Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
ikcomas

Towary rolno-spożywcze z Ukrainy

68 postów w tym temacie

Dzisiaj pojechał na lawecie nowiutki lśniący kombajn Case bez VAT-u, akcyzy i cła aby zalewać szybciej nasz rynek zbożem. Ja się pytam to będzie dobrze o to?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieni, kanał lądowy ma ograniczoną przepustowość. Pozostaje jedynie wierzyć, że przedłużą embargo

https://www.farmer.pl/fakty/polska-nie-otworzy-granic-dla-towarow-z-ukrainy-po-15-wrzesnia,133932.html

ale jak kolega @sapek pisał w komentarzu, że sam nie wie czy wierzyć czy nie wierzyć bo niby co mają mówić przed wyborami?

Tymczasem UA sama sobie strzela w kolano bo minuje Morze Czarne

https://liveuamap.com/pl/2023/19-july-russian-media-the-russian-black-sea-fleet-announces

To chcą ten szlak morski czy nie? Bo już się pogubiłem.

Chcą otworzyć szlak przez wody terytorialne Rumunii tylko co dalej? Wyładować w porcie Konstanca (Rumunia) czy może nieco dalej w mniejszym w Burgas (Bułgaria)? Turcja to za żadne skarby nie puści dalej przez cieśninę Bosfor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdziwienie?Mogli ich wchłonąć, gdyby to nie miało wpływu na Polskę.Ja ich za "1943" nie żałuję.Gdyby Żełeński żydem nie był-byłoby po myśli Putina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma to znaczenia. Na wojnie wszyscy zarabiają bo to zawsze jest wzrost gospodarczy dlatego wszystkim zależy by trwała jak najdłużej. No może szary konsument na końcu ogniwa traci najwięcej ale tym to się nikt nie przejmuje. COVID już za bardzo zalazł za uszy i rujnował gospodarkę, nagle cyk i COVID-a nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kijów jest bezczelny to fakt nie podważały patrząc z naszej strony

Ale ile byśmy dali żeby nasi politycy mieli tyle bezczelności zwyczajnie mieli jaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić do jasnej ciasnej Anielki co to jest ten system licencyjny co stosuje Rumunia i Słowacja? Nigdzie nie mogę znaleźć szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o to że zboze może jeździć tylko do gospodarstw a nie firm handlowych? I to dopiero po złożeniu takie oświadczenia przez wlasciciela gospodarstwa że nie jest stanie wykarmić swoich zwierząt zbozem ze swojego kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pozamiatane. Trzeba sprzedawać zboże najszybciej jak się da bo będzie szło pełną rurą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo proste. Nie bądźcie naiwni. W teorii wszystko jest fajnie i uczciwy człowiek nawet nie pomyśli, że coś jest nie tak. Wystarczy, że takie "gospodarstwo" zajmuje się również handlem zbożem ale to dwie różne firmy, różni właściciele, różne konta bankowe, brak powiązań a wszystko sypane do tych samych silosów. Pełno jest takich firm zarejestrowanych pod wieloma REGON-ami na żony, ciotki, szwagry, kochanki a wszystko idzie do jednego wora. Jak tak jest u nas to nie wierzę w to, że jest inaczej w takiej Słowacji np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak piszesz ale przeszacowujesz skalę takich firm. Spójrz kto u Nas głównie ciągnął te produkty z Ukrainy, duże firmy międzynarodowe, paszarnie. Teraz niby nie byłoby już tak łatwo, ale na pewno te madry głowy obeszlyby to. Tylko po ile to zboze musiałoby być zakupione na Ukrainie żeby mogło konkurować z takim pszenzytem tutaj na polnocy kraju po 750 netto na podworko. Sam transport przez Polskę pewnie 200 zl/t. Zarobek pośrednika, jedna drugiego, tam dowiezione do granicy. Sprzedaż po 200-300 zl/t dla Ukraincow też nie jest oplacalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/mrirw-opublikowalo-liste-firm-sprowadzajacych-zboze-z-ukrainy,138798.html

Tylko zostawię to tutaj żeby łatwiej było odszukać. Ja znalazłem dwa skupy z mojego terenu. Jednemu sprzedałem pszenicę jak nikt nie chciał. Współpraca jednorazowa i z musu. Nie dość, że mało płaci to jeszcze z poślizgiem. Wiadomo, że z niektórymi firmami z listy nie da się całkowicie zerwać współpracy Agrolok, De Heus, KWS, Cedrob, Wipasz itp. ale ja osobiście będę się wystrzegał. Wiem, wiem wykorzystali sytuację i nie są winni bo to normalne, że jak nie jest zabronione to dozwolone i można parę zł zarobić. Za miesiąc ruszy znowu pełną rurą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko poszukać , po co po kika razy te same firmy, komu sie chce tyle stron szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta lista zdrajców powinna być inaczej skonstruowana 

Mianowicie alfabetycznie i żeby nie powtarzać to ilość zboża sprowadzonego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdrajcę to masz jednego na samej górze tej piramidy.Jak mówi mój Dr.inż.:-to PIS dawno poświęcił prawdziwych rolników na rzecz poszukiwania elektoratu, wśród mojego pokroju patałachów...pseudo-rolników.Eksportem wszystkiego z Ukrainy zbijał inflację?Trudno się z tym nie zgodzić.Teraz to firmy są zdradzieckie i jakoś nie słyszałem, że eksport to "wina Tuska " albo niemiecki sabotaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się ciesz ze od czerwca nic już nie jeździ bo gdyby szeregowy poseł Kaczynski nie powiedzialby wtedy stop to dalej by jeździło. Czy gdyby Tusk rządził to miałby ,,jaja" żeby powiedzieć stop wbrew Unii"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak by było i tak zaraz będzie, bo nic nie mówią o przedłużeniu embarga. Teraz to mają już nas w głębokim poważaniu.

Lista firm jest tylko z samego początku uszeregowana potem miszmasz ale można skorzystać CTRL-F i poszukać znanych sobie lokalnych firm. Nie znalazłem tej, z którą od lat współpracuję i przysięgali że nie kupili ani grama zboża z UA. Ta lista zdaje się to potwierdzać. Dzisiaj dostałem SMS od firmy z czarnej listy, że kupią owies i promocja na saletrę i węgiel. Owsa z UA nie sprowadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom mój osobisty ekspert z Politechniki Bydgoskiej jest liberałem,jakich mało.Aż dziw, że dotrwał do emerytury-na końcu w KPODR.

Nigdy natomiast nie doprecyzował mi definicji "prawdziwego"rolnika...wg hektarów,wpływów,dochodów-się nie dowiedziałem.

To dla Ciebie lepiej:tanie ukraińskie zboża,droga polska wieprzowina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom tak szeregowy niski wzrostem ale jaja ma jak melony :D :) 

Nikt z przyszłego rządu w owym czasie nic by nie zrobił bez wszesniejszego telefonu do Berlina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No o to mi chodziło. 

@Pałuczanin1981 nie myślę krótkowzrocznie o cenie zboz i wieprzowiny bo taka zależność spowoduje że za chwilę Ukraincy zaleją nas i wieprzowina. Trochę lat uplynie ale zrobia to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0