Sign in to follow this  
Followers 0
ikcomas

Towary rolno-spożywcze z Ukrainy

68 posts in this topic

400 km Linii Hutniczej Szerokotorowej nr 65 trasa Hrubieszów - Sławków Południowy https://lhs.com.pl/u...S_przebieg_.jpg W miejscowości Wola Żydowska w świętokrzyskim powstał niedawno nowy terminal przeładunkowy https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3 w 2013 roku wyglądał tak: https://www.google.p...!7i13312!8i6656 Na geoportalu są zdjęcia z budowy, licząc średnicę podstawy silosów to 4 o średnicy 30m i 8 o średnicy 15m, sporo wejdzie ton. Tutaj chyba trzeba szukać niskich cen skupu zbóż. Zapraszam do dyskusji.

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eee znaczy się temat nikogo nie rusza? Spółka Złote Ziarno http://www.zlote-ziarno.eu/pl/uslugi-i-produkty/uslugi-transportowe-i-logistyczne do niej należy terminal przeładunkowy, 300 wagonów z rosyjskimi napisami firmy Erant http://www.zlote-ziarno.eu/pl/galeria w każdy wejdzie prawie 90 ton pszenicy. Ziarno w 100 procentach pochodzi z Ukrainy, nawet się z tym nie kryją specjalnie, na ich stronie można takie informacje znaleźć. Terminal uruchomiony jest od czerwca tego roku. Na geoportalu widać jak budują, zmierzyłem średnicę silosów to większe to jakieś 30 metrów a mniejsze 15. Porównując zdjęcie gościa przy wagonie a następnie wagon na tle silosów wysokość to ok 17 metrów plus stożek bina to można przyjąć 20 dla łatwiejszego liczenia. Teraz proste liczenie pole podstawy razy wysokość i wychodzi 14 tysięcy (sic!) metrów sześciennych to około 10 tysięcy ton pszenicy w jednym silosie, w sumie bazę mają na prawie 100 tysięcy ton a chciałbym podkreślić że to tylko przeładunek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie nie rusza,bo moją blondynki zjadły.Niby tylko do 50kg(reszta pasza pełnośmieciowa z ziarna i otrąb ukraińskich) a poszło-zacząłem czyścić do siewu i uups ZDZIWIENIE bo nie leci z BINa...tegoroczna nawet nie posiana,bo buraki na polu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tylko to tu zostawię

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/co-zrobic-z-kukurydza-sprowadzana-z-ukrainy-palic-w-piecach,120168.html

 

Na innym forum można znaleźć zdjęcie hali gdzie przywieźli 30 samochodów pszenicy z UA. Druga hala w całości zapełniona kukurydzą. W moim regionie nie da się sprzedać kukurydzy bo jest opór i nikt nie kupi. Zaraz będzie to samo z pszenicą bo UE zniosła cła od czerwca. Samozaoranie, pomagajmy tak dalej...

 

Co zrobimy z ukraińskim zbożem i kukurydzą GMO? Może rzeczywiście lepiej jest palić tym, przy obecnych cenach węgla to będzie nawet opłacalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chetnie skarmie to zboze jesli moze byc tansze niz Nasze. Jesli nie wystarcza Wam za zyto 1100, jeczmien 1200, pszenzyto 1300, pszenice 1500 to chyba cos nie gra. Policzcie koszta i odpowiedzcie sobie na pytanie czy w jakims innym roku zarobiliscie tyle co w tym? Ja tez mam tabele w Excelu i widze ze nawet przy srednim plonie zyski z uprawy beda rekordowe takze juz nie marudzcie bo niektore galezie rolnictwo maja gorzej

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lokizom Oczywiście, że wystarcza bo akurat pszenicę po 1500 puściłem przy kosztach z poprzedniego roku, to aż chore ale chore są teraz koszty.

Tylko pojawia się plotka, że pszenica z UA jest po 650 zł/t, na ile w tym prawdy nie wiem.

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że niektóre posty poznikały, edytowałem więc swoje bo nie miało sensu. Zmieniłem też nazwę tematu na szerszy zakres bo to teraz gorący temat.

W 2016 roku stworzyłem temat i jakoś szczególnie nie się rozwinął, teraz mamy problem. Trochę pogrzebałem i 9 czerwca do Strzelina przyjechał transport kukurydzy z UA a przecież miał być tylko tranzyt https://sloworegionu.pl/strzelin/18405-rolnicy-protestuja-przeciwko-importowi-zboza-z-ukrainy.html. Wiadomo kto kupuje Bioagra a raczej BZK Group czyli Komorowski (nie z tych Komorowskich - inny były poseł PSL) oraz były minister Waldemar Pawlak https://wgospodarce.pl/informacje/126233-potentat-zwiazany-z-ludzmi-psl-sprowadzal-zboza-z-ukrainy.

15 godzin temu, lokizom napisał:

Zablokować granice całkowicie powinni nie zważając na konsekwencje

https://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/z-41-wagonow-kukurydzy-z-ukrainy-w-5-ziarno-bylo-zepsute-awantura-o-transport-do-polski,14903.html

Wpiszcie w google "ukraińska kukurydza w Strzelinie" na innym znanym forum przeczytajcie komentarze, niektóre moderatorzy usuwają. Cytat jednego z forumowiczów " Udostępniajcie, piszcie kto importuje, ponieważ rząd już nie reprezentuje naszych interesów i nie upubliczni listy podmiotów... " co w pełni popieram i zachęcam do przekazywania dalej.

Link do mojego postu aby skopiować i przesłać znajomym:

http://forum.farmer.pl/topic/2338-zboże-z-ukrainy/#comment-78051

 

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ależ oczywiście, że możemy coś zrobić i mamy na to wpływ, jest nas dużo. Polska Jest Jedna.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kilkadziesiąt km do granicy i widzę jakie nowoczesne maszyny jadą dzień w dzień. Pociągi ze zbożem odkryte stoją kilka tygodni na granicy, a z powrotem jadą z nawozem. I cysterny ukraińskie po 1zł za 30tys litrów w ramach pomocy. Nowiutkie ciężarówki i lawety z nowymi luksusowymi samochodami. 

Edited by ansu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam, jeżdżą 19-ką w konwojach jak szaleni. Głównie po gaz prawdopodobnie na Litwę. Słyszałem o tych nawozach ale to jakieś niewyobrażalne ilości aż się wierzyć nie chciało i nie zachowałem w pamięci ile. Patelni nie widziałem ale firankami jeżdżą, co wożą możemy się tylko domyślać. Gdzieś się natknąłem na informację, że nawet zboże w bigbagach. Aby to miało ekonomiczne uzasadnienie to lepiej jest jechać firanką niż patelnią bo taką trzeba wracać pusto a na firankę załadują nawozy i heja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem wiecej pracownicy na elewatorze powiedzieli ze to jest 20 skład w tym roku. I zawsze taki sam 45 wagonów po 50 ton każdy. Byli bardzo zdziwienie. A policji się najechalo z całego powiatu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pałuczanin1981 ich rzepak i tak cały do Nas praktycznie przyjezdzal. Gdzieś patrzalem na jakąś mapę to niby u nich najwieksza susza w historii

Edited by lokizom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy granicy z ukrainą  powstają ogromne magazyny to raczej na kontrolę niekontrowanego importu nie ma co liczy. Gdyby ukraina była w uni europejskej musiało by to spełniać jakiekolwiek wymogi, a tak mogą pryskać czym chcą o GMO w kukurydzy, soi i rzepaku nie wspomnę

Edited by ansu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przecież do oleju Kujawskiego nie biorą byle jakiego nasionka od Jasienka także bądźmy spokojni, haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak my mamy z nimi konkurować?

https://forsal.pl/artykuly/1449426,ukraina-stawia-na-latyfundia.html

Generalnie chodzi o 10 mln hektarów gruntów rolnych w rękach skarbu państwa. Jeszcze niedawno bo 3,5 roku temu był zakaz sprzedaży dla obcych państw. Cena ziemi wynosi tam 500-600 dolarów za hektar (teraz to pewnie jeszcze taniej). Największe gospodarstwo to Kernel Holding SA z siedzibą w Luksemburgu posiadające 530 tys. ha. To prawie dwa razy tyle co powierzchnia Luksemburga. Dlatego KE tak mocno forsuje zakaz importu, żadne grabie nie grabią od siebie.

Edited by ikcomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z każdym dniem wojna to jeszcze pogłębia. Po wojnie Ukraina prawdopodobnie będzie liczyć około 23 mln mieszkańców z czego większość w dużych miastach a wsie z biegiem czasu same się wyludnią. Za kilka lat będzie jak w filmie Intelstelar jedna osoba do obsługi autonomicznych robotów 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0