pole, bo tragicznie wygladalo.... straki pootwierane przez ptaki oraz przerosniete przytulia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 kg na 6 ton? To przecież normie się mieści i jeszcze palec w d.e lata. Kosiliśmy dzisiaj taki rzepak po drodze z niesamowitą ilością przytulii i tylko aby to zebrać bo straszyło okolicę. Dobrze, że zauważyłem w czas to właściciel pola zdesykował bo inaczej niemożliwe byłoby do zbioru. Wziąłem próbkę tego rzepaku jadąc na skup. Powiedzieli, że nie wezmą, nawet nie chcieli badać ile procent obetną. Nie zrobiłem zdjęcia ale na oko wyglądało to na jakieś 20%+ przytulii. Petkusem trzeba próbować oczyścić.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się