krzysztofagriculture

ASF

539 postów w tym temacie

Dlatego ja nie sieję pszenżyta, na razie przynajmniej. Ludzie rezygnują z produkcji w zamian za rekompensaty, o ile wystarczy kasy, jedni się grodzą a inni nie wiem na co liczą. Od 15 września wzmożone kontrole czy zachowane są chociaż pozory bioasekuracji. Dzików nikt nie będzie wybijał bo myśliwy dokłada do interesu z własnej kieszeni. Obiecane 200 zł za odstrzelenie dzika dostaje koło a nie myśliwy jak to w mediach piękni brzmi. Żeby upolować dzika musi pojechać na pole (paliwo) potem wziąć próbki do ASF i na włośnia. Za włośnia płaci sam, potem dzika szczelnie zapakować, bebechy w drugi worek i zawieść samemu do utylizacji, jak tego nie zrobi to może karę zapłacić za skażenie środowiska jak go złapią - 1500 zł nawet jeśli ASF wyjdzie negatywny, paranoja. Chory dzik żywy jak łazi to nie skaża środowiska a myśliwy wiozący martwego zdrowego już tak. Potem dzika do chłodni (koszt - paliwo i przechowanie) jak wrócą badania znowu do chłodni po odbiór i wykup tuszy bo przecież dzik jest Skarbu Państwa a nie koła ani myśliwego. Nawet jakby nie wykupował go dla siebie to i tak musi go odebrać i zapłacić za przechowanie. Nie pisałem już o tym? Ubój sanitarny to mit ponieważ to myśliwy jest odpowiedzialny za zagospodarowanie tuszy, na własny koszt.

A kiedy przejdzie Wisłę? Jak słusznie zauważyliście zapewne już jest ale nikt nie bada, a z Czech nie przyjdzie. Odgrodzili pastuchem zagrożony teren i biją na potęgę jak leci dlatego tyle przypadków jest w krótkim czasie. Zdławią w zarodku zobaczycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rus,Czech i Brat Lecha-i każdy odmienne podejście do sprawy-

przejdzie Wisłe,bo ja sieje pszenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przejdzie Wisłę,to będzie po zawodach Co do badań dużo lek.wet. twierdzi że przy masowych badaniach mogą wyjść cuda na zachód od Wisły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak jak wszyscy mówią ASF dawno mamy również na zachodzie 

Sprawa nawet nie wymknęła się z pod kontroli bo nigdy nie była pod takową 

@tofik71ws tak źle i tak też nie dobrze 

Nasi politycy są mistrzami w udawaniu że coś robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, problemy są, a zająć się nimi nie ma komu. Politycy niby wielce zajęci i projekty rozpatrzają i rozpatrzają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wiosny:kibel,umywalka,ciepła-zimna woda,ręczniki i dozowniki...teraz maty,płoty-

KTO to wytrzyma jak zaczną egzekwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchajcie końcówka tego materiały i wypowiedzi panów Sulima(radny powiatowy) i Adamowicz (wójt)

 

 

 

I część pierwsza 

 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka burza w szklance wody,mając poparcie okolicznych rolników mogli dużo więcej ugrać okoliczni rolnicy, a tak wezwano do inspekcji postraszono brakiem odszkodowania,oraz obietnicą wypłacenia w ciągu 3 tygodni i już wszystko ok. i tak za pare złotych kupuje się rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta pani sołtys odpuściła i świnie wybito ?

Ja mam tu jeszcze pewne spostrzeżenia ale o tym może kiedy indziej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden kraj, jedno prawo. A jakże inna sytuacja. U nas nikt by nie pierdnął. 5-6 producentów wieprzowiny w powiecie. Powiatowy by wybił i tyle.

Ale gdyby u nas wyszli rolnicy na drogę byłaby grupa antyterrorystyczna, żadyn policjant by nie prosił tylko żądał... Potem sąd...

Pani rzecznik pzł, Diana Piotrowska na facebooku stwierdziła że : w końcu się okazało , że to nie dziki roznoszą asf tylko rolnicy przez brak asekuracji... 

 

Za dużo ostatnio dramatów rolników. Katastrofalnie się dzieje gdy jednostka wpada w tryby machiny urzędniczej.

Powiedz mi @jarki ze nie miałem racji mówiąc że przegrywamy bo nie potrafimy się zjednoczyć. Ten filmik pokazuje że solidarność to ważna rzecz, nawet policja i piw nic nie może....

Podlasiaki ja jestem z jednej strony pełen podziwy za waszą postawę. Brawo...

No, ale asekuracja.... k...a potrzebna

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek 22.09 zostały wybite,słowo klucz SOLIDARNOŚĆ wśród rolników praktycznie nie istnieje a powinniśmy wzorować się na francuskich organizacjach rolniczych,a naszym wszelkim organizacjom rolniczym należało by podziękować za dotychczasową pracę,czyli rozwiązać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra to z grubej rury ja NIE jestem pełen podziwu 

Czy ta pani sołtys też tak walczyła gdy wybijali WSZYSTKIM sąsiadom ??

Czy teraz się obudziła bo przyszli do ostatniej chlewni ??

Czy wójt i radny powiatowy wcześniej też tak walczyli ??

A może zabolało bo dotknęło kasty rządzącej ?

Wybaczcie że  piszę to w stylu ś.p.Andrzeja 

 

Jasne że w solidarności siłą ale kiedy jak już tam nie ma nic

Związki to jak Kolega wyżej do likwidacji WSZYSTKIE 

W tym pięknym kraju nie ma związkiem to są przedsionki partii politycznych 

 

 

Ze słów ministra żadnego planu działania na przyszłość 

On tylko co niby rząd robi a sala że nic kto ma rację dla mnie oczywiste 

Edytowano przez jarki
1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tofik71ws, @jarki macie racje. nie ma w PL organizacji która reprezentuje rolników. Góry każdej organizacji zajęte są prywatą, w większym czy mniejszym stopniu. A ludzi którzy chcą coś robić się kasuje. 

Ale, od 39 r. żyliśmy w niewoli. Nie ludźcie sie że chwilę po zdjęciu kajdan myśli się jak wolny człowiek. Pokolenia trzeba. Spójrzcie wężej. Lokalnie ludzie się zorganizowali i to jest plus. Nie przyszedł rozkaz od pierwszego sekretarza, tylko dół. Nie patrz w kategorii wyniku. Ale taka akcja jak na tym wrzuconym przez Jarkiego filmie jest sukcesem. A że potem wybili? Dziś pokazali że walka daje efekty, jutro ?

Pożyjemy zobaczymy.

Zobacz RI ruszyło tyłki i zmieniło obrót ziemią, wycinkę i kawałek sprzedaży bezpośredniej ( walka trwa) . Pisząc RI mam na myśli lokalne grupy, nie całość. 

Rolnicy w zachpom mający problemy z kiłami łowieckimi potykali się indywidualnie. Przegrywali. Zaczęli się organizować i znów przegrywali. Dziś działają w ramach Solidarnych i ...

https://www.zakazpolowania.pl  _> http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/B3961B7FBF

i wyłączyli 15 tyś obwodu ( na razie w I instancji ) . Wspolny cel daje siłę. Podroczyłem się trochę z kilownikami. Butni, hardzi, nadęci. Wystarczyło że rzucilem że rolniki wylączyli 15 tyś ha obwodu... hucpiarstwo zniknęło. Od razu. A oni też mają związek, grupę. 

Jarki, ja wiem  że stary człowiek już nie może :P, ale miej wiarę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zsz-to Ty arszczecin?No to wspomnij strajki 1999r i A.Leppera..teraz U.E.z dopłatami rozbiła

tę solidarność albo zmiana pokoleń nastąpiła?

"Bimber jest,sadło jest to po co się wychylać"

@jarkiteż pisał inaczej o hodowcach jeszcze w 2015-dziś ma więcej taktu,bez względu na t co myśli :D

 

Cytat

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2015 o 20:13, jarki napisał:

u nas podwyżka 3,80 spędowa normalnie szok :o

śmiech przez łzy naprawdę współczuję Wam hodowcy

 

 

Daję tylko przykład-sam w 2007 byłem zadowolony:pszenica 890+vat,blondynki sąsiada(który teraz sieje

wspomniane 10+10ha)3,20-SOLIDARNOŚĆ nie istnieje

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

arszczecin nie istnieje Panie @Pałuczanin81.

W 99 miałeś 18 lat. Bardziej od strajkowania przejmowałeś się chędożeniem. :P
Ale Solidarność instnieje tylko nie działą. 
Zima nadciąga , solidarność, ta z małej jest nam niestety potrzebna.
 

Ciekawy wątek dopłaty. Oj zmiany będą w korycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 1999 :( już wiele razy tu pisałem ludzie zdrowie marnowali na blokadach 

Chodziło się w filcakach po przejściach dla pieszych

Na granicę kilometrami pieszo po wawie i chuj z tego 

Jak przywódca wlazł na salony to mu od.....ło 

Nie powiem czasem se przypomniał skąd jest 

Ale czasem to i pawkak sawicki olejniczak czy inny jurgiel se przypomni zwłaszcza przed wyborami 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jarki napisał:

W 1999 :( już wiele razy tu pisałem ludzie zdrowie marnowali na blokadach 

Ale czasem to i pawkak sawicki olejniczak czy inny jurgiel se przypomni zwłaszcza przed wyborami 

 

Mówię przezca wężęj smatryj. nie na warszawę, a na wieś, gminę, powiat. tu jest potrzeba solidarności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@AR 

Ostatnio mnie zaskakuje przewodniczący komisji rolnictwa 

Pozytywnie :)

 

 

 

Miło że jesteś :)

Będzie się z KIM kłócić :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zsz-to chyba u Ciebie ta lokalna grupa działania skutkuje-

TU sąsiedzi donosy na siebie piszą,groźby stosują,"haki"to

na pendrakach i w zeszycie żeby nie zapomnieć..policja raz w

tygodniu ehch SOLIDAROŚĆ.

"Zniszczę Cię i przejmę twoje grunta"-taka moja wieś

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81 za bardzo do serca bierzecie słowa z tv 

U nas ludzie słuchają szerszego grona mediów i mniej sobie przeszkadzają 

Korupcja i jak Kolega wcześniej pisał hucpiarstwo to domena władzy  

Wójt pierwszą karencję  a bezczelny i arogancki jakby był gubernatorem kolonii karnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się