Pałuczanin81

Farmer-chat

2,665 posts in this topic

@ar-krowy to są dla wszystkich-tylko jak do tego podejść jak TO takie duże-każda próba wydojenia kończyła się jak spotkanie tego Hermanna z bykiem na pastwisku(z filmu)-skierowałem to na rzeź i teraz macior nie muszę doić...

Pszenicę to dla drobiarzy,a rzepak na Kujawski z ostatniego tłoczenia...gdybym tylko miał więcej niż 8ha ???

TO z 8 ha idzie wyżyć,ja bym miał najwyżej dwa dni roboty w roku na takim arale

Może jeszcze zależy jakie te ha. Byłem kiedyś u wujka na żniwa. Z pola 4ha zebrał zboża tyle samo, co ja z 16. Potem kuzyn był u mnie, dałem mu 60 żeby podorywkę jechał. Po kilku przejazdach wrócił i mówił, że gdyby mieli stamtąd się przeprowadzić i żyć tutaj, to by się powiesił, bo nie widzi sensu przewracania takiego piachu.

Ale z piachu też da się przeżyć. Inna uprawa, inne wymagania i na pewno nie pszenica i rzepak w głównym wydaniu. Zapowiadają deszcz, więc ja jestem zadowolony. ;)

@miwigos-mam 4x500+,zawsze jakiś socjal,dopłaty,ulgi się znajdą-słomę zdobędę-blondyny na paszy od Jóźwiakowskiego

Bo majo krowy, świnie i drób

:) :)

Odbiegam od tematu. Będzie politycznie.

Po długiej i ciężkiej walce można ogłosić ze sąsiad 30 ha chłop w końcu wygrał przetarg na ziemię. Przez ostatnich 8lat kleczal w anrrze prosząc o dzierżawę. Dziś wygrał z bambrami, stając się jednym z niech :)

30 ha za 90q klasa IV

24 ha za 24q klasa V

Jjeszcze tylko załatwić jednego takiego krowiarza z miasta i rok można zamykać. Dobrą zmianą :)

Tam nie cała jest w w 4klasie i obszar pomiędzy 25-30 ,ale tak 3q/ha

a co powiesz na piachy ok 26 ha za 1 q za całość. ???

99 % to VI klasa i ok 0.4 ha to lsV, stąd ten 1q. Inaczej byłoby 0 q

Ale żeby nie było że jest cukierkowo. Na w/w działkę jest 13 chętnych. Z tego 3 rolników. Wygra mały nierolnik.

Zainteresowanie duże.. u mnie w 2 sąsiednich sołectwach było ok 140 ha. Na wiosnę będzie podobnie. Za 2-3 lata jak pisiory się utrzymają będzie 500 ha w moim obrębie, ok 400-500 w sąsiednim.

Na wiosnę , na 99 członków izby rolnej z mojej wsi chętnych jest ok 8, z czego będę paluchami drapał aby wzięło 4. Jeden ma 12 ha , od zawsze nie łapał się na powiększenie gosp. dziś myśli o 10 -15 ha.

najlepsze jest to że mnie nie dopuścili do przetargów ;P ;P

U nas czynsze , przetargi ofertowe, cena wywoławcza jest ceną na umowie, wynoszą ok ( z pamięci ):

III 8 q

IV 3-5

V 1-3

VI 0q

ja sam mam dzierżawę z 14 r. i płacę 12 q/ha

TU to naprawdę można tylko pomyśleć O POWIĘKSZENIU-ale są szczęściarze co za dopłaty+podatek nałapali nawet w zeszłym roku.

@Pałuczanin, skąd wiedziałeś, że wyję zawsze do nowiu księżyca? :P

Panowie, pytanie mam. Wiem, że znacie się na wszystkim i mi pomożecie.

Potrzebuję przekaźnik na stały 12V, którym przez "-" mógłbym sterować "+" plusem. Ale jest małe utrudnienie. Sterujący "-" daje tylko impuls i zwykły przekaźnik NO/NC nie zdąża nawet zareagować, a potrzebuję tego "+" na jakieś 2-3 sekundy. Czy jest jakaś opcja, żeby minusowy impuls zadziałał na styk NO dłużej? 43pomocy.gif

@Marecki to pytanie to na elektrodę bo na wsi to z elektryką słabo ledwo instalację połowa w ursusie ogarnęła a tam nawet przekaźnika nie było , połowa rolników to ma nawet problem jak światła w przyczepie nie świecą bo wtyczka wyrwana :P

Ale tu są specjaliści i dlatego spytałem. Nigdy nie wiadomo, który Kolega jest mocny z innej dziedziny, niekoniecznie z rolnictwem związanej. Jeśli nie będzie odzewu, to pozostaną mi inne wyjścia, a tu może być bez odpowiedzi i będzie git. W mordę za pytanie chyba nie dostanę. Prędzej banana. ;D